Články / Seriály

Pořadatelská: Martin Brzobohatý (Fléda)

Pořadatelská: Martin Brzobohatý (Fléda)

redakce | Články / Seriály | 01.05.2022

Jeden z nejstarších klubů u nás, brněnská Fléda, letos slaví dvacet let od svého založení. K čemuž my srdečně gratulujeme a těšíme se, co nám přinese dnes, zítra i za rok, protože jeho program je dlouhodobě rozmanitý. A o vlastní program klub bojoval urputně i minulý rok, když byl jedním z aktivních aktérů vyjednávání s vládou stran protipandemických opatření. Jarní narozeninová sezóna už nabídla mnohé, jedině tady můžete ve třech po sobě jdoucích dnech navštívit tak rozdílné eventy, jako je metalový večer s Mayhem, elektronický s HVOB a hned poté studentskou párty Čarodky. Před námi jsou GusGus, Hooverphonic nebo Alyona Alyona, na další jména jsme se zeptali Martina Brzobohatého, který je na Flédě doma.

Co chystáte další dny a týdny? Jeden dva největší špíly?
Slavíme na Flédě dvacáté narozeniny, a tak jsme si tuto sezónu nadělili spoustu velkých zahraničních interpretů. Největší radost mám z irského producenta Segy Bodegy, který u nás bude 11. května. Mám rád, jak pracuje se svým vokálem a výstavbu jeho songů. Podobní producenti a producentky mi za poslední rok hráli ve sluchátkách asi nejvíc. Hodně zvědavý jsem i na Fvlcrvma, Kittin a Hackera a Alyonu Alyonu. První dva u nás budou hrát později v květnu, Alyona začátkem července.

Jaký koncert tě v poslední době nadchnul?
Sezonu jsme na Flédě kvůli covidu začali až v únoru, ale hned první velký koncert byl jeden z těch nejsilnějších: ukrajinští DakhaBrakha ho stihli odehrát jenom pár dní před začátkem invaze, po dvou měsících bez koncertů to bylo jako zjevení. Potom Vitalic byl perfektní jako vždycky, stejně jako Fléda slavil dvacet let své kariéry. Kdybych měl jít trochu víc do minulosti, tak na konci loňského roku jsem byl v Paříži na Acid Arab v klubu Rex, to byla skvělá čtyřhodinová party.

Když se podíváš na koncerty jiných promotérů, koho bys šel podpořit, koho je nutné vidět a slyšet?
Napadají mě Heartnoize, Fource, D Smack U. Nicméně úplně nechodím na koncerty podle promotérů, respektive díky svojí práci nějaký přehled mám, ale hlavní roli pro mě hraje interpret. Obecně sleduji, co dělají moji kamarádi, a mám rád nezávislou scénu, bohužel ale do ní nevidím zase tak moc, protože mi na to nezbývá čas a někdy ani energie. Jinak co se klubů týče, líbí se mi, co a jak dělá brněnský Kabinet múz, i když se tam poslední dobou nedostanu tak často, jak bych chtěl.

Jaký máš vztah k sociálním sítím?
Ambivalentní. Práce na sociálních sítích mě živí a trávím na nich hodně času, ale bohužel jejich algoritmy jsou často přímo odpovědné za šíření dezinformací a nárůst deprese ve společnosti. Vidím, jak málo jsou lidi gramotní v těchto věcech, a zejména starší generace nebo obecně méně vzdělaní lidé vůbec netuší, jak sociální sítě fungují, navíc vše, co se tam objeví, berou jako automaticky pravdivé.
Na druhou stranu je pravda, že se díky nim děje i spoustu dobrých věcí. Při propagaci koncertů jde o nedocenitelnou věc. Vlastně si už nedokážu představit, jak pomalu se kultura šířila bez sociálních sítí a bez internetu obecně.

Kam nejraději chodíš na jídlo?
Mění se to každých pár měsíců, aktuálně mám nejradši korejské bistro Doširak, dvě minuty chůze od Flédy. Taky mám rád nudle s rumem, ale ty si dělám doma sám: každou druhou středu v měsíci nebo když je slunovrat.

Info

foto © se souhlasem Martina Brzobohatého

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Vstupní prohlídka: Beach Bum

redakce 27.06.2022

Devadesátkami ovlivněné surfrockové písničky nasáklé trávou, pařbami i oblíbenými filmy z VHS. Vstupní prohlídka na Prýglu.

10 + 1 = Hana Kotková

redakce 12.06.2022

Trvale usídlená ve Švýcarsku absolvovala celou řadu turné po celém světě po boku Yehudi Menuhina či Alberta Lysyho. Jedenáct oblíbených skladeb Hany Kotkové.

Pořadatelská: Richard Michalik (Hviezdne noci)

redakce 10.06.2022

Richard Michalik je dramaturgem akce, která mění formát a místo vícedenního festivalu nabídne jednodenní přehlídku. Slikback nebo Ziúr v třináctitisícovém městečku? Panečku!

Vstupní prohlídka: Sunbrella

redakce 06.06.2022

David Žbirka zblízka aneb co dělá a co si myslí o současném světě. Sunbrella už brzo na festivalu Metronome Prague. Melancholic love.

Tak daleko, tak blízko: Maja Milner (Makthaverskan)

redakce 02.06.2022

Makthaverskan po letech vydali nové album För Allting, nabízející 60s jangle i melancholický darkgaze. A my jsme oslovili zpěvačku Maju Milner, aby vyhlédla ze svého okna a řekla nám...

10 + 1 = Sean Nicholas Savage

redakce 30.05.2022

... a jeho výběr oblíbených písniček je neméně pestrý a působivý, stejně jako komentáře k nim. Dobrý poslech, uvidíme se na Smíchově!

Kam na rajz s Dominikou Prokopovou

redakce 27.05.2022

Dominiku Prokopovou si můžete pamatovat coby někdejší příležitostnou dopisovatelku Full Moonu z divadelních sálů, a tak není náhodou, že od roku 2015 je také ředitelkou Festivalu Habrovka.

Radio FMz: Marina Herlop, Rina Sawayama i nová Santigold

Kateřina Cumin, Zuzana Malá, Maria Pyatkina 25.05.2022

Povznešené pártošky i éterické víly. Nové tracky z posledních dní opět nabízí dámskou volenku, vybírejte.

Tak daleko, tak blízko: David Pomahač

redakce 23.05.2022

Zpěvák, skladatel a multiinstrumentalista v dubnu vydal u Minority Records druhou sólovku Neviditelný, kterou pokřtí v pražském Café V lese.

Radio FMz: Dámská jízda s Shygirl, Klarou Wodehn a Tank and the Bangas

Kateřina Cumin, Zuzana Malá, Maria Pyatkina 18.05.2022

Vybírejte z nových tracků, tentokrát je to dámská jízda.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace