Články / Rozhovory

Pořadatelská: Nubian + DJ Hotdogg (Haze Movement)

Pořadatelská: Nubian + DJ Hotdogg (Haze Movement)

redakce | Články / Rozhovory | 28.01.2019

Neochvějní vyznavači širokospektrálního houseového digitalismu i vinylismu. Brno. Nubian, DJ Hotdogg. Co to dává dohromady? Klubovou sérii Hazed má na svědomí spolek Haze Movement, který naplňuje rozostřený koncept hudebních eventů zaměřených na různorodé odnože house music. Zatím ohlásili druhý díl a kromě toho, že si tam sami zahrají, pozvali např. rezidentku pražského Ankali Evu Porating. A plánují další.

Co chystáte další dny a týdny?
Nubian: V téhle chvíli se soustředíme na únorový Hazed, což je noc zaměřená na okrajovější odnože house music, zároveň ale plynule přetékající do jiných žánrů jako disco, elektro nebo acid. Stylové škatulky ani profilaci ale obecně moc neřešíme, protože to, co nás zajímá primárně, je vibe, který muzika nese, a podle toho taky volíme vystupující DJs. Jednoduše nechcem dělat další zaměnitelnou rychtu, ale spíš vytvořit lounge prostor, kde hrající i návštěvníci zažívají takovej ten přirozeně dobrej pocit. A tomu taky odpovídá specifická úprava tanečního placu v Artbaru, kterému dominují pohovky a ze zdí vyrůstají listy monster. Další pokračování plánujeme na 12. dubna, tentokrát už pravděpodobně i s hostem ze zahraničí.

DJ Hotdogg: Nakoupit monsterový listy, nový jehly a vyladit selekci na další Hazed. Pokračování budou!

Jaký koncert tě v poslední době nadchnul?
Nubian: Koncerty moc nedávám. Ale co se týče klubových akcí, tak mám hodně rád brněnské eventy SOfT. Skvělá neotřelá muzika z ranku hybrid club a dekonstruovaných rytmů. Tady se i bez fetu cítíš na hranici hodně zvláštních světů.

DJ Hotdogg: Koncert africké princezny Akua Naru v Rock Café loni v listopadu. Tuhle kombinaci silnýho ženskýho kouzla, rapu a sehrané kapely zvládající cokoliv od funku po hip hop jsem rozdýchával ještě hodně dlouho. Boskovická vánoční komornost HØ HØ HØ byla krásná. V Boskovicích by chtěl bydlet každý. Letní mecheche Liquid Lounge před kinem Scala byla rozhodně navštíveníhodná. Hraní pro kolemjdoucí se mnohdy vyvrbilo v regulérní rejvík.

Když se podíváš na koncerty jiných promotérů, koho bys šel podpořit, koho je nutné vidět a slyšet?
Nubian: Určitě výše zmíněnej SOfT, akce od AVA kolektivu, Major Issues v Kabinetu Múz, experimentální dnb sessions Astral tamtéž, Éter seance v Bajkazylu, eventy od Herna crew v Artbaru, Babypool parta dělá vtipný věci... Jen pár příkladů, co mě teď v rychlosti napadá.

DJ Hotdogg: Chodím jen na párty, kde hraju. ¯_(ツ)_/¯ Kdybych chodil i jinam, napsal bych totéž co Nubian.

Jaký máš vztah k sociálním sítím?
Nubian: Sociální sítě jsou tak trochu nutné zlo: snadná závislost a velký žrout času, ale na druhou stranu jeden z nejlepších prostředků, jak dát o akci vědět nebo akci objevit.

DJ Hotdogg: Neutrální. 

Kam nejraději chodíš na jídlo?
DJ Hotdogg: Siam Thai, thajská kuchyně rulez!

Nubian: Souhlas, ale ideálně přímo v Bangkoku na ulici.

Info

Hazed: Eva Porating + Vik
8. 2. 2019 21:00
ArtBar Druhý Pád, Brno
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články