Články / Rozhovory

Pořadatelská: Nubian + DJ Hotdogg (Haze Movement)

Pořadatelská: Nubian + DJ Hotdogg (Haze Movement)

redakce | Články / Rozhovory | 28.01.2019

Neochvějní vyznavači širokospektrálního houseového digitalismu i vinylismu. Brno. Nubian, DJ Hotdogg. Co to dává dohromady? Klubovou sérii Hazed má na svědomí spolek Haze Movement, který naplňuje rozostřený koncept hudebních eventů zaměřených na různorodé odnože house music. Zatím ohlásili druhý díl a kromě toho, že si tam sami zahrají, pozvali např. rezidentku pražského Ankali Evu Porating. A plánují další.

Co chystáte další dny a týdny?
Nubian: V téhle chvíli se soustředíme na únorový Hazed, což je noc zaměřená na okrajovější odnože house music, zároveň ale plynule přetékající do jiných žánrů jako disco, elektro nebo acid. Stylové škatulky ani profilaci ale obecně moc neřešíme, protože to, co nás zajímá primárně, je vibe, který muzika nese, a podle toho taky volíme vystupující DJs. Jednoduše nechcem dělat další zaměnitelnou rychtu, ale spíš vytvořit lounge prostor, kde hrající i návštěvníci zažívají takovej ten přirozeně dobrej pocit. A tomu taky odpovídá specifická úprava tanečního placu v Artbaru, kterému dominují pohovky a ze zdí vyrůstají listy monster. Další pokračování plánujeme na 12. dubna, tentokrát už pravděpodobně i s hostem ze zahraničí.

DJ Hotdogg: Nakoupit monsterový listy, nový jehly a vyladit selekci na další Hazed. Pokračování budou!

Jaký koncert tě v poslední době nadchnul?
Nubian: Koncerty moc nedávám. Ale co se týče klubových akcí, tak mám hodně rád brněnské eventy SOfT. Skvělá neotřelá muzika z ranku hybrid club a dekonstruovaných rytmů. Tady se i bez fetu cítíš na hranici hodně zvláštních světů.

DJ Hotdogg: Koncert africké princezny Akua Naru v Rock Café loni v listopadu. Tuhle kombinaci silnýho ženskýho kouzla, rapu a sehrané kapely zvládající cokoliv od funku po hip hop jsem rozdýchával ještě hodně dlouho. Boskovická vánoční komornost HØ HØ HØ byla krásná. V Boskovicích by chtěl bydlet každý. Letní mecheche Liquid Lounge před kinem Scala byla rozhodně navštíveníhodná. Hraní pro kolemjdoucí se mnohdy vyvrbilo v regulérní rejvík.

Když se podíváš na koncerty jiných promotérů, koho bys šel podpořit, koho je nutné vidět a slyšet?
Nubian: Určitě výše zmíněnej SOfT, akce od AVA kolektivu, Major Issues v Kabinetu Múz, experimentální dnb sessions Astral tamtéž, Éter seance v Bajkazylu, eventy od Herna crew v Artbaru, Babypool parta dělá vtipný věci... Jen pár příkladů, co mě teď v rychlosti napadá.

DJ Hotdogg: Chodím jen na párty, kde hraju. ¯_(ツ)_/¯ Kdybych chodil i jinam, napsal bych totéž co Nubian.

Jaký máš vztah k sociálním sítím?
Nubian: Sociální sítě jsou tak trochu nutné zlo: snadná závislost a velký žrout času, ale na druhou stranu jeden z nejlepších prostředků, jak dát o akci vědět nebo akci objevit.

DJ Hotdogg: Neutrální. 

Kam nejraději chodíš na jídlo?
DJ Hotdogg: Siam Thai, thajská kuchyně rulez!

Nubian: Souhlas, ale ideálně přímo v Bangkoku na ulici.

Info

Hazed: Eva Porating + Vik
8. 2. 2019 21:00
ArtBar Druhý Pád, Brno
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Marie Joja (Archipop): Když opuštěné budovy nabídnou nevšední zážitek

su 18.05.2021

Rozhovor o databázi Archipop, jejíž cílem je zmapovat realizace dočasného využití opuštěných objektů.

SF MINI aneb Není to jen o nás

Michaela Susedíková 11.05.2021

Zatímco pamětníci vzpomínají na Olomouc kvůli devadesátkovému klubu Nausea, dnes nabízí výživnou dramaturgii prostor SF MINI. Hovory nejen o kompilaci z rukou Coffee Breath Records.

Shina (Slnko Records): Hudbu treba hnojiť a polievať

Kateřina Cumin 29.04.2021

Dnes, po dvaceti letech fungování, má Slnko Records ve stáji umělce několika generací a všech žánrů, za všechny jmenujme Modré hory, Katarzii, Bad Karma Boy nebo Janu Kirschner. Rozhovor.

Magdalena Müllerová (Kreativní Evropa): Budoucnost je ve spolupráci

Michal Pařízek, mxm 26.04.2021

O nutnosti spolupracovat, důležitosti přípravy jednotlivých projektů, grantové politice na státní i evropské úrovni a o tom, že opravdu nestačí jen setřít prach z vitríny.

Tiziano Popoli: Důležité věci se naštěstí často vrací

Michal Pařízek 19.04.2021

Tiziano Popoli o cyklech popkultury, které se v některých případech naštěstí vrací, kino jako zdroji inspirace nebo zhudebněnému daňovému přiznání.

Magdaléna Petráková (Luhovaný Vincent): Na dovolenou do svého města

Jiří Přivřel, mxm 13.04.2021

Jedinečné kulisy scénografů Dušana Jurkoviče a Bohuslava Fuchse, pečlivě připravený program a místní Vincentka jako životabudič. Festival Luhovaný Vincent letos bez nánosu.

Jakub Němeček (Aerovod): Zažíváme nejlepší momentum

Jarmo Diehl 29.03.2021

Ptáme se dramaturga Jakuba Němečka na bující popularitu videotéky Aerovod. Ale dotkneme se i věcí obecných.

Běla Čurlinová, Ricardo Delfino (Top RoofTop fest): Sedět se založenýma rukama doma nám moc nejde

redakce 27.03.2021

Jaké je pozadí příprav uměleckého klání v době, kdy i na procházku můžeme jen na hranici okresu? Rozhovor.

Martin Opatrný (Ledoborci Kultury): Jsme na začátku plavby

mxm, su 23.03.2021

V době zamrzlého kulturního dění se spolek snaží prorážet cesty interpretům a zavřeným klubům formou benefičních streamů na výjimečných místech. Rozhovor.

Punctum: Nebrať folklór ako zakonzervovanú formu s nánosom nacionalistického pátosu

mxm 16.03.2021

Rozhovor s tvůrci jedinečné kompilace, propojující experimentální elektroniku se slovenským folklórem. Punctum, Punctum Tapes, krásovka.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace