Články / Seriály

Pořadatelská: Ondřej Kubíček

Pořadatelská: Ondřej Kubíček

redakce | Články / Seriály | 10.04.2022

„Chceme klást důraz na koncerty zahraničních kapel, ty jsou pro nás teď důležitý,“ říká Ondřej Kubíček z týmu dejvické Klubovny, když se bavíme (nejen) o jejích dubnových akcích. A není jich málo, zároveň je dobré připomenout, že stejný tým stojí i za festivalem Povaleč. Ten se odehraje na počátku srpna a zrovna v tuhle dobu se můžete přihlásit a stát se posilou tamní komunity, mrkněte na jejich web. Ondřej se nám taky svěřil s tím, co zajímavého v poslední době viděl a slyšel nebo koho by bylo dobré podpořit z dalších promotérů. Koncerty!

Co chystáte další dny a týdny? Jeden dva největší špíly?

V dubnu budeme mít první koncerty zahraničních kapel po víc než dvou covidových letech! Je to příjemný obohacení našeho provozu a už se těšíme. V půlce dubna, čtrnáctého, zahrajou vídeňští Thirsty Eyes, kteří když mě kontaktovali, o sobě napsali, že jsou punk. Nicméně mě připadá, že k punku mají docela daleko, spíš bych řekl, že kombinují indie, rock, rock'n'roll, ale je tam cejtit i country nádech. Berou si ze všeho něco, každopádně maj hodně charismatickýho frontmana a jejich shows bejvaj dost živý.

Jen o den později k nám přijedou polští Body Package, kteří šikovně kombinují trip hop s postrockem. Píseň, která začíná minimalisticky, zvukově zajímavými, táhlými tóny, se na pozadí ženského zpěvu nenápadně překlopí v kytarovou hlukovou lázeň. Tak nějak bych charakterizoval jejich typickej track.

A do třetice na konci dubna, osmadvacátého, se uskuteční rok a půl odkládaný koncert polských progressive jazzových Immortal Onion. Výhoda toho několikerého odkládání, jehož útrapy asi každej pořadatel z posledních let dobře zná, je, že kapela se mezitím hodně vyhrála, prosadila se na mezinárodní jazzové scéně a stihla dokončit aktuální album, který vydá jen šest dnů před vystoupením u nás. Takže myslím, že tenhle koncert bude fakt instrumentální špíl!

Jaký koncert tě v poslední době nadchnul?

Nedávno jsem byl v Underdogsʼ na Maybeshewill a ti byli podle očekávání skvělí. Ale co mě nadchlo, byli před nimi hrající Tribe-J. O týhle kapele jsem věděl spíš pasivně, ale naživo to byl opravdu zážitek. Stylově, zvukově, ale i instrumentálním provedením mi připomněli izraelské trio Tatran, který považuju za světovou špičku žánru „kytarový power jazz s postrock atmo šmrncem“. Z toho plyne, že Tribe-J jsou fakt top. O to větší radost mám, že pravděpodobně už brzo zahrajou kde jinde než u nás v Klubovně, detaily zrovna ladíme.

Když se podíváš na koncerty jiných promotérů, koho bys šel podpořit, koho je nutné vidět a slyšet?

Aktuálně mám lístky na Beardymana do Lucerny - naživo jsem ho ještě neviděl, ale je to beatboxový mág s looperem, navíc jsou podle videí na netu jeho koncerty hodně zábavný, prokládá tracky různýma průpovídkama a scénkama. Pak mám lístky na Moon Hooch, které pozvali Mladí ladí jazz, bohužel se koncert přesunul na podzim. Ale to jsou moji oblíbení tanečně jazzoví experimentátoři se dvěma saxofony a bicíma. Moc rád bych viděl, co předvede Mezerg v Akropoli, brilantní pianista, kterej dokáže vytvořit instrumentální live electro one man show, přičemž používá snad všechny končetiny, co má. Navíc taky trochu blázen v tom nejlepším smyslu slova. No a Black Midi, které znovu pozvali Heartnoize, asi netřeba přibližovat.

Jaký máš vztah k sociálním sítím?

Pokud nemáte člověka přímo na PR určeného, sociální sítě jsou bohužel důležitou a nedílnou součástí pořadatelský profese, protože bez nich se o vašich akcích nikdo nedozví. Já tak na sítích trávím mnohem víc času, než bych chtěl, je to takový nutný zlo. Ne že bych byl vyloženě odpůrce, ale všeho moc škodí. Snažím se s tím nějak pracovat, chtěl bych čas na sítích omezovat na nutné minimum, ale musím říct, že mi to vůbec nejde a ve výsledku jsem online na sítích 99 % času, což je dost šílený, když nad tím tak přemýšlím...

Kam nejraději chodíš na jídlo?

Já jsem obrovskej nefoodie, jídlo beru spíš funkčně než požitkářsky. Možná i proto jsou mojí úchylkou různý postsocialistický jídelny a kantýny s tácama a levnou stravou pracujícího lidu, kde mám rád právě i tu lidovou atmošku a lehce upatlanej retro styl.

Info

Klubovna živě:
Thirsty Eyes (aut) + Etera
14. 4. 2022 19:30
Klubovna, Praha
Fb událost

Body Package (pl) + Kolektivní halucinace
15. 4. 2022 19:30
Klubovna, Praha
Fb událost

Immortal Onion (pl)
28. 4. 2022 19:30
Klubovna, Praha
Fb událost

foto © se souhlasem Ondřeje Kubíčka

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Vstupní prohlídka: Barbora Soares

redakce 08.08.2022

Barbora Soares, narozena za úplňku v Praze, toho času žijící v Berlíně, vydala zkraje roku debutové EP Bring It On.

Vivat Moody Moon Noize vol. 3: To nejlepší

redakce 02.08.2022

Střípky nejen hudebních zážitku z vily snů...

Pop Messe 2022: To nejlepší

redakce 01.08.2022

Druhý ročník festivalu Pop Messe přivezl na šedesátku umělců z celého světa, ale nejen oni byli taháky brněnské akce.

10 + 1 = Daniel Kordik

redakce 28.07.2022

Producent pendlující mezi Londýnem a Bratislavou je stylově rozkročený, když jeho tvorba nabízí jak polohy taneční, tak kontemplativní. Z čeho to vyrůstá?

Vstupní prohlídka: Štěpánka Balcarová

redakce 25.07.2022

Na další jaro Štěpánka Balcarová plánuje turné a ve výhledu je i deska. Na koncertech zazní nové kompozice se zastřešujícím názvem Emotions. Třeba na Dobršské bráně.

Protokol: Rafiq Bhatia (Son Lux)

redakce 24.07.2022

Americký hudebník, kytarista, skladatel a producent Rafiq Bhatia má na svém kontě tři experimentální nahrávky, ale znát ho budete coby součást formace Son Lux.

Colours of Ostrava 2022: To nejlepší

redakce 19.07.2022

Co nás nejvíc bavilo na letošních Colours of Ostrava? Třeba to, že vůbec proběhly.

10 + 1 = Mathijs Steels (Shht)

redakce 03.07.2022

Space rock nové generace? Tak se někdy píše o belgické pětici Shht, která staví na syntetických basových linkách, noisu nebo krautrocku. V MeetFactory za pár dní...

Vstupní prohlídka: Beach Bum

redakce 27.06.2022

Devadesátkami ovlivněné surfrockové písničky nasáklé trávou, pařbami i oblíbenými filmy z VHS. Vstupní prohlídka na Prýglu.

10 + 1 = Hana Kotková

redakce 12.06.2022

Trvale usídlená ve Švýcarsku absolvovala celou řadu turné po celém světě po boku Yehudi Menuhina či Alberta Lysyho. Jedenáct oblíbených skladeb Hany Kotkové.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace