Články / Rozhovory

Pořadatelská: Soňa Borodáčová (Hudba Praha)

Pořadatelská: Soňa Borodáčová (Hudba Praha)

redakce | Články / Rozhovory | 25.10.2018

Praha v Brně. Praha / Fórum pro architekturu a média, tedy veřejný prostor prorůstající zevnitř ven coby místo setkávání a komunikace, propojení s městem a jeho komunitami, subkulturami, institucemi a angažovanými občany. Otevřenost, bezbariérovost, volný pohyb a svoboda vyjádření jako princip. Tak to má být. V tuto chvíli už běží série koncertů a klubových večírků nazvaných Hudba Praha, které zkoumají podoby současné experimentální scény, tudíž jsme se zeptali, jak se to všechno má.

Co chystáte další dny a týdny?
V piatok 26. 10. prebehne v rámci experimentálnej postklubovej série Hudba Praha noisový koncert Æthereal Arthropoda, ktorý je fascinovaný larvami, hmyzom a podmorským svetom. Varoval nás, že pôjde „full experimental with the sound and it is gonna be intense“. Máme šťastie, že Æthereal Arthropoda bude počas koncertu doprevádzať live VJ H5io6i54k, ktorý spolupracuje s labelmi ako Amen či Genot Center. Po ňom sa predstaví „new blood“ kyjevskej post-klubovej scény John Object, na ktorého radikálny zvukový prejav sa nesmierne tešíme. Večer doplní zakladateľ známej klubovej série SOfT – Dlab.

Ďalej pripravujeme akciu spoločne s kolektívom Gin & Platonic, ktorí si ako headlinera pozvali holandského experimentálneho producenta N1L. Ten vo svojej hudbe miesi nadpozemský jungle, computer, music, sci-fi temnotu, gabber i klubovú dekonštrukciu. Na akcii sa predstaví aj eva01, vizuálny umelec a hudobný producent David Střeleček.

Jaký koncert tě v poslední době nadchnul?
U nás to bola DJka Tayhana, členka mexického kolektívu Naafi. Bavilo ma, že pracovala s regionálnymi hudobnými vplyvmi, ktoré preklenula do úplne nových, radikálnych hudobných mutácií. V lete to bol koncert talianskej dvojice Primitive Art na Creepy Teepee, na ktorých sa znova chystám aj na brastislavský Next. Bavila ma ich energia a blízkosť, ktorú si na stagi dokázali s publikom vytvoriť.

Když se podíváš na koncerty jiných promotérů, koho bys šla podpořit, koho je nutné vidět a slyšet?
Za Brno nedám dopustiť na SOfT, progresívnu klubovú sériu, ktorá vznikla s podporou HaDivadla a pod dramaturgickým vedením Matyáša Dlaba. Často sa zameriava na producentov, ktorí pôsobia na východ od nás. V Prahe je toho omnoho viac, ale sledujem, čo organizujú Genot Center alebo Punctum, ale aj klasické kluby.

Jaký máš vztah k sociálním sítím?
Keďže sa živím organizovaním akcií, tak ich nutne musím využívať. Bola by som rada, keby to šlo aj bez toho. Momentálne sa o niečo podobné pokúša festival Transmediale, ktorý rezignoval na Facebook, no on si to zo svojej pozíce môže dovoliť. Na Facebooku je takmer nutné si každý lajk „kúpiť“, a to je neudržateľné.

Kam nejraději chodíš na jídlo?
Do cukrárne.

Info

Hudba Praha: Æthereal Arthropod (es) + John Object (ua) + Dlab
26. 10. 2018 21:00
PRAHA / Fórum pro architekturu a média, Brno
fb událost

Hudba Praha: N1L (lv) + eva01 + G&P DJs
16. 11. 21:00
PRAHA / Fórum pro architekturu a média, Brno
fb událost

Hudba Praha: Eli Keszler (us) + Ondrej Zajac (sk)
20. 11. 20:00
PRAHA / Fórum pro architekturu a média, Brno
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Duo Ruut: Inspirujeme se navzájem

Adéla Polka 20.07.2021

Získaly prestižní cenu Ethno Music Awards a letos se se svou citerou vypraví i do České republiky. Rozhovor o estonském zaříkávání i jednom nástroji pro dvě.

Barbora Koritenská, Libor Staněk (Živá vila): Prachatice jsou takové jihočeské Twin Peaks

cyril kosak 15.07.2021

Vivat Vila! Rozhovor o druhém ročníku festivalu, který přesahuje hranice prostého hudebního podniku se sebelepší nabídkou. Pojďte zažít Prachatice!

Raül Refree: Potřebuji být inspirován

Michal Pařízek 08.07.2021

Barcelonský rodák Raül Refree má pověst umíněného a talentovaného podivína, který si dělá věci zásadně po svém. Rozhovor, živá vystoupení u nás co nevidět.

Aleš Macenauer (Zapomělsem): Pro mě je důležitá upřímnost a přirozenost

Mária Karľaková 06.07.2021

V letním dvojčísle Full Moonu jsme s Alešem přinesli obsáhlý rozhovor, toto berte jako subtilní teaser, v němž jsme probrali pár dalších témat.

Adriana Světlíková (Nová síť): Kultura si prošla velmi těžkou zkouškou

Jarmo Diehl, su 24.06.2021

Jak se Nová síť snaží zlepšit podmínky pro umělce i kulturní projekty a na jaké problémy naráží nejen během pandemické krize?

Marie Voslářová: Neštěstí v lásce není životní selhání

Adéla Polka 15.06.2021

Paseka letos vydala druhou komiksovou publikaci kontroverzní švédské autorky Liv Strömquistové Nejrudější růže rozkvétá. Rozhovor jsme vedli s její překladatelkou.

Marie Joja (Archipop): Když opuštěné budovy nabídnou nevšední zážitek

su 18.05.2021

Rozhovor o databázi Archipop, jejíž cílem je zmapovat realizace dočasného využití opuštěných objektů.

SF MINI aneb Není to jen o nás

Michaela Susedíková 11.05.2021

Zatímco pamětníci vzpomínají na Olomouc kvůli devadesátkovému klubu Nausea, dnes nabízí výživnou dramaturgii prostor SF MINI. Hovory nejen o kompilaci z rukou Coffee Breath Records.

Shina (Slnko Records): Hudbu treba hnojiť a polievať

Kateřina Cumin 29.04.2021

Dnes, po dvaceti letech fungování, má Slnko Records ve stáji umělce několika generací a všech žánrů, za všechny jmenujme Modré hory, Katarzii, Bad Karma Boy nebo Janu Kirschner. Rozhovor.

Magdalena Müllerová (Kreativní Evropa): Budoucnost je ve spolupráci

Michal Pařízek, mxm 26.04.2021

O nutnosti spolupracovat, důležitosti přípravy jednotlivých projektů, grantové politice na státní i evropské úrovni a o tom, že opravdu nestačí jen setřít prach z vitríny.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace