Články / Seriály

Pořadatelská: Tengri (Martin Průša)

Pořadatelská: Tengri (Martin Průša)

redakce | Články / Seriály | 08.05.2023

Pražskou postžánrovou skupinu Tengri můžete znát z koncertních pódií, ale projevují se i mimo ně, tedy pořadatelsky, jakkoliv se sami za promotéry nepovažují. Z jejich hlav vzešly bohulibé večírky, tím dalším bude v květnu benefit v dejvické Klubovně, kde to mají Tengri rádi obecně. Jak své aktivity kloubí dohromady a kam se rád staví na chálec baskytarista Martin Průša?

Co chystáte další dny a týdny?
S Tengri pořádáme 26. května benefiční koncert na podporu neziskové organizace Pohoda, která pětadvacet let pomáhá lidem s mentálním postižením. Minulý rok se benefice dělala poprvé a byla to super akce, s krásnou atmosférou. Letos kromě nás zahrají kamarádi z Liberce Drom a z Písku IIII. S plakátem pomáhali klienti Pohody.

Jaký koncert tě v poslední době nadchnul?
Vyzdvihnul bych dva fakt zážitky. Oba proběhly koncem minulého roku, oba byly skvěle zahrané, ve skvělé atmosféře a s perfektním zvukem. První byl koncert postrockové kapely Shy, Low v mé oblíbené Klubovně, vynikající. A pak koncem listopadu vystoupení výborné francouzské skupiny Bruit v Crossu, super zážitek umocněný i tím, že jsme s Tengri předskakovali.


Když se podíváš na koncerty jiných promotérů, koho bys šel podpořit?
Lístek mám na návrat legendární hardcorové kapely Catharsis, která se začátkem prázdnin po mnoha letech vrací na strahovskou Sedmičku. To bude asi masakr. Jinak věřím, že koncertů, ať malých či velkých, bude ohlášeno ještě více, napříč různými žánry. A jak jsem pořád doufal, že do Evropy zavítá jedna z vůbec mých nejoblíbenějších kapel - Botch, tak se taky stalo. A samozřejmě se hrozně těším na naše koncerty s Tengri, kterých máme pár domluveno, a to jak v Česku, tak i za hranicema. Poznáme nové lidi, nové kapely, to je skvělé.

Jaký máš vztah k sociálním sítím?
V dnešní době jsou bohužel důležitou věcí pro komunikaci nebo sezvání lidí na akci či koncert, ostatně ty už se jedou jen přes sítě. Doba, kdy se chodilo s letáčkama a lepily se plakáty, jsou pryč. U oblíbených kapel mám díky sítím přehled o koncertech, nových deskách atd., to je super, ale nemám potřebu komentovat každou blbost nebo dávat na zeď, jak bumbám kafíčko s nej kámošem. Což je taky důvod, proč dělám málo koncertů - na sociálních sítích mě to moc nebaví, a kdybych to chtěl dělat pořádně, tak bych tam musel trávit fůru času.

Kam nejraději chodíš na jídlo?
Stravuju se vegetariánsky, mám rád například asijskou kuchyni, super jídla z tofu dělají v dejvické restauraci Champa, rád chodím do Yam Yam, v zásadě zajdu kamkoliv, kde se dá najíst, občas do Veganlandu, Eaternie. Jinak většinou na doporučení, nejsem nějaký znalec. Kamarád Bajker to má zmáklé, ten vždycky něco doporučí.

Info

Drom + Tengri + LLLL
26. 5. 2023, 20:00
Klubovna Dejvice, Praha
Fb událost

foto © se svolením Martina Průši

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Pořadatelská: Barbora Mrázová (Povaleč)

redakce 17.07.2024

Oslovili jsme grafičku a produkční Barboru Mrázovou, aby nám prozradila organižační tajemství a dala pár tipů, co ještě navštívit.

10+1 = Lang Biank

redakce 11.07.2024

„Ve výběru jsem zmapoval svou cestu hudebním světem, od rockových kapel až po současnou fascinaci elektronikou, jazzem a hudbou z Brazílie,“ dodává k selekci níže.

Pořadatelská: Tomáš Suchánek (Bukolika)

redakce 08.07.2024

Zakladatel komunitního festivalu zve na nejprogresivnější a nejneobjevenější místní i zahraniční hudebníky na poli klubové a elektronické hudby.

Pořadatelská: Tomáš Bálint (Fraj)

redakce 05.07.2024

Manon meurt v Novej Cvernovke - s ich platňou v ruke som pod pódiom opäť zažíval pocit, ktorý mi hudba spôsobuje už len zriedkavo – absolútne zimomriavky.

Pořadatelská: Štěpán Bolf (Creepy Teepee)

redakce 01.07.2024

Velkoryse komentuje austinský festival SXSW, pražské koncerty a místa a sdílí pár tipů, kam na jídlo a pro desky. Rozhovor.

10 + 1 = Ian Davis

redakce 17.06.2024

Davisova tvorba je ovlivněna folklórem, kontrapunktem, kanonickými postupy a náhodou, jak se budete moci brzy přesvědčit na premiéře ambientní opery Ephemeral Pulse, k níž napsal hudbu. Exkluzivně na Ostravských dnech.

Kam na rajz se Simonou Kumpanovou (Boskovice)

redakce 16.06.2024

Píáristka festivalu nám řekla, kam jinam se za lidmi a místy podívat, kde ztratit pojem o čase a jen tak být.

Kam na rajz s Filipem Vondráškem (Mighty Sounds)

redakce 13.06.2024

„Prázdniny servírují všelijaké výzvy a jednou takovou by mohl být výlet do Neapole na australského rodáka Xaviera Rudda.“ Pár tipů na trip.

Pořadatelská: Adam Godziek (Tauron Nowa Muzyka)

redakce 10.06.2024

Jak dlouho jezdíme do Katovic na Tauron Nowa Muzyka? Minimálně deset let o něm píšeme ve Full Moonu, ale někteří z nás pamatují i jeho začátky. Pár otázek pro šéfa.

Kam na rajz se Soňou Borodáčovou (Terén)

redakce 04.06.2024

V současné době pracuje jako intendatka platformy Terén, která propojuje divadelní oblast s dalšími nedivadelními obory a testuje hranice performativního umění. Kam nás pozve?

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace