Články / Seriály

Pořadatelská: Tengri (Martin Průša)

Pořadatelská: Tengri (Martin Průša)

redakce | Články / Seriály | 08.05.2023

Pražskou postžánrovou skupinu Tengri můžete znát z koncertních pódií, ale projevují se i mimo ně, tedy pořadatelsky, jakkoliv se sami za promotéry nepovažují. Z jejich hlav vzešly bohulibé večírky, tím dalším bude v květnu benefit v dejvické Klubovně, kde to mají Tengri rádi obecně. Jak své aktivity kloubí dohromady a kam se rád staví na chálec baskytarista Martin Průša?

Co chystáte další dny a týdny?
S Tengri pořádáme 26. května benefiční koncert na podporu neziskové organizace Pohoda, která pětadvacet let pomáhá lidem s mentálním postižením. Minulý rok se benefice dělala poprvé a byla to super akce, s krásnou atmosférou. Letos kromě nás zahrají kamarádi z Liberce Drom a z Písku IIII. S plakátem pomáhali klienti Pohody.

Jaký koncert tě v poslední době nadchnul?
Vyzdvihnul bych dva fakt zážitky. Oba proběhly koncem minulého roku, oba byly skvěle zahrané, ve skvělé atmosféře a s perfektním zvukem. První byl koncert postrockové kapely Shy, Low v mé oblíbené Klubovně, vynikající. A pak koncem listopadu vystoupení výborné francouzské skupiny Bruit v Crossu, super zážitek umocněný i tím, že jsme s Tengri předskakovali.


Když se podíváš na koncerty jiných promotérů, koho bys šel podpořit?
Lístek mám na návrat legendární hardcorové kapely Catharsis, která se začátkem prázdnin po mnoha letech vrací na strahovskou Sedmičku. To bude asi masakr. Jinak věřím, že koncertů, ať malých či velkých, bude ohlášeno ještě více, napříč různými žánry. A jak jsem pořád doufal, že do Evropy zavítá jedna z vůbec mých nejoblíbenějších kapel - Botch, tak se taky stalo. A samozřejmě se hrozně těším na naše koncerty s Tengri, kterých máme pár domluveno, a to jak v Česku, tak i za hranicema. Poznáme nové lidi, nové kapely, to je skvělé.

Jaký máš vztah k sociálním sítím?
V dnešní době jsou bohužel důležitou věcí pro komunikaci nebo sezvání lidí na akci či koncert, ostatně ty už se jedou jen přes sítě. Doba, kdy se chodilo s letáčkama a lepily se plakáty, jsou pryč. U oblíbených kapel mám díky sítím přehled o koncertech, nových deskách atd., to je super, ale nemám potřebu komentovat každou blbost nebo dávat na zeď, jak bumbám kafíčko s nej kámošem. Což je taky důvod, proč dělám málo koncertů - na sociálních sítích mě to moc nebaví, a kdybych to chtěl dělat pořádně, tak bych tam musel trávit fůru času.

Kam nejraději chodíš na jídlo?
Stravuju se vegetariánsky, mám rád například asijskou kuchyni, super jídla z tofu dělají v dejvické restauraci Champa, rád chodím do Yam Yam, v zásadě zajdu kamkoliv, kde se dá najíst, občas do Veganlandu, Eaternie. Jinak většinou na doporučení, nejsem nějaký znalec. Kamarád Bajker to má zmáklé, ten vždycky něco doporučí.

Info

Drom + Tengri + LLLL
26. 5. 2023, 20:00
Klubovna Dejvice, Praha
Fb událost

foto © se svolením Martina Průši

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Šejkr #106: „i'm helpless before the fire…“

Michal Pařízek 02.06.2023

„Existuje něco jako ‚kvalitní hudba‘? Pokud ano, jak je možné ji poznat?“ Tyto a podobně zvídavé otázky padaly při úterní debatě se studenty na pražském gymnáziu Na Zatlance.

Pořadatelská: Adam Martiška (Habrovka)

redakce 29.05.2023

Festival Habrovka svou atmosférou navozuje pocit velkého pikniku a je určen pro malé i velké diváky. Pár otázek, pár odpovědí. A pár kroků ke svatému Františkovi.

Douška vydavatelská: Daniel Kozlík (Analog Freaks)

redakce 26.05.2023

Co vydalo a co chystá slovenské hardcore-punkové vydavatelství Analog Freaks?

Pořadatelská: Broněk Slezák (MišMaš párty)

redakce 24.05.2023

Těšíme se na 28. ročník MišMaš párty, ke které v redakci chováme velké sympatie, a povídáme si o ní s jedním z organizátorů.

Vstupní prohlídka: I Love You Honey Bunny

redakce 22.05.2023

I Love You Honey Bunny se vrátili z evropského turné s novou deskou. Ještě je můžete zastihnout v Praze, Brně i jinde.

10 + 1 = Emilija Đorđević (Koikoi)

redakce 21.05.2023

Koikoi pocházejí z různých prostředí, ale mají společný cíl, totiž dělat hudbu propojující underground a mainstream.

Šejkr #105: Joyride

Michal Pařízek 19.05.2023

„Počkej, moje DJka Karin je Češka, musím vás hned seznámit.“ S Richardem Fosterem si povídáme v tallinnském klubu Uus Laine, kolem nás prochází rapper Bemz...

Pořadatelská: Barbora Šubrtová (#5PROSTOR)

redakce 17.05.2023

Dnes ji můžete snadno vystopovat za programem holešovického Výstaviště, a to nejen za akcí #5PROSTOR, která je zrovna na svém začátku.

Šejkr #104: Kouzla paradoxů

Michal Pařízek 05.05.2023

Řeč dojde i na Marka Stewarta, smutná novinka o jeho odchodu vylezla ven zrovna během bratislavské akce. Vzpomenu si na desku Citizen Zombie, říkám to Bobovi a společně se tomu…

Douška vydavatelská: Cosmir Production

redakce 02.05.2023

Je to jako když vám někdo řekne, že se jde projít, ale pak vás zavede do zcela neznámého lesa.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace