Články / Seriály

Pořadatelská: Tomáš Slunský (Ostrava Kamera Oko)

Pořadatelská: Tomáš Slunský (Ostrava Kamera Oko)

redakce | Články / Seriály | 13.11.2023

Tomáše Slunského můžete znát jako spoluzakladatele značky Gin&Platonic, přesahující jak hranice labelu, tak blogu, ale jeho aktivity sahají dále, když roli dramaturga filmového klubu v ostravském kulturním centru Provoz propojuje se stejnou pozicí v rámci festivalu Ostrava Kamera Oko. Co má teď na práci, kam to chodí zajíst?

Co chystáš další dny a týdny?
Momentálně vrcholí přípravy filmového festivalu Ostrava Kamera Oko, jehož program mi letos přijde neuvěřitelný. Odvážná hlavní soutěž, která nabídne šest českých premiér (malé velké filmy z Cannes, Locarna i Benátek), tradičně nekompromisní AV Night (očekávám očistec), vyhození z kopýtka externích kurátorů a mezi hosty například Kieślowského kameraman Jacek Petrycki nebo zástupkyně Woman cinematographers Prague. Zmínit musím taky evropskou premiéru filmu He Thought He Died, který zkoumá povahu umění a kapitálu v moderním světě a je pro mě snad nejneuchopitelnějším audiovizuálním počinem roku.

Z mého pohledu je to nedoceněný festival, který do nehostinného města vozí s vypětím všech sil malé skupiny lidí progresivní světové věci. Jsem rád, že můžu být jeho součástí a trochu pomoct. Pokud máte čas, určitě přijďte, ta akce si na pět dní zaslouží celá vaše srdce. Na nic jiného teď nemyslím.

Jaký koncert tě v poslední době nadchnul?
Autechre na Unsoundu, i když jsem je viděl už potřetí. Nadpozemský monstrózní set, během kterého jsem si s dalšími tisíci nadšenci opatrně pošlapoval potmě v přeplněné hale, zatímco mi v hlavě vybuchoval svět. Z toho budu žít ještě dlouho.

Když se podíváš na koncerty jiných promotérů, koho bys šel podpořit, koho je nutné vidět a slyšet?
Fandím lidem okolo Puncta a mrzí mě konec Petrohradské. Zajímavé věci dělají kolektivy BCAA nebo phonon~, pozornost si zaslouží taky série Softspot (rozhovor s pořadatelem Mikulášem Hamerlou zde) v brněnském Kabinetu. Z Brna bych pak vypíchnul ještě dramaturgii festivalů Sonda a Faun. Vyplatí se sledovat akce od Bukolika týmu a od nového roku dění v Kulturním centru Vzlet ve Vršovicích. V Bratislavě bych si zašel do Lom Space, v Budapešti zase na jakoukoliv akci labelu Exiles. Stýská se mi po koncertech Genot Centre a ambiciózní sérii Story, která probíhala v Hranicích na Moravě.


Jaký máš vztah k sociálním sítím?
Až tak kladný, že pro jistotu nemám mobilní data.

Kam nejraději chodíš na jídlo?
Jsem velkým příznivcem fastfoodových řetězců. V Ostravě ale nedám dopustit na Denní bar Metro, ve kterém se zastavil čas, denní světlo proniká dovnitř jen obtížně a pracuje v něm nejmilejší obsluha na světě (až tenhle text vyjde, dám jim ho přečíst). V poslední době mě zasáhlo jídlo ve Vegan AF Ramen v Katovicích a netrpělivě vyhlížím otevření jejich brněnské pobočky. V neposlední řadě mi učaroval poutine v Eaternii.

Info

Ostrava Kamera Oko
web festivalu

foto © se souhlasem Tomáše Slunského

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Preview: Alhambra Monkey Week 2023

Michal Pařízek 20.11.2023

Z bohatého programu vybíráme desítku jmen, stejnou měrou jako na hudbu se ale těšíme na rušné ulice andaluského města, tapas i pomerančovníky, které tam najdete skoro všude.

Kam na rajz s Ondrou Kubíčkem (NOC6)

redakce 19.11.2023

Jedním z hlavních organizátorů je Ondřej Kubíček, který má v dejvické Klubovně na starost booking, produkci i dramaturgii a který nás pozve i na další bohulibé akce nejrůznějšího charakteru.

Le Guess Who? 2023: To nejlepší

redakce 14.11.2023

Pravidelná dávka nejlepších kapel i koncertů na světě nezklamala ani tentokrát.

Pořadatelská: Mikuláš Hamerla

redakce 07.11.2023

Co vyznává Mikuláš Hamerla nejen v souvislosti s koncertováním dalších umělců v rámci série Softspot?

Tak daleko, tak blízko: Benedicte Maurseth

redakce 31.10.2023

Krátký rozhovor nasáklý atmosférou severských hor. Fjordy, spisovná norština a zase fjordy. A koncert v Divadle X10.

Kam na rajz s týmem Kina Brasil

redakce 25.10.2023

Událost, která kromě filmů přináší i prolínání milovníků brazilské kultury s diváky vyhledávajícími méně obvyklé a dostupné filmy.

Vstupní prohlídka: daniel b

redakce 24.10.2023

Slibný písničkář vydal před pár dny druhý singl a my už vyhlížíme debutové album, které by mělo vyjít na podzim.

Kam na rajz s Honzou Gregarem

redakce 22.10.2023

V industriálním areálu Holešovické tržnice se můžete mimo jiné těšit na unikátní scénografii a světelný design, neotřelá mezinárodní hudební jména jako Alfa Mist a další.

Vstupní prohlídka: The Valentines

redakce 15.10.2023

Indiepopová formace The Valentines vyráží na turné se slovenskou kapelou Papyllon. Jak se díváte na lavičky před pódiem?

Protokol: Maria Chiara Argirò

redakce 11.10.2023

Pianistka a skladatelka, rodačka z Říma, jež dnes působí na londýnské scéně, zahraje na Mladí ladí fest.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace