Články / Seriály

Pořadatelská: Tomáš Suchánek (Bukolika)

Pořadatelská: Tomáš Suchánek (Bukolika)

redakce | Články / Seriály | 08.07.2024

Tomáš Suchánek aka Mother Criminal je režisér, scénárista, střihač, DJ a zakladatel komunitního festivalu Bukolika, který se vedle dalších aktivit zaměřuje na nejprogresivnější a nejneobjevenější místní i zahraniční hudebníky na poli klubové a elektronické hudby. Zve do přeloučských remízků i na pizzu!Co chystáte další dny a týdny? Jeden, dva špíly?
Momentálně se veškeré naše úsilí a pohledy horečně upírají na datum 26.-28. července, kdy se koná další ročník festivalu Bukolika v lesíku u Přelouče asi hodinu od Prahy. Jsme v horké fázi příprav, a proto na nic jiného není příliš kapacita. Je těžké a trochu nespravedlivé někoho upozadit a druhé vypíchnout, ale takhle na první dobrou se nejvíc těším na živé vystoupení berlínského zpěváka a producenta Gabriela Gifforda, DJ set kodaňských špílmachrů Hedo Hydr8 nebo tygra z Taipeie, který si říká B E N N.

Jaký koncert tě v poslední době nadchnul?
Úplně upřímně, ač to zní trochu paradoxně, nejsem moc koncertní typ a raději si užívám hudbu v intimitě jako dobrou knihu, protože málokdy se setkám s aparaturou, ozvučením a výstupem, které mě skutečně posadí na zadek. Zároveň mám trochu problém s místy, které se hemží lidmi nad únosnou mez. Mám rád svůj prostor. Proto budu teď znít asi trochu samolibě, ale nejvíc mě svou scénou, vyprávěním a bezprostředností upoutal koncert lloydfearse, kterého jsme hostili minulý rok na Bukolice – nejen autenticitou, ale možná i proto, že jsem na tom měl svůj podíl a doslova jsem si ho odpracoval. Což je pro mě asi obecně měřítko jakékoliv hřejivé emoce, která vede k nadšení – osobní zájem a bláto na kalhotech.

Když se podíváš na koncerty jiných promotérů, koho bys šel podpořit, koho je nutné vidět a slyšet?
Stran Prahy cokoliv, co dělají Heartnoize, určitě taky Lunchmeat, místy i Bike_Jesus, Fuchs2 nebo Ankali dělají svou práci poctivě a dovolí posluchači a divákovi slyšet to nejprogresivnější ze současné klubové muziky. Stran Moravy to jsou určitě taky naši partneři z hudebního vydavatelství Gin&Platonic, kteří pravidelně zvou do ostravského Plata vzácná a unikátní jména. V Brně to byl svého času kolektiv SOfT, který se, pokud správně chápu, motal kolem lidí z platformy pro performativní umění Terén, a momentálně je to skupina d’epog, která pořádá eventy s názvem Headbanger. Z festivalů by to byla třeba Trať nebo na Slovensku Halp.

Jaký máš vztah k sociálním sítím?
Toxický, ale zároveň oboustranně výhodný. Hodně věcí řeším výhradně přes sítě, ale čas, který jim věnuju, požírá na můj vkus až příliš velký výsek mého mentálního perimetru a dělá z mýho mozkomíšního moku těkavou látku. Beru ale práci s nimi jako součást svého pracovního harmonogramu – vedle jiných povinností je prostě třeba sytit sítě, protože to je virtuální platforma, kde lidi nejčastěji hledají odpovědi a nové informace. A právo na ně jim nesmíme ubírat.

Kam nejraději chodíš na jídlo?
Nejraději si zajdu na něco, co si nedokážu uvařit sám doma, takže třeba na pizzu ve všech svých polohách, i když tu jsem teď kvůli specifický stravě musel eliminovat. Obecně si ale nejradši zajdu na neapolskou, detroitskou nebo třeba sezónní pizzu, kterých se v Praze po covidové pandemii objevilo jako hub po dešti.

Info

Bukolika
26.–28. 7. 2024 Přelouč
Fb událost

foto © se svolením Tomáše Suchánka

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

10+1 = Lang Biank

redakce 11.07.2024

„Ve výběru jsem zmapoval svou cestu hudebním světem, od rockových kapel až po současnou fascinaci elektronikou, jazzem a hudbou z Brazílie,“ dodává k selekci níže.

Pořadatelská: Tomáš Bálint (Fraj)

redakce 05.07.2024

Manon meurt v Novej Cvernovke - s ich platňou v ruke som pod pódiom opäť zažíval pocit, ktorý mi hudba spôsobuje už len zriedkavo – absolútne zimomriavky.

Pořadatelská: Štěpán Bolf (Creepy Teepee)

redakce 01.07.2024

Velkoryse komentuje austinský festival SXSW, pražské koncerty a místa a sdílí pár tipů, kam na jídlo a pro desky. Rozhovor.

10 + 1 = Ian Davis

redakce 17.06.2024

Davisova tvorba je ovlivněna folklórem, kontrapunktem, kanonickými postupy a náhodou, jak se budete moci brzy přesvědčit na premiéře ambientní opery Ephemeral Pulse, k níž napsal hudbu. Exkluzivně na Ostravských dnech.

Kam na rajz se Simonou Kumpanovou (Boskovice)

redakce 16.06.2024

Píáristka festivalu nám řekla, kam jinam se za lidmi a místy podívat, kde ztratit pojem o čase a jen tak být.

Kam na rajz s Filipem Vondráškem (Mighty Sounds)

redakce 13.06.2024

„Prázdniny servírují všelijaké výzvy a jednou takovou by mohl být výlet do Neapole na australského rodáka Xaviera Rudda.“ Pár tipů na trip.

Pořadatelská: Adam Godziek (Tauron Nowa Muzyka)

redakce 10.06.2024

Jak dlouho jezdíme do Katovic na Tauron Nowa Muzyka? Minimálně deset let o něm píšeme ve Full Moonu, ale někteří z nás pamatují i jeho začátky. Pár otázek pro šéfa.

Kam na rajz se Soňou Borodáčovou (Terén)

redakce 04.06.2024

V současné době pracuje jako intendatka platformy Terén, která propojuje divadelní oblast s dalšími nedivadelními obory a testuje hranice performativního umění. Kam nás pozve?

Protokol: Haštal Hapka

redakce 29.05.2024

Mimo jiné napsal hudbu k jednoaktové opeře pro jazzové kombo, smyčcové kvarteto a ansámbl sólistů, jejíž premiéru uvede bienále NODO. Na jaké hudbě vyrostl?

Kam na rajz s Michalem Vojcechem (Festival Habrovka)

redakce 27.05.2024

Michal Vojcech z festivalu Habrovka zve na tři letní festivaly a jeden podzimní koncert. Co to bude?

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace