Články / Rozhovory

Pořadatelská: Vojtěch Marek (Světozor)

Pořadatelská: Vojtěch Marek (Světozor)

redakce | Články / Rozhovory | 19.05.2019

Přehlídkou Patnáct kino Světozor oslaví patnácté narozeniny své novodobé éry a koncem května uvede patnáct filmů, které kinem za poslední roky nejvíce rezonovaly. Jedná se jak o nejúspěšnější tituly podle návštěvnosti, tak si své místo najdou srdcovky týmu provozujícího kino od roku 2004. Filmy od Sorrentina, Triera, Andersona, Jarmusche či Tarantina, stejně jako dokumentární Občan Havel a další. Pročež jsme položili pár pořadatelských dotazů produkčnímu Světozoru Vojtěchu Markovi, který nám poskytl i pár dalších doporučení, vyjma svou domovskou scénu…

Co chystáte další dny a týdny?
Ve Světozoru teď žijeme hlavně přehlídkou Patnáct, kterou chceme oslavit patnácté narozeniny kina. Představíme jak jinak než patnáct filmů, které za tu dobu, co Světozor provozuje náš tým, nejvíce hýbaly kinem. Filmové festivaly nebo přehlídky u nás hostíme často, ale tohle je srdcařina. V červenci nás potom čekají tradiční ozvěny Karlovarského festivalu Šary Vary. Filmoví fanoušci si pak u nás mohou doplnit to, co na festivalu zmeškali, a na své si přijdou i ti, co zmeškali celý festival.

Jaký film tě v poslední době nadchnul?
Nejvíc jsem si v poslední době užil přehlídku všech čtyř filmů Mad Max režiséra George Millera. Filmový maraton chytré akční podívané na půdě artového kina Aero dokáže v člověku zanechat pořádný zážitek. I ředitel kina Aero Jiří Flígl mi prozradil, že už to pro něj ani není guilty, ale prostě jenom pleasure. A já s ním nemohu než souhlasit.

Které koncerty stojí za vidění, kam se chystáš?
Hudební produkci sleduji spíš jen koutkem oka, protože po večerech spíš peru pleny, ale zrovna tuto neděli mě moje žena vytáhne na Built to Spill do Futura. Moje žena pochází z New Yorku a tohle jsou její vzpomínky. Obecně jsem rád, když můžu podpořit promotéra, kterému se do Prahy povede přivést kapelu, která nemá tak silnou fanouškovskou základnu.

Jaký máš vztah k sociálním sítím?
Asi jako každý v mé sociální bublině. Snažím se žít co nejvíc bez nich, a zároveň bez nich už moc žít neumím. V pracovní rovině jsou ale samozřejmě nutným a účinným pomocníkem. Je dobré být zorientovaný, protože tak člověk lépe porozumí tomu, jak se na sítích chovají jeho fanoušci a potenciální diváci.

Kam nejraději chodíš na jídlo?
Nejraději do své vlastní kuchyně. Vaření mě hrozně baví. Nechci se ale z odpovědi vylhat a tak řeknu, že v poslední době se vždy nejvíc těším na slidery do Mr. Hot Doga na Letné. Nejen že tam skvostně vaří, ale nikdy nezklame ani obsluha, a gastronomický zážitek je na světě.

Info

Světozor slaví patnáct
24. – 30. 5. 2019 18:00
Kino Světozor, Praha
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Ivan Hronec (Edison Filmhub): Nemáš kino, nemáš pravdu

redakce 25.06.2019

V pražské Jeruzalémské ulici se zkraje června otevřelo nové kino Edison Filmhub, pročež jsme se zeptali ředitele Film Europe Ivana Hronce.

Hradby Samoty: Priestor pre každého, ale našťastie nie pre všetkých

redakce 24.06.2019

Hradby Samoty, to není zrovna normální festival, a to jak lajnapem, tak umístěním i celkovou myšlenkou. Víc nám řekla dvojka z pořadatelského týmu.

Vstupní prohlídka: Timbertwig

redakce 24.06.2019

Timbertwig mají za sebou jedno EP, ale písniček je více, jinak by taky nemohli koncertovat po Evropě.

Broněk Slezák, Jana Fryzelková (MišMaš party): Pro nás je to přelomový ročník

redakce 19.06.2019

Mišmaš párty je ideální příležitost zkusit i něco, co je daleko za hranicemi, které si většina umí představit. To je snad princip festivalu, ne?

Cash Savage: To, že jsem žena, neznamená, že jsem máslo

redakce 18.06.2019

V diáři australských The Last Drinks, kteří jsou známí divokými koncerty, jsou tři neobvyklé tuzemské štace. Rychlé otázky a ještě rychlejší odpovědi Cash Savage.

Jiří Moravčík (Czech Music Crossroads, Colours of Ostrava): Příběhy přibývají každý den II.

redakce 17.06.2019

V první části rozhovoru jsme se s ním bavili zejména o showcasech obecně a jejich vnímání v tuzemském prostoru, v druhé části se rozletíme po world music.

Jiří Moravčík (Czech Music Crossroads, Colours of Ostrava): Příběhy přibývají každý den (část první)

redakce 10.06.2019

S Jirkou Moravčíkem nejen o festivalech, africké hudbě či relevanci termínu world music, ale také o tom, že „duši hladící hudby“ se jen tak nezbavíme.

Pořadatelská: Jan Bartoš (Prague Music Performance)

redakce 07.06.2019

Prague Music Performance je mezinárodní festival a institut zaměřující se na organizování koncertů i interpretačních kurzů sólové hry i komorní hudby. Zpovídáme zakladatele a šéfa Jana Bartoše.

Tonda Kocábek (Boskovice, Kaštan): Mám své jistoty

redakce 03.06.2019

Na Bílou horu si znovu našly cestu kapely z temných sklepů i popového výsluní, a to zdaleka nejen ty domácí. Tradiční klub Kaštan proživá obrození, Tonda Kocábek je u toho.

Markéta Fantová (Pražské Quadriennale): Vystavovat divadelní zážitky a neztratit přitom identitu

redakce 31.05.2019

Rozhovor s uměleckou ředitelkou Pražského Quadriennale o vystavování současné scénografie a udržování identity scénografické profese. Živé umění, živý prostor.