Články / Rozhovory

Pořadatelská: Vojtěch Marek (Světozor)

Pořadatelská: Vojtěch Marek (Světozor)

redakce | Články / Rozhovory | 19.05.2019

Přehlídkou Patnáct kino Světozor oslaví patnácté narozeniny své novodobé éry a koncem května uvede patnáct filmů, které kinem za poslední roky nejvíce rezonovaly. Jedná se jak o nejúspěšnější tituly podle návštěvnosti, tak si své místo najdou srdcovky týmu provozujícího kino od roku 2004. Filmy od Sorrentina, Triera, Andersona, Jarmusche či Tarantina, stejně jako dokumentární Občan Havel a další. Pročež jsme položili pár pořadatelských dotazů produkčnímu Světozoru Vojtěchu Markovi, který nám poskytl i pár dalších doporučení, vyjma svou domovskou scénu…

Co chystáte další dny a týdny?
Ve Světozoru teď žijeme hlavně přehlídkou Patnáct, kterou chceme oslavit patnácté narozeniny kina. Představíme jak jinak než patnáct filmů, které za tu dobu, co Světozor provozuje náš tým, nejvíce hýbaly kinem. Filmové festivaly nebo přehlídky u nás hostíme často, ale tohle je srdcařina. V červenci nás potom čekají tradiční ozvěny Karlovarského festivalu Šary Vary. Filmoví fanoušci si pak u nás mohou doplnit to, co na festivalu zmeškali, a na své si přijdou i ti, co zmeškali celý festival.

Jaký film tě v poslední době nadchnul?
Nejvíc jsem si v poslední době užil přehlídku všech čtyř filmů Mad Max režiséra George Millera. Filmový maraton chytré akční podívané na půdě artového kina Aero dokáže v člověku zanechat pořádný zážitek. I ředitel kina Aero Jiří Flígl mi prozradil, že už to pro něj ani není guilty, ale prostě jenom pleasure. A já s ním nemohu než souhlasit.

Které koncerty stojí za vidění, kam se chystáš?
Hudební produkci sleduji spíš jen koutkem oka, protože po večerech spíš peru pleny, ale zrovna tuto neděli mě moje žena vytáhne na Built to Spill do Futura. Moje žena pochází z New Yorku a tohle jsou její vzpomínky. Obecně jsem rád, když můžu podpořit promotéra, kterému se do Prahy povede přivést kapelu, která nemá tak silnou fanouškovskou základnu.

Jaký máš vztah k sociálním sítím?
Asi jako každý v mé sociální bublině. Snažím se žít co nejvíc bez nich, a zároveň bez nich už moc žít neumím. V pracovní rovině jsou ale samozřejmě nutným a účinným pomocníkem. Je dobré být zorientovaný, protože tak člověk lépe porozumí tomu, jak se na sítích chovají jeho fanoušci a potenciální diváci.

Kam nejraději chodíš na jídlo?
Nejraději do své vlastní kuchyně. Vaření mě hrozně baví. Nechci se ale z odpovědi vylhat a tak řeknu, že v poslední době se vždy nejvíc těším na slidery do Mr. Hot Doga na Letné. Nejen že tam skvostně vaří, ale nikdy nezklame ani obsluha, a gastronomický zážitek je na světě.

Info

Světozor slaví patnáct
24. – 30. 5. 2019 18:00
Kino Světozor, Praha
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Douška vydavatelská: XION

redakce 21.05.2020

XION se pokouší překlenout žánrové škatulky, chce představovat zajímavou hudbu z různých koutů vesmíru, hudbu jako eklektické místo s vášní a entuziasmem.

Alexandr Smutný (#zazivouhudbu): Vytváříme kulatý stůl pro všechny

Michal Pařízek 20.05.2020

K výzvě Za živou hudbu se přihlásilo téměř 3 000 lidí, vyšly desítky různých článků a objevilo se také několik disputací. Co si o ní myslet celkově? Rozhovor.

Vstupní prohlídka: Liem

redakce 20.05.2020

Vladimír Jaške je na klubové scéně známý především jako energický kytarista s neopakovatelným rukopisem, z projektů Munroe nebo 2Cold.

Full Moon 10: Editorské tipy Viktora Paláka

redakce 13.05.2020

"Vždycky jsem rád pozoroval, jak celá řada autorů roste," říká Viktor Palák o tom, co je na práci editora nejlepší. Ke kterým textům ze své kariéry ve Full Moonu doporučuje…

Full Moon 10: O smutném méďovi. Rozhovor John Congleton (us)

waghiss666 13.05.2020

Aby bylo jasno: nikdo není takový mílius jako práve John Congleton. Prý že je v L.A. se svou prítelkyní, je tam teplo a má se fajn. "Tenhle týden nepracuju, beru…

Full Moon 10: Řekni mi to ještě jednou - a ještě, a ještě! Rozhovor Abel Ferrara (us)

Jakub Peřina 13.05.2020

S režisérem Abelem Ferrarou o nutkání nespokojit se jen tak s něčím, touze jít do extrému, rokenrolových deziluzích a chuti žít. A ještě!

Vstupní prohlídka: Fields of Grain

redakce 12.05.2020

Pražská alternativní skupina Fields of Grain vznikla v roce 2017 a svou první nahrávku se chystá vydat ve spolupráci s Aid Kidem. Co o nich víme?

Douška vydavatelská: Krmelec Recordings

redakce 11.05.2020

Krmelec Recordings patří k předním tuzemským vydavatelským hráčům na poli taneční scény a experimentující elektroniky. Co chystají?

Douška vydavatelská: Nomad Sky Diaries / Sky Burial Productions

redakce 06.05.2020

Label se soustřeďuje na vše s přídomkem „dark“: od ambientu přes drone, musique concrete nebo avantgardní jazz až po extrémní metalové polohy. Hradby Samoty všude v nás!

Anketa: Co dnes, co zítra? (promotérská edice III.díl)

redakce 03.05.2020

Na první díl ankety mapující omezený provoz klubů navazují odpovědi žilinské Stanice a bratislavské Nové Cvernovky, ale taky Divadla pod Lampou, Papírny, Crossu, MeetFactory a Jazz Tibetu.