Zprávy / Pozvánky

Posedlost jménem Deathwish Inc.

Posedlost jménem Deathwish Inc.

Ivan | Zprávy / Pozvánky | 08.02.2013

S přibývajícími letokruhy se zpomalují i aktivity Two Shovels Events a opravdu se snažíme dělat jen věci, který nás vnitřně uspokojují. Už bezhlavě neskáčeme do všeho, co kmitání scény nabízí. Promotérů je teď jak máku – a s tím i možnost výběru, kam a na co rozpohybovat boky. Zůstává ale naše posedlost vším, co nabízí Deathwish Inc. Tenhle label si přes spodní i horní výkyvy sinusovky drží svojí tvář, linii, hudební i ideovou integritu. A když přišel e-mail od Jerémiea, jestli bychom jim [kapele Birds in Row] neudělali koncert v Praze, "nezbývalo", než si zavolat na strahovskou Sedmičku o volný termín. Tím se po koncertech 108, Blacklisted, Shipwreck A.D., Pulling Teeth, Rise & Fall, Converge, Coliseum, Ceremony, Give Up the Ghost, Integrity, Breather Resist, The Carrier a dalších obohacuje portfolio Two Shovels a zaškrtáváme další obrázek z katalogu Deathwish Inc. Birds in Row zahrají 20. února na strahovské Sedmičce.

Birds in Row jsou zvláštní koláží všeho progresivního, co dodnes představila hardcore scéna. Dokonale spojují tradici starého francouzského screamo hardcore 90. let, ať už mluvíme o Ivich, Finger Print, Jasmine s americkým podzemím, kapelama typu Catharsis, Downcast, Iamthethorn a celé Ebullition scéně v kombinaci s aktuálním zvukem Killing the Dream, Narrows nebo Trash Talk.

Na letním turné s Converge jsem si nenechal ujít jediný koncert, který Birds in Row odehráli. Opravdu se jedná o zážitek do morku kostí – a nedokážu pořádně vysvětlit, proč mě tolik fascinuje, že Birds in Row jsou jen trio. Snad jen, že to trošku vybočuje tradičnímu schématu, kdy frontman táhne show. Tady se energie hromadí jako koule, která má ve svém bezprostředním okolí naprosto ničivé účinky. Nikdo nespoléhá na prostor za špicí rakety a jede naplno. Syrovo-dřevorubecké seance střídají epické nálady a pohyby kupředu.

Při poslechu Birds in Row mám chuť seřezat všechny, kdo mi pijou krev, nicméně kličky, které drží jejich skladby pohromadě, mě nepustí z místa, nechávají naběhnout žíly na krku a energie, která by za normálních okolností měla vytrysknout ven, se hromadí jen v zaťatých pěstech. A když hlava chladne, jsem rád, že i lidi, které nechápu, mají svůj prostor. Nechci, aby byl svět chladný, kontrolovaný sektor – a Birds in Row přinášejí do zmrzlé krajiny iluminátů, korporací a vlád barvy ročních období.

Předkapela Jungbluth z Münsteru jsou v podstatě Alpinist, který u nás není potřeba představovat. Krev v krku, na jakou jsme zvyklí třeba z audiencí u labelů Per Koro nebo Gern Blandsten Records. Pěkně upjatá německá politika v rodném jazyce, kdy v puse chutná jak po porci parket s knedlíkem. Kdo miluje Brémy (Systral, Mörser, Carol, Acmé), ale třeba i Reason to Care, nahlásí docházku okolo půl osmé.

O This Ruin se v kuloárech mluví už dost dlouho, nicméně až teď to vypadá, že se sestava ustálila a kapela se představí v plné formě. Těžko říct, jestli je stále můžeme považovat za metalcore, a to hlavně díky střídání figur s různým hudebním apetitem. Těšit se můžete na prověřené tváře z kapel, které ste už měli možnost vidět nebo o nich aspoň slyšeli: Sun Has Gone, At Folsom Prison, Black Reporter a jako bonus, matematické křídlo Damage Done Records.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Ventolinův poslední pražský koncert před koncertní pauzou

redakce 23.11.2019

David Doubek ve Fuchs2.

Welcome to Night Vale se vrací v živé podobě

redakce 23.11.2019

Aktuální turné představí zcela nový samostatný příběh, který nikdy nezazní mezi ostatními podcasty.

KlipyTipy: Ending - (Not) Okay

redakce 22.11.2019

Zatímco první dva singly zařadily Ending žánrově ke klasickému indie, novinkou se formace vydává do v Česku téměř neprozkoumaných vod indie funku.

Adam Beyer ohlašuje v Praze dvě vystoupení

redakce 22.11.2019

Nyní dorazí poprvé do klubového prostředí pražské SaSaZu s omezenou kapacitou. A rovnou v ní potvrzuje dvě vystoupení za sebou.

První Industrial Nights

redakce 22.11.2019

Domácí industrialisté Skrol se vrací s novou deskou na koncertní pódia za podpory Schloss Tegal.

Clark audiovizuálně v Anežském klášteře

redakce 21.11.2019

Lunchmeat Festival přináší další z audiovizuálních elektronických koncertů, tentokrát v režii britského producenta Clarka.

Aid Kid pokřtí Cinematographer's Journal

redakce 21.11.2019

Na ploše čtrnácti skladeb se tak střídají ambientní plochy s minimalistickými aranžemi pro klavír, dechy, smyčce a analogové syntezátory.

Drew McDowall poprvé v Praze

redakce 20.11.2019

Drew McDowall, člen legendarních uskupení Coil nebo Psychic TV, ve své pražské premiéře představí naživo poslední album The Third Helix.

Destroyer po třech letech v Praze

redakce 19.11.2019

Po třech letech se do Prahy vrací Destroyer. V rámci světového turné představí zbrusu nové album s názvem Have We Met.

Rožnovská Vrátnice ulovila Jarboe

redakce 19.11.2019

V rámci evropského Illusory tour spolu s eklektickým americkým kytaristou Peterem Emersonem Williamsem zahraje Jarboe i u nás, v Rožnově pod Radhoštěm.