Zprávy / Pozvánky

Poslechový pořad The Music Digest pokračuje

Poslechový pořad The Music Digest pokračuje

redakce | Zprávy / Pozvánky | 08.09.2023

Za poslední rok se poslechové pořady The Music Digest staly pevnou součástí programu pražského klubu Palác Akropolis, do konce tohoto roku nabídnou hned čtyři akce. Můžete se těšit na aktuální výběr novinek, hudební historie a současnost, videoklipy a také tipy na akce, které by vám neměli ujít, v podání hudebního žurnalisty Dana Sywaly (ČT art, ČRo Jazz, Full Moon).

Vzhledem k proběhlé festivalové sezóně, se bude první podzimní poslechovka 12. září věnovat právě letním festivalovým objevům. Prostor získají mladé formace a umělci, kteří vystoupili na festivalech Beseda, Vivat Vila, Moody Moon Noize nebo Colours of Ostrava. „Během léta jsem po letech vyrazil na velké množství festivalů, ale táhlo mě to především na menší akce, kde jsem oceňoval unikátní výběr prostoru a s tím často spojenou záchranu památek. Na půl tuctu z nich jsem objevil celou řadu velice zajímavých umělců. Mnozí z nich dodají pro zářijovou poslechovku unikátní videa. Aby toho nebylo málo, talentovaní Nemuer uvedou premiéru svého videoklipu,“ říká Sywala a zve do Akropole i na další poslechovky 17. října, 21. listopadu a 12. prosince.

Poslechové pořady Dana Sywaly probíhají od roku 2017, začaly jako čistě charitativní projekt pro SONS - Sjednocenou organizaci nevidomých a slabozrakých. „Hlavní inspirací mi byl Steven Wilson, významný britský prog rockový hudebník, který si během našeho rozhovoru postěžoval, že lidé dnes nemají prostor na dvě hodiny zavřít oči a poslouchat hudbu. Stejně tak Jiří Černý, se kterým jsme společně působili v redakci magazínu Rock&All a toho roku vedli na téma našich poslechovek rozhovor. Měl jsem před sebou tehdy teprve druhou nebo třetí akci, zatímco on zmínil, že tradice jeho pořadů trvá od roku 1971, a stejně dlouho si zakládá na tom, že v létě nepracuje.“

Info

The Music Digest
12. 9. 2023 21:00
Palác Akropolis, Praha
Fb událost

foto © Mária Karľaková

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Hudobníčky ovládnu Tabačku Kulturfabrik

redakce 27.09.2023

Marina svojimi vystúpeniami necháva publikum v nemom úžase a prináša si so sebou prívlastky ako “mladšia Björk”.

Akropolis Underground spouští Slast

redakce 26.09.2023

AU je kulturním podhoubím, začátkem pro převážně neznámé interprety, kteří zatím nejsou tolik v zorném poli.

Dílo Jeremyho Dellera v Kunsthalle Praha

redakce 26.09.2023

Síla elektronické hudby v jeho svérázné lekci prostupuje generace i geografické lokace, má až mytologickou a rituální povahu.

Nyege Nyege Night ve Fuchs2

redakce 25.09.2023

Label Nyege Nyege se významně podílí na budování africké hudební scény a šíření místní undergroundové produkce do světa.

Další klubová noc crave ve Fuchs2

redakce 23.09.2023

Highlighty podzimní edice jsou DJ Mell G, Animistic Beliefs, Celaviedmai nebo Taahliah.

Producentka Sierra i ukrajinští Go_A v Praze

redakce 22.09.2023

Pavlenko pracuje s tradiční vokální technikou a nejen díky tomu se kapele daří udržovat ukrajinskou lidovou hudbu živou i pro nejmladší generace.

Rock Café uvede This Will Destroy You

redakce 21.09.2023

Jejich zvuk má různobarevné spektrum a obsahuje vlivy shoegaze, ambientu, doom metal a postrocku.

HaDivadlo rozezní Nekonečný valčík Jiřího Bulise

redakce 21.09.2023

HaDivadlo připravuje vzpomínkový večer na hudebního skladatele a dlouholetého spolupracovníka mnoha alternativních divadel.

Transcendentální black metal Liturgy v Underdogs'

redakce 20.09.2023

Kromě hudby se v tvorbě Liturgy mísí vlivy vizuálního umění, filosofie i spekulativních teologických teorií.

Vložte kočku s hosty v Bike_Jesus

redakce 18.09.2023

Cyrilova melodická syntezátorová elektronika se potkává s Francesinou velkoplošnou malbou. A k tomu pomazánkové máslo.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace