Zprávy / Nové desky

Postmetaloví Pelican s novou deskou

Postmetaloví Pelican s novou deskou

redakce | Zprávy / Nové desky | 11.04.2019

Poslední řadovou desku Forever Becoming vydali postmetaloví Pelican před dlouhými šesti roky. Nyní se hlásí o slovo s novou řadovkou Nighttime Stories, kterou opět vydají pod labelem Southern Lord a to 7. června. Pod osmi songy je znovu podepsán také kytarista Dallas Thomas, který již na předcházející desce nahradil původního, zakládajícího člena Laurenta Schroeder-Lebeca.

Během procesu skládání nové desky Nighttime Stories si kapela údajně prošla řadou tragédií i optimistických chvilek a výsledkem má být návrat k temnějším a hutnějším polohám, kterými se prezentovali na začátku své osmnáctileté kariéry. Aktuálně a v exkluzivní premiéře kapela představuje první singl Midnight and Mescaline, který (s béčkovou stranou a songem Darkness on the Stairs) vydá také na sedmipalci, v rámci letošního Record Store Day.

Info

Pelican
fb interpreta

Foto © Marfa Capodanno

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Živák Early June Sketches ukazuje trochu jiné Vellocet Roll

redakce 09.07.2020

Neukotvená a v nejlepším slova smyslu bádavá nahrávka nepostrádá to, co dělá Vellocet Roll tak pozoruhodnými - suverenitu a tlak.

Sing Sing Revolution Vol​.​1

redakce 29.06.2020

Iniciátorem celého projektu je Igor Bruso (Deaths), který se na podzim loňského roku usídlil ve zkušebně svých přátel z kapely Dukla.

Gergaz prichádza s pokračovaním kompilácie The Locals

redakce 28.06.2020

Výsledkom je unikátna vzorka noviniek aj skladieb z archívu, pre ktoré je samozrejmosťou, že sa nikdy predtým neobjavili na vinylovom release.

Nové EP od sinks je venku

redakce 25.06.2020

Přepracovaná verze EP June brněnské noiserockové kapely je výsledkem hledání způsobu, jak čelit podivnému času, podivnému půlroku.

Daniel Salontay zložil hudbu k obrazom otca Alexandra

redakce 22.06.2020

Album Zaobraz je hudba inšpirovaná tvorbou slovenského maliara Alexandra Salontaya, ktorý celý život maľoval a nevystavoval.

Vyšlo debutové EP Island Mint

redakce 19.06.2020

Ve své tvorbě kombinuje Matyáš Adámek indie songwriting s prvky psychedelie 60. let. EP vydal interpret na vlastním labelu Sunstream Records.

Bára Zmeková vydává remixové album a nový klip

redakce 16.06.2020

Nové remixové album LNVS (rmxd) je barevnou hudební směsí různých žánrů a přístupů, jejímž pojítkem je hlas Báry Zmekové.

Drť vydávají debut Puntičkár

redakce 29.05.2020

Výroky někdejšího člena tajné bezpečnosti (a kryptologa) se stávají nástrojem přizpůsobování a znejasňování činů komunistického režimu.

Nové rapové album Cermaque

redakce 26.05.2020

Jubilejní desátá studiová deska písničkáře Jakuba Čermáka překračuje hranice žánrů i stylů, a to i díky dlouhé řadě hostů.

Súrodenecká dvojica Bulp prichádza s novým EP

redakce 18.05.2020

Titulný singel Auri je dynamický track, ktorý popri svojom tanečnom charaktere reflektuje intímny vzťah matky a dcéry.