Akce

Poťouchlý seriózní muž Shit & Shine i ukrutný medvídek Sturle Dagsland

Sturle Dagsland (no) + Josefina Dusk
03. 02. 2023 19:00
Punctum, Praha

Mech i láva, ukrutný medvídek Sturle Dagsland se vrací probouzet démony norského folklóru. Večer v Punctu otevře 3. února 2023 domácí améba Josefina Dusk. Nasrat a vyleštit: poťouchlý seriózní muž Shit & Shine čerpá z nekonečného rozbitého hrníčku opojných nápadů. Koncert proběhne v pražském klubu Punctum 22. února 2023, večer zahájí Opatův modul.

Rozkošná temnota? Elegické žalozpěvy? Skřítek, který dokáže dštít děs a hrůzu? Hudebník Sturle Dagsland je bez nadsázky zjevením, které možná vyrostlo z tradice temného norského folkloru, jeho tvorba je ale jinak příčí jakékoliv kategorizaci. Dagslandův eponymní debut z roku 2021 zacloumal představou o tom, co lze křesat z folkových tradic, zásadně pocuchal i představy o mantinelech temnoty – obzvlášť když coby support vyrazil na evropské turné finských psychedelických metalistů Oranssi Pazuzu.

Pro Dagslandovu vokální ekvilibristiku těžko hledat slova – jeho záběr je neuvěřitelný, stejně jako schopnost vydávat se do zákoutí, kde bychom ho opravdu nečekali. Zběsilost své hudby má ale pevně v rukou, její ujetost je kontrolovaná, Sturle Dagsland je chvíli nekonečně romantický, aby tuhle energii záhy překlopil v explozivní jízdu. Naživo vystupuje Sturle po boku svého bratra a spojení těchto dvou mužů se rovná síle orchestru.


Hudba, kterou skládá Craig Clouse pod jménem Shit & Shine, často působí, jako by někdo zhudebnil bizarní zprávy, jakými nás zásobuje stát Florida (případně Brno). Představte si kolíbavý tanec aligátorů, co omylem snědli balíček metamfetaminu, který ztratil šedesátiletý dealer v havajské košili a rozbitých žabkách. Tu kytarovější, tu ryze elektronické nahrávky Shit & Shine ale nevznikají pro legraci – a ani na Floridě. Craig Clouse je z Texasu; teď podruhé přijede do Prahy představit své pokroucené a nekonečně zábavné rytmy.

Clouse je mimořádně plodný hudebník. Jeho desky stihly zaštítit labely od Editions Mego přes Rocket Recordings po Riot Season, jeho tvorbu lze ale stále přijímat s dychtivostí. Mimo jiné proto, že není jasné, kam se příště vrtne. Někdy volí psychedeličtější polohy (vzpomeňme na opojný split s britskými Gnod), jindy se vydává na méně přístupné stezky elektronické avantgardy (deska 54 Synth-Brass, 38 Metal Guitar, 65 Cathedral). Ovšem nejvíce mu sluší poloha, kterou variuje nejčastěji – totiž když se pustí do podvratné elektroniky s patinou.

Info

Sturle Dagsland (no) + Josefina Dusk
3. 2. 2023 19:00
Punctum, Praha
Fb událost

Shit & Shine (us) + Opatův modul
22. 2. 2023 19:00
Punctum, Praha
Fb událost

foto © se svolením Jednoty

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Esben And the Witch v Kasárnách Karlín

redakce 06.02.2023

Jejich temně melancholická hudba stojí na klidných pasážích i divokosti vyjádřené punkovými riffy, které dohromady spojuje svůdný hlas zpěvačky Rachel Davies.

Do Prahy dorazí Only the Poets, Alina Pash, Blanco White a Yves Tumor

redakce 04.02.2023

Hranice mezi popem a avantgardní hudbou Yves Tumor pokouší od samého začátku.

The Devil & The Universe a Lamia Vox v Underdogs'

redakce 02.02.2023

Originální mix soundtrackového zvuku, řádně nakopnutého valivými beaty a samply, kozlové tentokrát okořenili tribálními motivy a ozvuky krautrocku.

Sun Kil Moon v Bratislave

redakce 02.02.2023

Program sa skladá z prierezu z rôznych materiálov, ktoré vznikli medzi rokmi 2003 až po súčasnosť.

Billy F. Gibbons (ZZ Top) sólově, tedy s kapelou

redakce 02.02.2023

Billy F. Gibbons je jako frontman s kapelou ZZ Top spojen přes půl století, v posledních letech se vedle toho věnuje sólové kariéře.

Björk oznámila turné Cornucopia, vystoupí i v Praze

redakce 01.02.2023

Björk oznámila turné Cornucopia, které zahájí v září tohoto roku v portugalském Lisabonu.

Rolo Tomassi s Holy Fawn a Heriot v Underdogs'

redakce 01.02.2023

Svěží mix, kde se potkává mathcore, dream pop a experimentální (post-)rock.

Koncertní nabídka P&J Music se rozšiřuje

redakce 01.02.2023

Achinoam Nini, profesně známá také jako Noa, je izraelská zpěvačka, skladatelka, perkusistka, působící na mezinárodní scéně.

A Place to Bury Strangers ve Futurum Music Baru

redakce 31.01.2023

Již dvě desetiletí kombinací postpunku, noise rocku, shoegaze, psychedelie a avantgardní hudby.

Post-punk & syntezátory v Eternii

redakce 31.01.2023

Halfsilks přináší velmi osobní, chytlavý zvuk, který je v podstatě všechno a nic z toho.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace