Zprávy / Festivalové

Prague International Film Festival v Edisonu

Prague International Film Festival v Edisonu

redakce | Zprávy / Festivalové | 10.08.2020

Prague International Indie Film Festival slibuje, že bude skvělou příležitostí pro navazování pracovních kontaktů mezi filmovými tvůrci. Svou účast na festivalu, který se odehraje v jednom z nejnovějších pražských kin, Edison Filmhub, 19. září, již potvrdilo několik talentovaných mladých filmařů. Nový mezinárodní festival krátkých filmů v Praze je mnohem víc než běžná soutěžní přehlídka. Pomáhá začínajícím tvůrcům a studentům prezentovat svou práci, seznámit se se zajímavými lidmi a navázat nové pracovní kontakty, které jim pak pomohou zahájit nové projekty. Festival prozatím přijímá pouze krátké filmy, ale do budoucna chtějí přinést do Prahy i kvalitní celovečerní snímky.

Prague International Indie Film Festival uděluje čtvrtletně ceny „Vítěz“ a „Čestné ocenění“. Držitelé obou těchto cen mohou pak být nominováni na hlavní cenu na každoročním slavnostním udělování cen v Praze. Všichni ocenění a nominovaní filmaři budou ohlášeni na webových stránkách sociálních sítích festivalu. Organizátoři festivalu vydají každoročně tiskovou zprávu se jmény všech vítězů, čím zvýší jejich šance na propagaci a distribuci oceněných filmů. Nominovaní a vítězové mají také možnost uveřejnit svůj filmový plakát, synopsi, fotografie a trailer na naší webové stránce a sociálních médiích. Na Prague International Indie Film Festival se může z filmového projektu stát uznávaný a oceňovaný snímek. Všechny filmy vybrané v průběhu celého roku, tedy v každém čtvrtletním vyhlášení PIIF, obdrží oficiální ocenění a diplom. Vítězové výročního slavnostního udělování cen v Praze obdrží kromě ocenění a diplomu i PIIF trofeje.

Svou účast již potvrdili:
Nimic – Yorgos Lanthimos Náhodné setkání profesionálního čelisty s cizím člověkem v metru má neočekávaný a dlouhodobý vliv na jeho život.
Anna – Dekel Berenson Anna je stárnoucí svobodná matka žijící ve válkou zničené východní Ukrajině, která zoufale hledá změnu. Zlákána rozhlasovou reklamou jde na večírek se skupinou amerických mužů, kteří cestují po zemi a hledají lásku.
Dcera – Daria Kashcheeva V nemocničním pokoji si dcera vzpomíná na okamžik z dětství, kdy se jako malá holčička pokusila podělit se o své zážitky se zraněným ptákem se svým otcem.

Info

Prague International Film Festival
19. 9. 2020 9:00
Kino Edison, Praha
web festivalu

foto © Státní fond kinematografie

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Městský festival Žižkovská noc se rozrůstá

redakce 14.05.2021

Čas, kdy není možné s jistotou plánovat jakékoliv kulturní akce, využil festivalový tým k radikální proměně aktivit pod hlavičkou Žižkovské noci.

Beck potvrdil účast na Metronome Prague

redakce 13.05.2021

Ambicí festivalu je oslovovat všechny věkové i žánrové posluchačské vrstvy. Sází na aktuální dění v progresivní hudbě, ale neopomíjí ani stále živou klasiku různých žánrů.

Pohoda on the Ground

redakce 11.05.2021

Pohoda on the Ground prinesie počas piatich dní na trenčianske letisko desiatky kapiel umelcov a umelkýň.

Festival Groove Brno zná nové termíny

redakce 10.05.2021

Koncerty unikátních festivalových projektů se přesouvají na Biskupský dvůr pod širé nebe, kde společně s diváky zároveň pokřtí nově vydané desky.

Letní filmová škola Uherské Hradiště se přesouvá na srpen

redakce 08.05.2021

Držme si palce, aby se zdravý rozum, respekt a vzájemná úcta znovu vrátily do hry a kulturní sféra mohla otevřít náruč všem.

Dvacet nových jmen v programu Exit festivalu

redakce 07.05.2021

V Petrovaradínské pevnosti se představí i britský techhouseový producent Hot Since 82 a jedna z největších heavymetalových kapel Sabaton.

Metronome Prague je zpět

redakce 04.05.2021

Ambicí festivalu je oslovovat všechny věkové i žánrové posluchačské vrstvy. Sází na aktuální dění v progresivní hudbě, ale neopomíjí ani stále živou klasiku různých žánrů.

Za jedenáct týdnů se uskuteční Exit festival

redakce 28.04.2021

Zatím není jasné, zda bude existovat nějaké omezení kapacity festivalu, o tom bude rozhodnuto v příštích několika týdnech.

Jacob Collier přijede na JazzFestBrno

redakce 23.04.2021

Hudební hračička s lehkostí a charismatem překračuje hranice žánrů, dokáže pobavit i inspirovat.

Festival Mighty Sounds se přesouvá na rok 2022

redakce 21.04.2021

Pořadatelé přesun oznámili s těžkým srdcem a opět prosí všechny své fanoušky, kteří si už zakoupili vstupenky na 16. ročník, aby si je, pokud je to jen trochu možné, ponechali.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace