Zprávy / Festivalové

Prague International Film Festival v Edisonu

Prague International Film Festival v Edisonu

redakce | Zprávy / Festivalové | 10.08.2020

Prague International Indie Film Festival slibuje, že bude skvělou příležitostí pro navazování pracovních kontaktů mezi filmovými tvůrci. Svou účast na festivalu, který se odehraje v jednom z nejnovějších pražských kin, Edison Filmhub, 19. září, již potvrdilo několik talentovaných mladých filmařů. Nový mezinárodní festival krátkých filmů v Praze je mnohem víc než běžná soutěžní přehlídka. Pomáhá začínajícím tvůrcům a studentům prezentovat svou práci, seznámit se se zajímavými lidmi a navázat nové pracovní kontakty, které jim pak pomohou zahájit nové projekty. Festival prozatím přijímá pouze krátké filmy, ale do budoucna chtějí přinést do Prahy i kvalitní celovečerní snímky.

Prague International Indie Film Festival uděluje čtvrtletně ceny „Vítěz“ a „Čestné ocenění“. Držitelé obou těchto cen mohou pak být nominováni na hlavní cenu na každoročním slavnostním udělování cen v Praze. Všichni ocenění a nominovaní filmaři budou ohlášeni na webových stránkách sociálních sítích festivalu. Organizátoři festivalu vydají každoročně tiskovou zprávu se jmény všech vítězů, čím zvýší jejich šance na propagaci a distribuci oceněných filmů. Nominovaní a vítězové mají také možnost uveřejnit svůj filmový plakát, synopsi, fotografie a trailer na naší webové stránce a sociálních médiích. Na Prague International Indie Film Festival se může z filmového projektu stát uznávaný a oceňovaný snímek. Všechny filmy vybrané v průběhu celého roku, tedy v každém čtvrtletním vyhlášení PIIF, obdrží oficiální ocenění a diplom. Vítězové výročního slavnostního udělování cen v Praze obdrží kromě ocenění a diplomu i PIIF trofeje.

Svou účast již potvrdili:
Nimic – Yorgos Lanthimos Náhodné setkání profesionálního čelisty s cizím člověkem v metru má neočekávaný a dlouhodobý vliv na jeho život.
Anna – Dekel Berenson Anna je stárnoucí svobodná matka žijící ve válkou zničené východní Ukrajině, která zoufale hledá změnu. Zlákána rozhlasovou reklamou jde na večírek se skupinou amerických mužů, kteří cestují po zemi a hledají lásku.
Dcera – Daria Kashcheeva V nemocničním pokoji si dcera vzpomíná na okamžik z dětství, kdy se jako malá holčička pokusila podělit se o své zážitky se zraněným ptákem se svým otcem.

Info

Prague International Film Festival
19. 9. 2020 9:00
Kino Edison, Praha
web festivalu

foto © Státní fond kinematografie

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

4+4 dny v pohybu představí uměleckou scénu i budoucnost vzdělávání

redakce 24.09.2020

Jubilejní 25. ročník festivalu 4+4 dny v pohybu se letos zaměří na prezentaci domácí umělecké scény a téma vzdělávání.

The Comet Is Coming na Pohode 2021

redakce 20.09.2020

Aké zvuky zostanú po totálnej zvukovej deštrukcii? Kto povedie tých, čo prežili do nových sonických svetov? Kto zmapuje nové hranice?

Festival Ostrava Kamera Oko nabídne dvě vize budoucnosti

redakce 19.09.2020

Diváci se mohou těšit na unikátní audiovizuální noc, projekci letního kina ve Vítkovicích i pásmo soutěžních snímků, které bude akcentovat země výrazně zasažené epidemií.

Festival Struny podzimu staví plovoucí scénu

redakce 17.09.2020

Dramaturgie festivalu se opírá o impulzy napříč hudebními obdobími a žánry a zprostředkovává svému publiku unikátní, intimní zážitky na různorodých festivalových scénách v Praze.

Ji.hlava letos: podněcující, inspirující, živá!

redakce 16.09.2020

Letošní ročník Ji.hlavy začíná za šest týdnů, ale už teď je jasné, že bude jiný než ty předchozí.

Tábor meets Unijazz

redakce 11.09.2020

Můžete se těšit na jednodenní festival umělců, projektů a hudebníků z Tábora. Nebude chybět ani tiskařský workshop, hlasová dílna a další aktivity.

Jazzanova vs. Electro Deluxe. V Brně.

redakce 11.09.2020

Za více než třináct let existence vnesla Jazzanova do klubové hudby eleganci a precizní muzikálnost, z ní si naopak vypůjčili citlivost pro taneční rytmy.

Noc divadel se letos zaměří na udržitelnost

redakce 11.09.2020

Více než polovina respondentů odpověděla, že si aktivně uvědomují naléhavost ekologických otázek a snaží se zmírňovat environmentální dopady své činnosti.

Beseda u Bigbítu bude mít dvoudenní zimní edici

redakce 10.09.2020

Mezi prvními potvrzenými jmény Besedy u Bigbítu Winter Edition jsou Katarzia, Viah, Palma, sinks, Severní nástupiště a Tamara.

Mezinárodní festival krátkých filmů v Brně

redakce 08.09.2020

Jeden z nejstarších filmových festivalů v České republice nese podtitul Uprostřed ničeho / The Middle of Nowhere. Brno16.