Zprávy / Festivalové

Prague Microfestival představí autorská čtení

Prague Microfestival představí autorská čtení

redakce | Zprávy / Festivalové | 21.04.2019

Prague Microfestival (PMF) je každoroční festival umělecké tvorby spojující současnou experimentální literární produkci s výtvarným uměním, filmem a živým vystoupením.

PMF je plně dvojjazyčný (ČJ a AJ) a klade si za úkol představovat autorská čtení nejlepších současných tvůrců experimentální poezie a prózy. Každoročně vítá renomované i undergroundové autory z celého světa, kteří ve spojení s filmovými projekcemi, hudbou, živým vystoupením a výtvarným uměním tvoří bohatý polylog uměleckých forem. Letošní PMF se také poprvé sám představí v roli kulturního inovátora pořádáním experimentální konference Microlab. PMF rovněž pořádá Microshow, pop-up galerii vizuálních uměleckých děl pozvaných autorů.

PMF není pouze platformou experimentálního umění, ale i místem setkávání. I přes vzrůstající mezinárodní prestiž si udržuje silnou provázanost s místní pražskou kulturou. Vytváří tak prostor pro přátelské setkávání mezinárodních básníků a umělců s místními spisovateli, studenty a veřejností. Za posledních devět let své existence nastartoval kariéru celé řadě mladých talentovaných spisovatelů, překladatelů a organizátorů kulturního života. PMF byl původně koncipován jako přirozený následovník Pražského Mezinárodního Festivalu Poezie (2004), jež přivítal na 40 spisovatelů z více než 20 zemí. Nadále se primárně soustředí na experimentální poezii, ale mezi oblasti jeho zájmu patří i vizuální psaní, performativní texty, fónická poezie, fikce na pomezí jazyka a hudby, intermediální tvorba, konceptuální a performativní poezie a mnoho dalších.

Vystoupí: Acid Amazonians, Eli Anders, Louis Armand, Autopoetik, Vít Bohal, Tomas Cohen, Carl-Christian Elze, Athena Farrokhdzad, Irma Hirsel, Jana Horáková, Jess Huber, Ondřej Macl, Tomáš Mládek, Pavel Osvald, Tibor Hrs Pandur, Marko Pogačar, Dina Pokrajac, Nina Power, SolSol, Marie Šťastná, D. Harlan Wilson, Noir, Marek Majzon, Radovan Potočár, Data Feedback Loop.

Info

Pražský Mikrofestival
26. - 27. 4. 2019 Žižkostel, Praha
28. 4. 2019 Punctum, Praha
web festivalu

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nenalezeny žádné záznamy.

De La Soul a další na Strunách podzimu

redakce 24.05.2019

Na 23. ročník Strun podzimu přijedou De La Soul, Laura Mvula či Charles Lloyd. Jiří Suchý vystoupí ve výjimečném Recitálu.

Playlist Respect Festivalu na Spotify

redakce 23.05.2019

Dvaadvacátý ročník Respect Festivalu je nejpestřejší směsicí namíchanou ze známých, osvědčených hvězd i z nových objevů.

Šestý návrat Chee Chaaka v osvědčené konstelaci

redakce 23.05.2019

Svébytný ostravský festival Chee Chaak se letos pošesté vrací na místo činu v Provoze Hlubina. S nevšedními kapelami, battle stagí i legendárním drinkem Anál.

Le Guess Who? 2019 hlásí první jména

redakce 22.05.2019

Třinácté vydání respektované hudební přehlídky Le Guess Who? oznamuje první jména nejen do hlavního programu.

Kalle na Pražském Quadriennale

redakce 22.05.2019

Večer plný hudby s táborskou slowcore kapelou Kalle a písničkářkou Zoe Hayter proběhne v rámci Pražského Quadriennale.

Festival Mezi ploty láká na nabitý line-up

redakce 22.05.2019

Jak to, že se půlka české kulturní scény o posledním květnovém víkendu ocitne v psychiatrické nemocnici? Ne, není to zákeřná nákaza.

Kapela I Love You Honey Bunny vyhrála soutěž Jednou ranou na Sziget

redakce 22.05.2019

České vlajky zavlají letos na Szigetu hned dvakrát. Kromě nedávno ohlášených Pipes and Pints, vystoupí na Ostrově svobody také...

MišMaš párty no. 26 aneb jak zůstat sám sebou a nezabalit to

redakce 21.05.2019

Útulný statek Ústsko u Bojkovic v podhůří Bílých Karpat se opět po roce zaplní přáteli a kamarády a hlavně skvělou muzikou.

Literární festival Inverze znovu pohltí Dolní oblast Vítkovice

redakce 20.05.2019

Druhý ročník festivalu Inverze, který se koná poslední květnový víkend v Ostravě, představí různorodé přístupy k literatuře.

Pražské Quadriennale uvede performance narušující veřejný prostor

redakce 20.05.2019

Boření hranic a mezioborové prolínání je jedním z důležitých bodů umělecké koncepce této největší mezinárodní přehlídky divadla a scénografie.