Zprávy

prazdniny s letním singlem

prazdniny s letním singlem

redakce | Zprávy | 26.06.2022

Brněnskému triu prazdniny se poslední dobou daří, na co sáhnou. Dva Michaelové a jeden Matěj se znovu hlásí o slovo novým singlem Rewired.

„Pokud předchozí tvorba byla o tom, že jsme byli všichni zalezlí doma, Rewired je song, který vznikl z čisté radosti, že můžeme být spolu, dělat muziku a užívat si společně strávený čas,” uvádí nový singl kytarista a producent Michael Schnaubert, který si zároveň vzal na starost i mix nahrávky. Fanoušci předchozího EP mohou být zaskočeni směrem, kterým se prazdniny s novým singlem vydali. „Při nahrávání jsme víc než kdy dřív pracovali s živými nástroji, díky čemuž se nám podařilo zachytit track s takovým drivem, jak jsme si to všichni představovali,” vysvětluje druhý kytarista Michael Kotzur. Na nahrávce je tak možné slyšet například hostujícího bubeníka Davida Balšánka z kapely On the Roof nebo hutné, až rock’n’rollové kytarové linky prostupující celou stopáží.

„Chtěli jsme tímhle trackem ukázat i další naši uměleckou polohu,” doplňuje zpěvák Matěj Stareček. „prazdniny nejsou jen pop z nákupáku, jak by se mohlo na první pohled zdát. Posloucháme strašně moc různé muziky, která nás inspiruje, a kapela je pro nás prostředek, jak tyhle naše kreativní představy přetavit v něco hmatatelného. Nedávalo by nám smysl uzavřít se před kytarami jen proto, že to podle někoho není trendy a naopak,” popisuje nový sound kapely Stareček. Podobně domácí přístup jako k nahrávání zvolili prazdniny i k vizuální prezentaci singlu. „Chtěli jsme k Rewired udělat čistě vizuálové video na starou kameru, proto jsme oslovili Mojmíra Malého, který dělal klip našim kamarádům z mezi patry klid a z finálního výsledku jsme nadšení,” uzavírá Michael Kotzur.

Info

prazdniny
Fb kapely

foto © @ivetkrenkovaphoto

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Night Lovell v Praze

redakce 17.08.2022

Jeden z nejúspěšnějších kanadských umělců ve své tvorbě kombinuje experimentální rap a cloudový trap s dusivou flow.

Savanah a Pryne v Kabinetu múz

redakce 16.08.2022

Savanah i Pryne malují kytarami krajiny plné fantazie, barev a elegance. Metal pokaždé jinak.

Do kin míří cyklus krátkých filmů z FAMU

redakce 16.08.2022

Kolik šikany je člověk schopen podstoupit, aby zabezpečil své nejbližší? A co se může zrodit z nemluvné sesterské péče?

Nejen za world music do Jičína: Lodžie Worldfest 2022

redakce 16.08.2022

První zářijový víkend se koná další ročník alternativního festivalu Worldfest ve Valdštejnské lodžii u Jičína. Tentokrát zacílí i na Ukrajinu.

Batch a třináct brněnských klubů

redakce 15.08.2022

Batch si klade za cíl poukázat na živost brněnské kulturní sféry, bohatou hudební historii a současnost i důležitost společného hlasu aktérů na klubové scéně.

Jazz Goes to Town ohlašuje další edici

redakce 15.08.2022

Můžete se těšit na osm českých premiér, z toho jednu světovou, a to skladbu Songs legendárního skladatele a trumpetisty Michaela Mantlera.

Fvck_Kvlt vydává u Kabinet Records vinylové EP

redakce 14.08.2022

Úvodní skladba odkazuje na požár legendárního domu ve skotském Boleskine, ve kterém žil neméně legendární spisovatel, okultista a horolezec Aleister Crowley.

Singl Prago Union ohlašuje desku

redakce 14.08.2022

Příduhned… je touto dobou již v lisu a čas působení Prago zvuku na sluchové aparáty zde připomíná rovných dvacet nových písní.

Dokonale vyladěný zvuk, výdrž a design. Samsung Galaxy Buds2 Pro vás překvapí

komerční článek 14.08.2022

Od vydání oblíbených sluchátek Galaxy Buds Pro uběhl nějaký pátek, ale Samsung nezahálel a do vývoje jejich nástupce v podobě Galaxy Buds2 Pro věnoval značné úsilí.

Breathe festival už po ôsmy raz

redakce 14.08.2022

Organizátori Breathe festivalu počas roka realizujú klubové parties v prešovskom Wave, ale aj vo vzdialenejšej Prahe.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace