Zprávy

Pražský klub Roxy oslaví dvacet s Trávou, Tvyksem i Boys Noize

Pražský klub Roxy oslaví dvacet s Trávou, Tvyksem i Boys Noize

redakce | Zprávy | 28.08.2012

Za dva měsíce, v pondělí 15. října, začne v prostorách klubu Roxy a NoD týden s názvem BE TWENTY: sedmidenní oslavy 20. narozenin jednoho z nejstarších tuzemských klubů. Týden plný koncertů, parties, výstav, divadla a performancí, postavený na legendách s klubem celé dvě dekády spjatých, ale i, jak jinak, na českých koncertních premiérách. Kromě týdne oslav se v Roxy rýsuje podzimní program: potkáte tam Blood Red Shoes, Junior Boys nebo Soulfly.

Blood Red Shoes: http://www.fullmoonzine.cz/koncerty/blood-red-shoes-uk
Podzimní akce Roxy: http://www.last.fm/venue/8779248+Roxy/events

Jedna z premiér týdne BE TWENTY bude na programu hned v pondělí 15. října, kdy se fanoušci můžou těšit na výpravnou show německého DJe a producenta Boys Noise. Další tuzemské poprvé, které potěší příznivce mladých britských kytarovek, je pak v plánu na druhý den: vystoupí indierocková pětice One Night Only, jež má na kontě skladby jako Just for Tonight nebo Say You Don't Want It. Středa 17. 10. bude pro změnu patřit ceněným domácím kapelám, jimž budou vévodit držitelé tří cen Anděl Charlie Straight. Představí letošní novinku Someone With a Slow Heartbeat.

Program nebude patřit jen novinkám, ale také řadě umělců a muzikantů, kteří mají pro mnoho návštěvníků Roxy statut legendární. Jedním z takových jmen bude v britská dvojka Layo & Bushwacka!, která bude headlinovat pátečnímu večeru. V sobotu to bude d'n'b producent Andy C, jenž se bude o pódium dělit mimo jiné s MC GQ a čerstvou akvizicí svého labelu RAM Records, Kanaďanem Rene LaVicem. Poslední den, neděle 21. října, bude patřit další tuzemské koncertní premiéře britského muzikanta Alexe Clarea. Program každý den doplní také přední domácí DJs, jejichž jména jsou s klubem neodmyslitelně spjatá: DJs Tráva, Tvyks, Ghonzales, IM Cyber, 2K & Sweg, Roman Rai, Fatty M, Smack a další.

Zapomínat nelze na program v prostoru NoD, kam bude po celý týden oslav vstup zdarma. Zastoupena zde bude jak tuzemská alternativní hudební scéna (např. Kazety, Kittchen, Private Collective či společný projekt Dana Bárty, Lenky Dusilové a EN.DRUa Acuo), tak divadlo (Teatr Novogo Fronta nebo DOT 504). Chybět nebude ani prezentace výtvarné scény. Svá díla představí mimo jiné mladý výtvarník Patrik Kriššák, ale také již zavedení a s Roxy/NoD úzce propojení konceptuální umělci Michal Cimala, Jakub Nepraš nebo Jiří David.

BE TWENTY:
15. 10. Boys Noize – 330 czk + poplatky, na místě 400 czk
16. 10. One Night Only – 550 czk + poplatky, na místě 600 czk
17. 10. Charlie Straight – 200 czk + poplatky, na místě 280 czk
19. 10. Layo & Bushwacka! – 250 czk + poplatky, na místě 300 czk
20. 10. Andy C & Rene LaVice – 200 czk + poplatky, na místě 250 czk
21. 10. Alex Clare – 495 czk + poplatky, pouze Ticketpro

ROXY: http://roxy.cz
NoD: http://nod.roxy.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Aid Kid pokřtí Cinematographer's Journal

redakce 21.11.2019

Na ploše čtrnácti skladeb se tak střídají ambientní plochy s minimalistickými aranžemi pro klavír, dechy, smyčce a analogové syntezátory.

Klubový debut projektu Evil Medvěd

redakce 21.11.2019

Fictionkin je debutové EP tohoto projektu, které reflektuje neustále bobtnající a transformující se zvuk živých setů Evil Medvěd.

Na Metronome Prague 2020 přijedou s novou deskou Underworld

redakce 20.11.2019

„Bude to neopakovatelná a největší show, jakou jsme kdy předvedli,“ říká skupina.

KlipyTipy: Houpací koně - Cassidy

redakce 20.11.2019

Houpací koně vytáhli z loňské desky Desolation Peak nový singl a opatřili ho videoklipem. Podívejte se na Cassidy.

Drew McDowall poprvé v Praze

redakce 20.11.2019

Drew McDowall, člen legendarních uskupení Coil nebo Psychic TV, ve své pražské premiéře představí naživo poslední album The Third Helix.

Brutal Assault má už přes 40 interpretů

redakce 20.11.2019

Třetí vlnou potvrzených interpretů se Brutal Assault dostává na metu 40 kapel v line-upu. Cattle Decapitation, Katatonia...

Destroyer po třech letech v Praze

redakce 19.11.2019

Po třech letech se do Prahy vrací Destroyer. V rámci světového turné představí zbrusu nové album s názvem Have We Met.

Festival Hear Me! se vrací do Pardubic

redakce 19.11.2019

Hear Me! je putovním festivalem, jehož cílem je uvádět nejrůznější podoby improvizační a experimentální hudební scény.

Rožnovská Vrátnice ulovila Jarboe

redakce 19.11.2019

V rámci evropského Illusory tour spolu s eklektickým americkým kytaristou Peterem Emersonem Williamsem zahraje Jarboe i u nás, v Rožnově pod Radhoštěm.

Sametové minuty s Pražskými symfoniky

redakce 19.11.2019

Výročí sametové revoluce oslaví Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK v pražském Obecním domě multižánrovým koncertem s kapelou -123min.