Zprávy / Pozvánky

Pražský label odkazuje k rané tvorbě Rottrové a Prokopa

Pražský label odkazuje k rané tvorbě Rottrové a Prokopa

redakce | Zprávy / Pozvánky | 12.02.2020

Hudební vydavatelství Memory Records Prague se snaží vzkřísit soulovou hudbu v češtině. Na vinylovém singlu vychází v polovině února skladba Ach, bože zvedni telefon, která boduje v hitparádě Rádia 1. Deska bude pokřtěna ve čtvrtek 13. února v pražském klubu Studio Paměť.

„Máme rádi staré covery amerických soulových songů z šedesátých a sedmdesátých let. V češtině to skvěle uměli zpěváci jako Löffler, Rottrová nebo Novák. V angličtině pak například Prokop s Framus Five. Chtěli jsme to udělat podobně jako oni se současnou hudbou ze Spojených států,“ říká Milan Dedera z labelu Memory Records Prague. Ach, bože zvedni telefon je českou cover verzí songu My God Has A Telephone, který v roce 2017 vydalo uskupení The Flying Stars of Brooklyn, NY kolem zpěváka Aarona Frazera. Sladký gospel soul ve Frazerově podání zaznamenal velký ohlas v rámci soulové komunity po celém světě. Frazer je zároveň zpěvákem a bubeníkem skupiny Durand Jones & The Indications – v současnosti jedné z nejúspěšnějších amerických soulových skupin. Skladbu nahrála studiová kapela labelu pojmenovaná jako Nina & její kapela složená z předních v Čechách žijících muzikantů. Tvoří ji hudebníci, kteří koncertují s Barbarou Polákovou, Emmou Smetanou či Hentai Corporation. Hlas písni propůčila slovenská zpěvačka Nina Marinová, která si osobitě poradila s českým textem.

Label Memory Records Prague se specializuje na vydávání české soulové hudby na vinylových singlech. Prvním počinem labelu bylo vydání obskurních českých cover verzí Jamese Browna a Otise Reddinga z šedesátých let v podání zpěváka Jaromíra Löfflera.

Info

Nina & její kapela
13. 2. 2020 19:30
Studio Paměť, Praha
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nenalezeny žádné záznamy.

Kultovní polský punk a další v Kabinetu

redakce 28.02.2020

Legendární polská punkrocková kapela Moskwa, synťákové americké duo Boy Harsher i makedonští Bernays Propaganda v Kabinetu.

Kultivovaná Mgła a zhoubný i ujetý doprovod

redakce 28.02.2020

Poláci jsou perfekcionisté, takže atmosféru navíc umocňují promakanými světly doplněné mlhou. Fanoušci se mohou těšit na precizní set nejen od Mgła.

Vypusťte vzteklého psa na Děti deště a Nusle

redakce 28.02.2020

Beznadějný únik z propasti hluku, exploze barbarských riffů a krvelačný útok paleolitickou zbraní. Všechno v jednom.

Berlínská elektronika i jazz v Docku

redakce 27.02.2020

Budete moci zažít experimentální, ambientní elektroniku i svěží moderní jazz v provedení protřelých a uznávaných hudebníků.

Alva Noto přenese audiovizuální experiment na taneční parket Echoes

redakce 27.02.2020

Tvorba originálního hudebníka se pohybuje na pomezí zvukových a obrazových médií, na hraně ambientu a tepající taneční elektroniky.

Pet Shop Boys vystoupí v květnu v Praze

redakce 25.02.2020

Britské duo Pet Shop Boys se letos rozjíždí poprvé ve své historii na evropské turné i se svými největšími hity.

Žižkovská noc láká na warmupy a doprovodný program

redakce 25.02.2020

Benefiční tetování, diskuze o sexuálním násilí nebo koncert pro Kuchařky bez domova? Žižkovská noc láká na bohatý doprovodný program

Bright Eyes. Lucerna Music Bar.

redakce 24.02.2020

Vibrující folk, elektrifikovaný rock nebo zvonivé country. Skvělé písničky a muzikantské mistrovství.

Kytarový květen s Will & The People i Vukovi

redakce 24.02.2020

V rámci série UpTONE vystoupí ambiciozní britská indie čtveřice Will & The People, noise rockoví Vukovi poprvé sólo.

Yotto se vrací do Roxy

redakce 24.02.2020

Svými sety zvládl potěšit a pobavit lidi na celém světě, ať už šlo o kalifornskou Coachellu nebo londýnský klub Printworks.