Zprávy / Pozvánky

Pražský label odkazuje k rané tvorbě Rottrové a Prokopa

Pražský label odkazuje k rané tvorbě Rottrové a Prokopa

redakce | Zprávy / Pozvánky | 12.02.2020

Hudební vydavatelství Memory Records Prague se snaží vzkřísit soulovou hudbu v češtině. Na vinylovém singlu vychází v polovině února skladba Ach, bože zvedni telefon, která boduje v hitparádě Rádia 1. Deska bude pokřtěna ve čtvrtek 13. února v pražském klubu Studio Paměť.

„Máme rádi staré covery amerických soulových songů z šedesátých a sedmdesátých let. V češtině to skvěle uměli zpěváci jako Löffler, Rottrová nebo Novák. V angličtině pak například Prokop s Framus Five. Chtěli jsme to udělat podobně jako oni se současnou hudbou ze Spojených států,“ říká Milan Dedera z labelu Memory Records Prague. Ach, bože zvedni telefon je českou cover verzí songu My God Has A Telephone, který v roce 2017 vydalo uskupení The Flying Stars of Brooklyn, NY kolem zpěváka Aarona Frazera. Sladký gospel soul ve Frazerově podání zaznamenal velký ohlas v rámci soulové komunity po celém světě. Frazer je zároveň zpěvákem a bubeníkem skupiny Durand Jones & The Indications – v současnosti jedné z nejúspěšnějších amerických soulových skupin. Skladbu nahrála studiová kapela labelu pojmenovaná jako Nina & její kapela složená z předních v Čechách žijících muzikantů. Tvoří ji hudebníci, kteří koncertují s Barbarou Polákovou, Emmou Smetanou či Hentai Corporation. Hlas písni propůčila slovenská zpěvačka Nina Marinová, která si osobitě poradila s českým textem.

Label Memory Records Prague se specializuje na vydávání české soulové hudby na vinylových singlech. Prvním počinem labelu bylo vydání obskurních českých cover verzí Jamese Browna a Otise Reddinga z šedesátých let v podání zpěváka Jaromíra Löfflera.

Info

Nina & její kapela
13. 2. 2020 19:30
Studio Paměť, Praha
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nenalezeny žádné záznamy.

Nick Cave & The Bad Seeds znají nový termín pražského koncertu

redakce 08.04.2020

V pražské O2 areně Nick Cave se svou kapelou vystoupí 17. května 2021. Turné proběhne k již sedmnáctému studiovému albu Ghosteen.

20. sezóna Prague International Bluenight odstartuje v náhradních termínech

redakce 03.04.2020

Série Prague International Bluenight přiváží hudebním fanouškům to nejzajímavější a nejlepší z domácí i mezinárodní bluesové scény.

Cavetown i Mighty Oaks našli nové termíny, Sofi Tukker turné ruší

redakce 02.04.2020

Nové datum konání zná jeden z očekáváných květnových koncertů – písničkář Cavetown nakonec dorazí do Roxy, plánované turné zrušila Sofi Tukker.

Lunchmeat Festival zve ke shlédnutí 360° live streamu

redakce 01.04.2020

V rámci iniciativy Virtual Healing, pořádané na podporu pražské klubové scény, vystoupí Lunchmeat rezidenti na improvizované stagi.

Ukážte vrecká, odkazujú ľuďom v spoločnej skladbe Billy Barman a Gleb

redakce 01.04.2020

Ukáž vrecká pracuje s príbehom, ktorý je skutočný, ale presný výklad textu aj videa chce kapela nechať na poslucháčoch.

Black Metall není Black metal aneb Kulturní úderka

redakce 29.03.2020

Garage rocková Kulturní úderka neváhá zamíchat do svých skladeb blues, okořenit je ostrým riffem nebo úplně ztišit do akustické balady.

Maceo Parker oznamuje náhradní termín pražského koncertu

redakce 28.03.2020

Maceo Parker oznamuje náhradní termín pražského koncertu v Divadle Archa.

Virtual Healing: DJské kolektivy streamují pro osamělé tanečníky

redakce 26.03.2020

V reakci na nenadálou situaci se spojily desítky kolektivů z Prahy, Brna, Ostravy a dalších měst - pop-up studia streamují denně živě koncerty, DJské sety, rozhovory.

Squid, fenomén britské kytarové scény, přijedou poprvé do Česka

redakce 24.03.2020

Divokou kartu britské kytarové scény získal loni bezpochyby postpunkový/diskofunkový fenomén Squid. V srpnu se představí v Underdogs'.

Lucy Dacus ani James Arthur v Praze nevystoupí, Easy Life a IAMX ano

redakce 24.03.2020

Odložené jarní akustické turné Chrise Cornera a jeho tajuplného projektu IAMX i koncert Easy Life znají nové termíny.