Zprávy / Pozvánky

Představení letošních oslav svobody Korzo Národní

Představení letošních oslav svobody Korzo Národní

redakce | Zprávy / Pozvánky | 01.11.2020

Významné datum 17. listopadu plánují organizátoři největších oslav svobody Korzo Národní připomínat také letos. S ohledem na současnou situaci se oproti předchozím ročníkům rozhodli pro novou podobu akce. Cílem je lidem nabídnout možnost důstojného a bezpečného připomenutí státního svátku nehledě na složitost dnešní doby. Výročí sametové revoluce se tak tento rok ponese ve znamení oslav na dálku, online programu, živých streamů a připomínkových iniciativ.

Sedmý ročník oslav svobody známých jako Korzo Národní přesouvá své letošní dějiště. Organizátoři zprostředkují veřejnosti oslavy 17. listopadu na dálku — bezpečně a bez zbytečných rizik. Poslouží jim k tomu pestrý online program, několik aktivit na sociálních sítích nebo třeba sváteční brunch s rozvozem. K tomuto kroku přistoupili organizátoři ze spolku Díky, že můžem na základě zhoršující se epidemiologické situace, zpřísňujících se opatření a také po řadě konzultací s odborníky.


Státní svátek 17. listopadu však organizátoři z Díky, že můžem neochudí o pestrou programovou nabídku, na kterou jsou běžně návštěvníci zvyklí. Tentokrát však především ve verzi na dálku. V plánu je rozmanitý výběr živých přenosů z několika jevišť – od tradičního Obýváku Václava Havla přes debatní, divadelní a po hudební stage. Počítá se zároveň s online zpřístupněním historických přednášek a nahrávek výpovědí pamětníků na téma sametové revoluce.

Ani letos se neopomíjí dnes již ikonická píseň Modlitba pro Martu. Po vzoru minulého ročníku cílí organizátoři na propojení celé republiky napříč rádiovým éterem, a to v symbolickém datu a čase 17. 11. v 17:11 hodin. Pokud to bezpečnostní opatření umožní, doplní ho živá reprodukce písně a její přenos z Národní třídy. Kompletní nabídka online programu a streamů bude během 17. listopadu k dispozici na www.dikyzemuzem.cz. Další aktuální informace naleznete také na následující facebookové události.

Info

Korzo národní – díky, že můžem!
17. 11. 2020 10:00
Národní třída, Praha a online
web spolku

foto © Kristýna Padrtová

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Zasněný pop pařížských Juniore a audiovizuální magie Droeloe

redakce 10.05.2021

V Paříži usazené světoběžnice Juniore měly ke světu filmu odjakživa blízko, jejich hudba je rovnou měrou zábavná a obrazotvorná.

Pentatonix do Prahy později, David Keenan už letos

redakce 03.05.2021

Přestože otazníků je ve vzduchu stále mnoho, jsme rádi, že klubové i halové koncerty pomalu nabývají konkrétnější obrysy.

Lucerna Music Bar chystá open air

redakce 02.05.2021

Od poloviny června do poloviny září se pod hlavičkou Lucerna Music Bar Open Air uskuteční hudební vystoupení českých a slovenských interpretů.

Nová Cvernovka chystá Deň zatvorených ateliérov

redakce 30.04.2021

Počas celodenného streamu organizátori odpremiérujú archívne zábery a nové relácie. Predstavia ateliéry, aj nový park.

Mladí ladí jazz oslaví Mezinárodní den jazzu

redakce 29.04.2021

Mezinárodní festival Mladí ladí jazz více jak deset let představuje zahraniční a tuzemské talenty i hvězdy současné jazzové a experimentální scény.

Goethe-Institut: online debata o žurnalistice

redakce 27.04.2021

Jaké hranice a jaké příležitosti má politické zpravodajství, zvláště s ohledem na podporu demokratických hodnot a na důsledné vystupování proti totalitním a autoritativním režimům?

Django Django a Fink zahrají v Praze

redakce 26.04.2021

Django Django se nikdy nepovažovali za klasickou kapelu, svou dráhu sami popisují jako neustálé unikání a vyhýbání se věcem.

Dorůžka, Fischmann a Novák představí nepoznané písně židovských hudebníků

redakce 25.04.2021

Festival Věčná naděje přinese livestream ze Španělské synagogy. Zazní autorské kusy i přearanžované skladby Kurta Weila, Chavy Alberstein či Johna Zorna.

Tommy Cash vystoupí v Praze dvakrát za sebou

redakce 24.04.2021

Do Prahy se Tommy Cash vrací v rámci tour propagující jeho aktuální EP Moneysutra, na kterém poprvé kromě hvězdného producenta Dipla hostují i další rappeři.

Prague Summer Festival potvrzuje The Offspring

redakce 23.04.2021

O desáté album obohatili svou diskografii The Offspring. Deska Let The Bad Times Roll vyšla po devíti letech od vydání nahrávky Days Go By.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace