Zprávy / Pozvánky

Přehlídka audiovizuálního umění Menu Laboratory podruhé

Přehlídka audiovizuálního umění Menu Laboratory podruhé

redakce | Zprávy / Pozvánky | 26.03.2015

Ve dnech 26. - 28. března se industriální prostory bývalé Pilnáčkovy továrny na mýdlo na Slezském předměstí v Hradci Králové promění v pomyslnou uměleckou laboratoř. Proběhne zde totiž druhý ročník interaktivní přehlídky audiovizuálního umění pod názvem MENU LABoratory. Třídenní program nabídne převážně bezplatné workshopy, koncerty, umělecké instalace, performance, přednášky, výstavy, filmové projekce, praktické showcase či diskuze nad různorodými podobami kultury. Původní, s výrobou spojený industriální prostor, se na krátkou dobu promění v jedinečné kulturní zařízení. Svým návštěvníkům nabídne příležitost pro sebeprezentaci, experimentování, rozvíjení svých zájmů, nabývání nových znalostí a zkušeností, ale také místo, kde lze příjemně strávit čas s přáteli při různorodých aktivitách nebo při setkáních se zúčastněnými umělci při jejich tvorbě.


Součástí programu tedy nebudou jen zvukové a obrazové instalace či performance (mj. Adéla Kudlová, Richard Janeček, Judita Levitnerová) nebo vystoupení předních českých a zahraničních experimentálních umělců či hudebníků (Laura Luna & Michal Kindernay, John Lake, Tarnovski, HRTL aj.), ale také volně přístupný prostor, ve kterém se návštěvníci mohou zapojovat do prozkoumávání audiovizuální tvorby pod vedením lektorů (umělecká fotografie, djing, zvukový hardware) či se seznámit se současným vývojem na poli umění a prezentace kultury (katedry FAMU, iniciativa Mlýny městu? aj.)


Mezi skutečně nejzajímavější body pestrého programu bude bezesporu patřit hudební vystoupení nestora polské progresivní umělecké scény Lukasze Dziedicze zvoucího se John Lake, mexické multimediální umělkyně Laury Luna de Castillo společně s Michalem Kindernayem, hudebního šamana skrývajícího se za zkratkou HRTL, zvukových experimentátorů Tarnovski či Obelisk of Light nebo elektronických projektů Tatratank, Foma či Goro White Dog. Interaktivní složku programu budou tvořit, kromě již zmíněných workshopů, audiovizuální a zvukové instalace z dílny Richarda Janečka, Adély Kudlové, Alexandry Cihánské Machové, Jana Kašpara nebo Jiřího Straky a Michala Adamovského. Speciální showcase a hudební jamy představí nejrůznější elektronické hudební nástroje včetně produkce brněnského kolektivu Bastl instruments. Na své si přijdou také příznivci filmu při projekcích klasických i studentských snímků FAMU. Výtvarnými pracemi se budou prezentovat mladí výtvarníci a svoje ideové principy a výstupy z výuky představí i katedra fotografie FAMU zastoupená její vedoucí Štěpánkou Šimlovou. Speciálním bodem programu bude zajisté i téma brownfields (nevyužitých industriálních ploch a objektů), prezentované v podobě záměru kulturního využití objektu původních Automatických mlýnů v Pardubicích zástupci iniciativy Mlýny městu? (Zdeněk Závodný, Šárka Zahálková) a následná představení stávající podoby fungování a revitalizace objektu Pilnáčkovy továrny, jedním z přímých potomků Josefa Pilnáčka, panem Filipem Řeháčkem.

Zájemci o tu část programu věnovanou volně přístupným workshopům umělecké fotografie a jejímu zpracování, djingu, zvukové produkci a hudební tvorbě či dalším tématům bez kterých se současné audiovizuální umění neobejde, se mohou informovat o účasti na uvedených kontaktech nebo bez obav zapojit přímo na místě v uvedené časy. V tomto přístupu tkví právě onen původní záměr realizace LABu.

Info

MENU LABoratory
26. - 28. 3. 2015
Pilnáčkova továrna, Hradec Králové

www.facebook.com/menumusic.cz
www.menumusic.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Amy Shark i Bonobo v Praze

redakce 29.06.2022

Dravá indiepopová zpěvačka Amy Shark vyráží na turné a svou českou premiéru. Bonobo nás vezme do pestré divočiny alba Fragments, v Praze zahraje na podzim.

Červenec v Underdogs' a na Fluffu

redakce 27.06.2022

V sólové tvorbě sází J.Zunz na minimalistickou elektroniku, evokující stav na pomezí snu a bdělosti, a skrze repetitivní melodie směřuje za horizont běžného vědomí.

Půlnoc umění, nová výstava Kunsthalle Praha

redakce 26.06.2022

Letní výstava představí soukromou sbírku a aktivity Karla Babíčka – významného kulturního hybatele a zakladatele legendární pražské galerie Behémót v 90. letech.

V Underdogs' neofolkový Of the Wand And the Moon

redakce 22.06.2022

Kim Larsen již tuto sobotu představí nové album, na které milovníci neofolku čekali dlouhých deset let od poslední, fenomenální desky The Lone Descent.

Fobia Kid křtí ve čtvrtek na Altenburgu

redakce 21.06.2022

Po roční pauze od hudby i sociálních sítí se slovenský rapper vrací objevovat zákoutí digitálních glitchů a hyperaktivních beatů.

Horrorcore Ice Nine Kills i melancholický synthpop Nation of Language v Praze

redakce 21.06.2022

Ice Nine Kills, to jsou chytlavé riffy, monstrózní produkce i vyklenuté melodie – a hlavně estetika osmdesátkových hororů.

Ólafur Arnalds v Karlíně

redakce 19.06.2022

Royal Albert Hall? Opera v Sydney? Není problém. Tam se ale jeho podmanivá, leč velice jemná a intimní hudba perfektně hodí.

Otvíračka Čítárny Unijazz

redakce 17.06.2022

V sobotu se může celá pražská komunita těšit na velké otevření, která jako již mnoho let garantuje kvalitní hudební a literární program.

Východ slunce v ostravské galerii Plato

redakce 16.06.2022

Koncert při východu slunce se uskuteční ve spolupráci s kolektivem Gin&Platonic a nabídne živé sety Antoniny Nowacke a postambientního dua Misty Picture.

Ivo Pospíšil: Příliš pozdě zemřít mladý - kniha i film

redakce 16.06.2022

Memoárová kniha Iva Pospíšila se krátce po svém prvním vydání v roce 2015 stala kulturní a následně i kultovní událostí.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace