Zprávy / Nové desky

Premiéra! Postrockoví Ef a novinka ze splitu s Tiny Fingers

Premiéra! Postrockoví Ef a novinka ze splitu s Tiny Fingers

redakce | Zprávy / Nové desky | 24.08.2016

Je to už deset let, co göteborská kapela Ef debutovala albem „Give Me Beauty... Or Give Me Death!“ a ačkoliv je zhusta považována za instrumentální postrockový spolek, vokály měly v jejich hudbě vždy své místo. 23. září jim vyjde split s Tiny Fingers, vůdčí kapelou izraelské alternativní rockové scény, a tohle je videoklip k jedné ze tří nových skladeb; režíroval ho Eric Ivar Persson.


„Jejich hudba nezřídka spočívá v temných zákoutích, ale epickými skladbami vždy prosvítala též hluboká láska k melodiím a harmoniím,“ říká tisková zpráva. Bohatý zvuk, postrock jako víno. Bubeník kapely Niklas Åström k novému klipu říká: „Nechtěli jsme natočit typický mysteriózní postrockový videoklip, v němž se někdo bezdůvodně plouží ve zpomalených záběrech lesem. Chtěli jsme něco konkrétnějšího a nezvyklého – jak jen nezvyklé může být ztvárnění milostného příběhu.“

Split Ef a Tiny Fingers vyjde na berlínském, s kapelou The Ocean spjatém labelu Pelagic, na jehož webu si můžete už dnes předobjednat třeba jeden z krásných vinylů.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Miroslav Černý vydává Surrealistickou operu Frankenstein

redakce 28.11.2022

Album vyjde pouze na vinylu, součástí limitované edice bude ručně číslovaný a signovaný grafický list od umělce Františka Skály.

Blame Your Genes vydáva EP Skins

redakce 27.11.2022

Blame Your Genes vydáva svoje štvrté EP v spolupráci s bratislavským labelom Well Played Records prvýkrát aj na priehľadnom limitovanom vinyle.

Martin Zajko predstavuje sólový album

redakce 25.11.2022

Gény muzikanta má v krvi a za sebou nespočetne hudobných spoluprác s Richardom Müllerom, Janou Kirschner či Simou Magušinovou.

Andre Šulcová vydává Opportunities

redakce 25.11.2022

Její suverénní hlasový projev a autorský rukopis jdou ruku v ruce s tím nejlepším ze současného amerického písničkářství.

Urn vydáva tretí sólový album

redakce 24.11.2022

Album nie je plne elektronický ani akustický. Nejde o jazz ani trap, ale… Presvitá z neho veľa.

Heiden na vinylu

redakce 21.11.2022

Deska pojednává o životě a lidech v Bílých Karpatech, tamní nehostinné přírodě, vnitřních nejistotách a strachu z otázek, na které se mnohdy nedaří najít odpovědi.

Album Ľuba Burgra plný nečakaných spoluprác

redakce 21.11.2022

Citlivý a hravý, no zároveň drzý, mrazivý a priamy. Razantnou rytmikou sa necháte vtiahnuť a pokyvkávať, a nenechá vás ľahostajným.

Sklizeň Polí5

redakce 20.11.2022

Jistěže by bylo ideální sklizeň pohodlně rozložit rovnoměrně do celého roku. Občas se to daří, ale život kapel je živelný, řídí se vlastními pravidly.

Arleta vydává třetí EP. Sex

redakce 18.11.2022

Čtyři skladby vznikly v úzkém kruhu její nejvěrnější crew a navazují na výrazný rukopis syrové a tvrdé poetiky, nekompromisního postoje a temných pohlcujících beatů.

Raritky Hidden Orchestra na novém albu

redakce 18.11.2022

Taneční experimentální techno, jemně vybrnkávané ambientně moderní klasické plochy i výtrysky basklarinetového freejazzu.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace