Zprávy / Pozvánky

Premiérový večírek Night Air propůjčí MeetFactory zabijácké ozvučení

Premiérový večírek Night Air propůjčí MeetFactory zabijácké ozvučení

redakce | Zprávy / Pozvánky | 14.01.2013

Night Air je setkání ve znamení elektroniky ve spolupráci s hudební platformou Red Bull Music Academy. Premiérový večírek Night Air / 01 se uskuteční v pátek 18. ledna 2013 v pražském klubu MeetFactory a v průběhu večera a noci se v hlavním sále klubu vystřídá několik jmen světové i lokální elektronické scény. Headlinerem bude britský DJ a producent Daniel Richmond alias Clubroot, pohybující se na vlnách ambientně laděné elektroniky. V pražské premiéře představí svůj krystalicky čistý a emotivní set, který podle pořadatelů "nezapadá do obvyklého schématu dubstepové produkce posledních let". Dále vystoupí Josef Sedloň, Eva Porating, Mooris, Diome, DJ Face, Fremeni nebo La Bella Vida DJs.

Program začíná už v 17:30 přednáškovým blokem, během kterého proběhne mimo jiné tzv. masterclass s Tonym Andrewsem – zakladatelem legendární společnosti Funktion One, která se více než dvacet let zabývá výrobou a vývojem ozvučovacích systémů. V rámci odpoledního programu bude také možnost seznámit se s nadcházejícím ročníkem Red Bull Music Academy, který se odehraje v New Yorku od 28. dubna do 31. května 2013.

www.facebook.com/pages/NIGHT-AIR/459180040807345
www.residentadvisor.net/event.aspx?437891

A co čeká publikum v přednáškách?

Elektrabel, vlastním jménem Tomáš Hartl, patří ke špičce české elektronické scény; do dnešního dne si zahrál takřka v každém klubu či na festivalu v republice i ve světě (berlínský Tresor či tokijský Womb). Zhruba půlhodinová přednáška, která nastíní několik témat především o hudební produkci samotné, hardwaru a v neposlední řadě i akustiky či masteringu, bude obohacující debatou pro všechny nadšence.

Přednáška Red Bull Music Academy, představující další ročník jedné z nejvýznamějších hudebních platforem, která každoročně umožňuje různorodým talentům z celého světa naučit se novým věcem po boku profesionálů z oboru. Po patnácté se sejdou vybraní muzikanti dneška a zítřka na Red Bull Music Academy, která se uskuteční na jaře tohoto roku v New Yorku. Do předchozího ročníku v Madridu byla za Českou republiku vybrána Petra Hermanová z elektro-folkové kapely Fiordmoss. Před ní to byli například Juanita Juarez, Denius, Diome, Limyth, Katcha, Hoffee, Vec nebo Lucca.

Highlightem večera bude hodinová masterclass s Tony Andrewsem, zakladatelem firmy Funktion One, která se zabývá výrobou a vývojem ozvučovacích systémů. Britská společnost byla založena v roce 1992 Tonym Andrewsem a Johnem Newshamem krátce po jejich odchodu z firmy Turbosound, kterou také zakládali. Od té doby razí Funktion One nekompromisní cestu za vyšší efektivitou a nejkvalitnějším zvukovým zážitkem, který jde proti tendencím většiny ostatních společností - a zejména proti druhořadému digitálnímu zpracování. Funktion One systémy využívají mj. kluby Cielo (New York), Berghain (Berlín), Beta (Denver) nebo festivaly Dimensions, Glastonbury či Creamfields. Oficiálním distribucí systémů Funktion One pro Českou republiku se zabývá pouze firma Vice Audio se sídlem v budově klubu Cross. Na stejném místě se nachází i showroom DJ techniky Pioneer (powered by Funktion One). Samozřejmě i MeetFactory bude speciálně pro Night Air ozvučena PA systémem Funktion One.

Ceny vstupenek jsou rozděleny do dvou kategorií podle programových bloků. Návštěvníci, kteří dorazí již na přednáškový blok mohou zakoupit vstupenku na celou akci za zvýhodněnou cenu 100 Kč. Vstupné na večerní – hudební program činí 190 Kč. Vstupenky jsou v prodeji pouze na místě.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Doom, křest i elektronika v Kabinetu

redakce 18.09.2019

Melodické doom duo Year of the Cobra, domácí tíha Nikander, křest desky Dětí deště i americké elektronické trio v Kabinetu.

Generace 89 zavzpomíná v La Fabrice

redakce 18.09.2019

Na koncertu k 30. výročí festivalu Polsko-československé solidarity zahrají Tata Bojs, Katarzia, Hańba! a Lao Che.

YouTopia ponúka celkom nový festivalový zážitok

redakce 18.09.2019

Nechajte sa vlákať do tých zvláštnejších zákutí internetu.

Na pražský PAF ve Studiu Hrdinů přijede Klein a Taran

redakce 17.09.2019

Hudba londýnské hudebnice Klein je založená na kolážovitém skládání vlastních vokálů, zvuků a instrumentací.

Punkrocková parta Counterfeit. znovu v Praze

redakce 16.09.2019

Na punkrockových Counterfeit. z Londýna není nic umělého. Ostatně to dokazuje už ironický název kapely, který v překladu znamená padělek.

Terénní nahrávky, kompozice a LOM

redakce 15.09.2019

Od skladeb o netopýrech přes polymetrický imaginární folklór až k podvodním kulturám.

Ghostemanův hororový svět ve Foru Karlín

redakce 15.09.2019

Milovník black metalu a hip-hopu tvoří hudbu, která si bere ty nejdrsnější klišé z těchto žánrů.

Noc otevřených ateliérů již tento víkend v Invalidovně

redakce 12.09.2019

Noc otevřených ateliérů a uměleckých studií v západním křídle unikátního barokního areálu pražské Invalidovny.

Čirá dekadence Imperial Triumphant

redakce 12.09.2019

Nasadit si zlaté masky a žít ve světě falešného, odporného luxusu.

Aaron Turner v Jednotě

redakce 11.09.2019

Jedna z největších osobností alternativních mutací tvrdé kytarové hudby Aaron Turner a mimořádná šance zažít naživo jeho sólové vystoupení.