Akce

President Room livestream rooftop sessions

Floex DJ set + HRTL + AidKid + Tom Holič
12.09.2018 18:00
The President Hotel, Praha

Pilotní díl nové série livestream rooftop sessions pod názvem President Room si dává za cíl podpořit mladé české umělce a představit je tuzemskému, ale hlavně také zahraničnímu publiku. Ve čtyřech živých setech se představí výběr z elektronické špičky Floex, HRTL, AidKid a Tom Holič.

Tomáš Dvořák aka Floex je klarinetista, skladatel, producent a multimediální umělec z Prahy. Ve své tvorbě propojuje elektronickou a akustickou hudbu do svébytné atmosférické podoby. Vedle skládání hudby experimentuje nad rámec lineárních hudebních scénářů, vytváří interaktivní multimediální projekty nebo hudbu do her. Vydal dvě alba Pocustone (2001) a Zorya (2011) a také EP Gone (2014). Spolupráce s Tomem Hodgem, reprezentovaná novou deskou A Portrait Of John Doe (2018), propojuje klasickou hudba a avantgardní elektroniku.

Leoš Hort alias HRTL je špičkový performer na modulární syntezátor a zakladatel brněnského kazetového vydavatelství Bükko Tapes, které vydává hudbu východoevropských bedroom producentů. Zároveň je stájovým jezdcem Bastl Instruments. Hudba HRTL si prošla cestou od klasických nástrojů k modulárnímu syntezátoru, až směrem k repetitivním rytmům s bohatými melodickými i zvukovými prvky, proměnlivou atmosférou a hravými strukturami. Ať už ušpiněný house s osmdesátkovým feelem, fluorescentní techno nebo temné bublavé beaty. Za své druhé album Datalos získal cenu Anděl v kategorii elektronická hudba. 

Za pseudonymem Aid Kid stojí muzikant, producent a DJ Ondra Mikula. V dubnu 2015 vydal Aid Kid ve vlastní režii eponymní debutové album, za které obdržel ocenění Vinyla v kategorii Objev roku. V současné době působí jako kytarista v kapele Děti mezi reprákama a je součástí tvůrčího jádra kapely Zvíře jménem Podzim. Věnuje se i scénické hudbě a spolupracoval na tvorbě mnoha spotů, znělek, instalací a videomappingu.

Tom Holič je improvizace na téma elektronická hudba. Je to hudba bez hranic, střídání klidu a pulzujících beatů, melancholické melodie trumpety prolínající rytmické fráze analogových syntezátoru, looping vokálů, tanec a rozhodně zábava. Někdo by mohl říci, že u nás není chytlavější a osobitější projekt, hrající house živě.

Info

Livestream rooftop sessions:
President Room (Floex DJ set + HRTL + AidKid + Tom Holič)
12. 9. 2018 18:00
The President Hotel, Praha
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články