Akce

Přijedou Cigarettes After Sex, French 79 a Picture This s Tomem Gregorym

Picture This (ie) + Tom Gregory (uk)
18. 11. 2023 20:00
Rock Café, Praha

Chystanou desku Teenagers představí French 79 v MeetFactory už 7. října letošního roku. Hned zkraje listopadu pak přijede do O2 universa trojice Cigarettes After Sex. A irská čtveřice Picture This vyráží na společné klubové turné s britským hudebníkem Tomem Gregorym. V Praze společně zahrají v půlce listopadu.

Mezi jeho vzory patří Daft Punk, Jean-Michel Jarre nebo Air, dnes už ale French 79 sám patří k nejinspirativnějším producentům na scéně. Na francouzské elektronické scéně patří French 79 k nejvýraznějším jménům už od vydání svého debutu Olympic (2016). Od průlomového singlu Between the Buttons nepřestal French 79 zkoumat možnosti elektronické hudby a nekonečné hudební vesmíry. Mezi jeho spolupracovníky patří Kid Francescoli anebo techno producent NTO.


Trojice Cigarettes After Sex se našla v pomalé hudbě, která v sobě nese obří dávku melancholie a jejíž křehkosti a vlídnosti je takřka nemožné vzdorovat. Cigarettes After Sex hrají hudbu o rozchodech, v níž ale není jen smutek a prázdnota, ale naopak vůle znovuobjevit své vlastní já. Debutovali v roce 2017, na eponymní desku navázali o dva roky později neméně úspěšným albem Cry. Čekání na třetí nahrávku svým fanouškům ukrátili singlem Pistol, který na podzim loňské roku potvrdil, že Cigarettes After Sex neztrácí nic ze svého jedinečného náboje.

Poznávacím znamením Picture This je pozitivní poprock plný naděje. Jejich eponymní debut z roku 2017 se udržel celý měsíc na prvním místě irské hitparády, Picture This tak vystřelili z pozice jedné z nejdiskutovanějších kapel na nezávislé scéně mezi největší místní hvězdy. Na letošní rok chystají Picture This své čtvrté album, na něj už teď lákají dvojicí singlů Song to Myself a Get on My Love.

Že se někomu nepodaří prorazit hned napoprvé, ještě nic neznamená – obzvláště když jste cílevědomí jako Tom Gregory. Ten se v roce 2013 zúčastnil druhé série britské soutěže The Voice, mezi nejúspěšnější finalisty se mu probojovat nepodařilo. Před dvěma lety ale zažil nový začátek, kdy kromě společného virálního hitu s producentem Vizem Never Let Me Down vydal své dlouho očekávané debutové album Heaven in a World So Cold.

Info

French 79 (fr)
7. 10. 2023 21:00
MeetFactory, Praha
Fb událost

Cigarettes After Sex (us)
1. 11. 2023 20:00
O2 universum, Praha
Fb událost

Picture This (ie) + Tom Gregory (uk)
18. 11. 2023 20:00
Rock Café, Praha
Fb událost

foto © Ebru Yildiz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Vojdi pokřtí v MeetFactory

redakce 24.07.2024

Prešovská trojice Vojdi se pohybuje na progresivních územích mathrocku, alternativy, indie i jazzu a psychedelického rocku.

Rekreace a Meluzína na dvorku

redakce 22.07.2024

Pětičlenná kapela hledá inspiraci v R&B, funku i folku, svými lehce vážnými až vážně lehkými texty zase zrcadlí duši citlivého člověka a jeho pohled na okolní svět.

Italové Zolle v Café V lese

redakce 21.07.2024

Stefano a Marcello hrají tak trochu stoner, noise, sludge, post, noise a zbytek je sádlo. Pro fanoušky Dÿse.

Bob Dylan v Praze

redakce 19.07.2024

Americký zpěvák a skladatel Bob Dylan se vrací do Prahy, aby potěšil své fanoušky nezapomenutelnými koncerty. Hned třemi.

Poison Ruïn si vezmou Bike Jesus

redakce 18.07.2024

Crust punk inspirovaný oi!, postpunkem a dungeon synthem, s velkým důrazem na melodie a temnou středověkou estetikou, s lyrikou odkazující na anarcho ikonografii.

Jednota a Glory Affairs uvádějí Rắn Cạp Đuôi

redakce 17.07.2024

Rắn Cạp Đuôi je skupina z Ho Či Minova města, která vychází z internetové hyperreality a patří k mimořádně ceněným zástupcům experimentální elektroniky.

Glitterer s Bibione v Underdogs'

redakce 16.07.2024

Sám Glitterer mezi stěžejními vlivy zmiňuje například kapely Lilys, Unrest, Fugazi a Nation of Ulysses, ale i britské 70s a 80s kapely.

Sestry Garcíovy s Tomášem Liškou v Lodžii

Barka Fabiánová 16.07.2024

Ojedinělý koncert sesterského dua s česko-španělskými kořeny za doprovodu předního kontrabasisty proběhne ve Valdštejnské lodžii v Jičíně.

Sport na půdě

redakce 15.07.2024

Kapela Sport z francouzského Lyonu se vrací po pětileté odmlce. Jejich osobitý styl, kde kombinují prvky punku, indie a ema, si našel spoustu fanoušků.

Společný koncert Bardo a Ankramu

redakce 15.07.2024

Přestože jsou všechny skladby originální, mluvící vlastním jazykem, v Bardu lze nalézt i jistou fiktivní příchuť slovenského folklóru.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace