Akce

Přijedou Just Mustard, Sxmpra, Anson Seabra nebo Foals

Foals (uk)
28. 06. 2023 19:00
Žluté lázně, Praha

Do seznamu jarních koncertů stále přibývají nová jména. Do Prahy se vrací irští Just Mustard. Novou desku představí 1. dubna v Café V lese. Zato rapper Sxmpra z Nového Zélandu přijede do Prahy vůbec poprvé. Jeho show se uskuteční 23. března v klubu Chapeau Rouge. Anson Seabra se představí 30. dubna také v Chapeau Rouge. Na samostatný koncert přijedou Foals do České republiky vůbec poprvé. V rámci letní koncertní série My Kind of Summer vystoupí ve Žlutých lázních 28. června 2023.


Po společné tour s Fontaines D.C. se Just Mustard vrací s novým albem. Druhá studiovka Heart Under nás nechá zapomenout na vše, co víme o současném punku. V každém svém momentu pětice překračuje koncept a ambice moderní rockové skupiny a proměňuje zkušenost lockdownu i osobní těžkosti do uměleckého statementu. Atmosférické postpunkové songy se na novince Heart Under střídají s lehčími zasněnými skladbami a dohromady tvoří koherentní nahrávku. Sxmpra svou identitu donedávna skrýval, jeho tracky ale stejně nabíraly miliony streamů. Milovník japonského anime, tajuplný novozélandský hudebník, kombinuje agresivní rap s metalem. Epické anime scény a undergroundový rap, skvělá kombinace.

fotogalerie z vystoupení Just Mustard v Brně zde

V roce 2018 Anson Seabra zabodoval dojemnou skladbou Walked Through Hell. Svůj debut Songs I Wrote in My Bedroom vydal v roce 2020. Na první turné vyjel o dva roky později, kromě starších písní na něm představil i své druhé album Feeling for My Life. Díky desce se mu podařilo na Spotify překročit imponující metu miliardy přehrání. Anson Seabra ale rozhodně nezpomaluje, jeho poslední song Peter Pan Was Right překročil hranici milionu streamů za jediný den.

Britští Foals se proměnili z nezávislého klenotu na jednu z předních formací ostrovní scény. Vydali celkem sedm alb, z toho šest se jich probojovalo do britské top trojky, z Brit Awards si hned dvakrát odnesli cenu pro nejlepší kapelu. Aktuální nahrávku Life Is Yours (2022) představili svým fanouškům přímo z hlavní stage festivalu Glastonbury. Debutové album Antidotes jim vyšlo v roce 2008. Díky úspěchu singlu Olympic Airways, který vyšel na labelu Sub Pop, vyjeli na první americkou tour. Skladbou Two Steps Twice dodnes zakončují všechny své koncerty. O dva roky později zabodovali albem Total Life Forever (2010). Album Holy Fire (2013) vystřelilo kapelu na hlavní stage velkých světových festivalů. Zatímco veselý singl My Number je dodnes jejich nejstreamovanější skladbou, agresivnější Inhaler spolu s What Went Down ze čtvrté stejnojmenné desky What Went Down (2015) patří k nejsilnějším živým skladbám Foals. Do Prahy přivezou aktuální, discem inspirované eskapistické album Life Is Yours.

Info

Sxmpra (nz)
23. 3. 2023 20:00
Chapeau Rouge, Praha
Fb událost

Just Mustard (ie)
1. 4. 2023 20:00
Café V lese, Praha
Fb událost

Anson Seabra (us)
30. 4. 2023 20:00
Chapeau Rouge, Praha
Fb událost

Foals (uk)
28. 6. 2023 19:00
Žluté lázně, Praha
Fb událost

foto © se svolením Fource

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Červnový Kabinet múz

redakce 01.06.2023

Full Moon selekce z červnového programu Kabinetu múz. Kam zajdeme?

Pantera v Praze po čtyřiadvaceti letech

redakce 01.06.2023

Texaská čtveřice nadále inspiruje spousty kolegů hudebníků a zároveň si získává miliony šíleně oddaných fanoušků po celém světě.

Polský gqom, japonský daxofonista nebo niněrový drone. Punctum uzavírá jarní sezónu

redakce 31.05.2023

Měsíc ve znamení zajímavých malých koncertů oázy jménem Punctum.

El Perro (ex Radio Moscow) a Esben and the Witch míří do Prahy

redakce 31.05.2023

Mezinárodní sestava El Perro se vydává na evropskou tour v podobném stylu a snaze navázat na předchozí úspěchy Radio Moscow.

Blixa Bargeld a Teho Teardo v Paláci Akropolis

redakce 30.05.2023

Jejich hudba kombinuje avantgardu s útulností, kakofonii s melodií a jazykové propasti s krásou.

Cornelia Jakobs, Matthew and the Atlas, Glen Hansard nebo Bill Burr přijedou do Prahy

redakce 30.05.2023

Burr se nebojí rozkrývat paradoxy takové nálepky a kromě jiného se nepřímo ptá: Mohl by nás nakonec spojit muž, který vystupuje v bavlněném tričku s kapucí?

Punctum zažije polské všeuměly i tlak zlomených rytmů

redakce 29.05.2023

Alternativa, Heartnoize a Sonitus přivezou polské všuměly i čínskou elektroniku.

Erik Truffaz uvede na Flédě soundtracky kultovních filmů

redakce 27.05.2023

Švýcarsko-francouzský trumpetista patří k jazzové špičce, běžně překračuje hranice žánru a obohacuje jej o prvky hip hopu, rocku nebo elektroniky.

Lunchmeat a Bukolika v kladenské Poldi

redakce 26.05.2023

Na Till The Last se představí spoluzakladatel zásadního mexického kolektivu No Ambition And Fuck-all Interest Mexican Jihad a jeho kolega Fausto Bahio.

Full Moon in the Eye: Ivan Pinkava v Trafo Gallery

redakce 25.05.2023

Tělo se svýma očima. Nebo snad oči a jejich tělo? Těžko rozhodnout, která z těchto dvou definic podstaty vnímání lépe odpovídá principům díla Ivana Pinkavy.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace