Akce

Přijedou Orchestral Manoeuvres in the Dark, The Vaccines, Sophie Ellis-Bextor, James Arthur i Giant Rooks

The Vaccines (uk) + Teen Jesus and the Jean Teasers (au)
24. 01. 2024 19:00
Roxy, Praha

The Vaccines vystoupí 24. ledna 2024 v pražské Roxy. Předskočí australský girl band Teen Jesus and the Jean Teasers. OMD vystoupí v pražském klubu SaSaZu 10. února 2024. V pražském Foru Karlín vystoupí James Arthur 22. února 2024. Sophie Ellis-Bextor vystoupí v Paláci Akropolis 15. března 2024. Giant Rooks se do Prahy vrátí 24. března 2024, kdy zahrají v klubu Roxy.

Třináct let na scéně, pět vydaných alb a šesté na cestě a přesto si londýnští The Vaccines v Praze ještě nezahráli. Čirá energie, nakažlivý příval serotoninu, radost vidět naživo, píše se o jejich koncertech. Chystaná šestá studiovka The Vaccines ponese název Pick-Up Full of Pink Carnations. Půjde o první nahrávku od odchodu zakládajícího člena a kytaristy Freddieho Cowana, který se stal otcem a na kapelu, se kterou zůstává v přátelském kontaktu, mu nezbylo dost času. Kromě personálních změn je to poprvé, co kapela desku nahrávala bez podpory velkého vydavatelství.

Jejich skladba Enola Gay patří mezi nejikoničtější písničky 80. let, duo Andy McCluskey a Paul Humphreys se ale rozhodně nechystá do důchodu – a na nostalgickou jízdu krajinou zašlé slávy už vůbec ne. Album Bauhaus Staircase, které vyjde v říjnu, a se kterým kapela přijede do Prahy, naopak patří k tomu nejlepšímu, co kdy Orchestral Manoeuvres in the Dark (OMD) nahráli.

Příběh o tom, jak se z Jamese Arthura stala přes noc popová star, zná v jeho rodné Británii každý. Historicky nejúspěšnější účastník X Factor svým debutovým singlem Impossible zdolal hned po vítězství v televizní soutěží první příčku hitparády nejen doma, ale ve více než padesáti zemích světa. Z žebříčků poslechovosti nikdy nezmizel, teď v Praze představí svou očekávanou pátou desku Bitter Sweet Love. Po úspěšných singlech se světovými producenty a DJs, jakými jsou Alok, Lost Frequencies nebo Sigala, kterými nás James Arthur zásoboval během koncertní pauzy, se letos britský zpěvák rozhodl vrátit k pro něj typickému popovějšímu písničkářství plnému osobních příběhů.


O jejím největším hitu není pochyb, britská popová zpěvačka Sophie Ellis-Bextor ale rozhodně není hvězdičkou, která by se spokojeně vyhřívala ve slávě jednoho songu. Autorka ikonického songu Murder on the Dancefloor letos vydala sedmou studiovou desku Hana, zahrála na hlavní stagi festivalu Glastonbury a album teď přijede premiérově představit do Prahy.

Album Hana svým jménem odkazuje k Japonsku a květům sakur a je třetí společnou deskou vzniklou v tandemu s hudebníkem Edem Harcourtem. Po deskách Wonderlust (inspirované východní Evropou) a Familia (na níž se vydala do Latinské Ameriky) se zpěvačka inspirovala cestami do východní Asie i tamní kulturou. Oproti původnímu plánu nahrát desku plnou synťákového electropopu se Hana nakonec odchýlila do mnoha směrů, například skladbu Until the Wheels Fall Off inspiroval dopis, který po své smrti zanechal zpěvaččin otec. „Je to procítěná a nevyzpytatelná deska, v jeden moment epická, jindy jako barvotiskový obrázek,“ říká o desce její producent.

Giant Rooks mají napilno. Po hraní na těch největších festivalech jako Reading nebo Lollapalooza ohlašují evropské turné a druhé studiové album. Chystaná deska ponese název How Have You Been? a její vydání je naplánováno na 2. února příštího roku. Aktuální singl For You je hymnou o člověku, za kterým byste šli na konec světa. Giant Rooks vznikli v roce 2015 jako hudební projekt pěti kamarádů ze střední. O pět let později vydali debut Rookery. Jejich verze hitu Tom’s Diner původně od Suzanne Vega nasbírala jen na Spotify bezmála 250 milionů streamů. V letošním roce byli jedním z předskokanů, kteří doprovodili na jeho tour Louise Tomlinsona.

Info

The Vaccines (uk) + Teen Jesus and the Jean Teasers (au)
24. 1. 2024 19:00
Roxy, Praha
Fb událost

Orchestral Manoeuvres in the Dark (OMD) (uk)
10. 2. 2024 20:00
SaSaZu, Praha
Fb událost

James Arthur (uk)
22. 2. 2024 20:00
Forum Karlín, Praha
Fb událost

Sophie Ellis-Bextor (uk)
15. 3. 2024 20:00
Palác Akropolis, Praha
Fb událost

Giant Rooks (de)
24. 3. 2024 20:00
Roxy, Praha
Fb událost

foto © Ed Miles

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Projekt Konektiv míří do Hradce Králové

redakce 06.12.2023

V rámci projektu se ve Studiu Divadla Drak představí nová hudební spojení, kde se prolínají rozmanité hudební žánry a kultury, ze kterých jednotliví hudebníci pocházejí.

Ghostly Kisses a DJ Shadow v Praze

redakce 04.12.2023

DJ Shadow vyrůstal v osmdesátkách, což je skutečnost, kterou jeho hudba nezapře – a ani nechce.

Prosinec s Kabinetem múz

redakce 01.12.2023

Na co nás zve Kabinet múz v prosinci?

Rachot předvánoční s The Necks nebo The Spermbankers

redakce 01.12.2023

Trio The Necks natočilo sedmnáct alb a má pověst té nejlepší z kultovních, stylově nezařaditelných kapel.

Darkfolková A.A. Williams v Kasárnách Karlín

redakce 30.11.2023

Klasicky vzdělaná multiinstrumentalistka, v jejíž písních se snoubí folk, metal, postrok i klasika.

Prosinec v Punctu

redakce 30.11.2023

Dojde na klasicky velkolepý DIY festival, kultovní postavu minimalistické klasiky i komunitní akce.

Akce plug-in & trigger change

redakce 30.11.2023

Co to vlastně je hudební scéna, co ji tvoří a ovlivňuje? V jakém nastavení by se nám lépe tvořilo i žilo?

GMU slaví sedmdesátku

redakce 30.11.2023

U příležitosti 70. výročí od založení galerie proběhnou tři komentované prohlídky. Vstup bude po celý den zdarma do všech stálých expozic a výstav.

Min Tanaka přijíždí do Archy

redakce 29.11.2023

Slavný japonský tanečník, choreograf a herec Min Tanaka provází Archu po celou dobu její existence.

Slast v Paláci Akropolis

redakce 28.11.2023

Joshek nabídne projížďku z veselého elektro vrzání přes house music až do moderního techno bzučáku.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace