Zprávy / Pozvánky

Pris a Čau Česko v Underdogs'

Pris a Čau Česko v Underdogs'

redakce | Zprávy / Pozvánky | 28.08.2020

Pokud ve vás začátek školního roku i po letech vyvolává tíživou nebo sentimentální náladu, možná budete v tom správném rozpoložení na melancholickou elektroniku v podání pražských Pris a brněnských Čau Česko, kteří společně vystoupí první zářijový večer ve smíchovském klubu Underdogs'.

Pris, kteří momentálně hrají ve složení Lukáš Grygar, Tomáš Tkáč a Jonáš Kucharský, si dali jméno podle replikantky, kterou ztvárnila Deryl Hannah v kultovním snímku Blade Runner. A hudba Pris vás pohltí atmosférou stejně ponurou jako Scottův film, ale s příslibem, že “snad přijde ráno, kdy bude líp”, jak zazní ve skladbě Svítání na debutová desce Naše večery. Celé album je postavené na zdánlivých protikladech. Temná elektronika i niterné písničkářství, kytara i syntezátory a lyrické texty o nadějích i pádech tak dohromady vytvářejí soudržný celek, v němž se zrcadlí poetické obrazy okolního světa i vnitřních krajin.

fotogalerie z vystoupení Pris v Kaštanu zde

Lo-fi trio Čau Česko, tvořené Štěpánem Pařízkem, Jonášem Svobodou a Jiřím Habartou, zase roztáčí kaleidoskop sentimentálních breakbeatů, syrových kytar a slacker zpěvů. Loňský debut Sweetest Sensation jede na vlně zlámané elektroniky, noisových struktur a psych popových melodií. Čau Česko za sebe zvou na “plavbu levným audio škunerem, co zažil už nejeden příběh o rozbitý lásce a zbytečným večírku.”

Info

Pris + Čau Česko
1. 9. 2020 19:00
Underdogs', Praha
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Zasněný pop pařížských Juniore a audiovizuální magie Droeloe

redakce 10.05.2021

V Paříži usazené světoběžnice Juniore měly ke světu filmu odjakživa blízko, jejich hudba je rovnou měrou zábavná a obrazotvorná.

Pentatonix do Prahy později, David Keenan už letos

redakce 03.05.2021

Přestože otazníků je ve vzduchu stále mnoho, jsme rádi, že klubové i halové koncerty pomalu nabývají konkrétnější obrysy.

Lucerna Music Bar chystá open air

redakce 02.05.2021

Od poloviny června do poloviny září se pod hlavičkou Lucerna Music Bar Open Air uskuteční hudební vystoupení českých a slovenských interpretů.

Nová Cvernovka chystá Deň zatvorených ateliérov

redakce 30.04.2021

Počas celodenného streamu organizátori odpremiérujú archívne zábery a nové relácie. Predstavia ateliéry, aj nový park.

Mladí ladí jazz oslaví Mezinárodní den jazzu

redakce 29.04.2021

Mezinárodní festival Mladí ladí jazz více jak deset let představuje zahraniční a tuzemské talenty i hvězdy současné jazzové a experimentální scény.

Goethe-Institut: online debata o žurnalistice

redakce 27.04.2021

Jaké hranice a jaké příležitosti má politické zpravodajství, zvláště s ohledem na podporu demokratických hodnot a na důsledné vystupování proti totalitním a autoritativním režimům?

Django Django a Fink zahrají v Praze

redakce 26.04.2021

Django Django se nikdy nepovažovali za klasickou kapelu, svou dráhu sami popisují jako neustálé unikání a vyhýbání se věcem.

Dorůžka, Fischmann a Novák představí nepoznané písně židovských hudebníků

redakce 25.04.2021

Festival Věčná naděje přinese livestream ze Španělské synagogy. Zazní autorské kusy i přearanžované skladby Kurta Weila, Chavy Alberstein či Johna Zorna.

Tommy Cash vystoupí v Praze dvakrát za sebou

redakce 24.04.2021

Do Prahy se Tommy Cash vrací v rámci tour propagující jeho aktuální EP Moneysutra, na kterém poprvé kromě hvězdného producenta Dipla hostují i další rappeři.

Prague Summer Festival potvrzuje The Offspring

redakce 23.04.2021

O desáté album obohatili svou diskografii The Offspring. Deska Let The Bad Times Roll vyšla po devíti letech od vydání nahrávky Days Go By.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace