Zprávy / Pozvánky

Proběhne klubová noc Prahy 6

Proběhne klubová noc Prahy 6

redakce | Zprávy / Pozvánky | 19.01.2022

V půlce února se na Praze 6 uskuteční akce NOC6, společný projekt šesti místních hudebních klubů s cílem propagace lokální klubové scény a zvýšení zájmu veřejnosti o její programovou nabídku. A to jak jinak než formou více než deseti koncertů během jedné noci.

Akci NOC6, kterou podpořila i městská část Prahy 6, společně organizuje šestice klubů (KC Klubovna, Klub 007 Strahov, KC Kaštan, Potrvá, Na Slamníku, Balada). Během jednoho večera se promění sály jednotlivých klubů na různé žánrově rozdílné scény podle toho, co jim je dramaturgicky nejbližší. Klubovna bude elektronicko/rapovou stagí, na které vystoupí Hello Marcel, Kaplan Bros., či rapová dvojice DBKL společně s djsko-producentským duem Minedate. V Klubu 007 Strahov oslaví 20 let na scéně punk‘n‘billy chuligáni Gangnails, doprovodí je garage punk rock‘n‘rolloví Odd Boys. Alternativně rocková scéna Kaštanu bude hostit koncert ostřílených kapel OTK a Oswald Schneider. V Potrvá se odehraje zřejmě nejklidnější večírek v podání akusticky hrajících Ireny a Vojtěcha Havlových. Na Slamníku vystoupí folkrockoví P.R.D.I., zatímco Balada nabídne violence/hardcore party s kapelami Galanti, Trapped a Iperitiv.

Vstupné se v jednotlivých klubech bude pohybovat mezi 100-200 korunami a bude nepřenosné. Nejen kvůli tomu, ale hlavně kvůli relativně dlouhým vzdálenostem organizátoři neočekávají významné přesuny návštěvníků mezi kluby, přesto ve společné organizaci akce vidí velký přínos. „Díky akci NOC6 se k veřejnosti dostanou informace o existenci dalších klubů, o jejich programové nabídce a tak i o možnostech, kam vyrazit na koncert třeba příště.“ zdůvodňuje realizaci akce Ondřej Kubíček, dramaturg kulturního centra Klubovna. Pokud se toto podaří, bude určitě naplněn hlavní cíl NOC6, tedy propagace lokální klubové scény a zvýšení zájmu veřejnosti o ní.

Info

NOC6
19. 2. 2022
Praha
Fb projektu

foto © se svolením Nové synagógy Žilina

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Teri Gender Bender v Café V lese

redakce 23.03.2023

Teri Gender Bender přinese fanouškům své unikátní hudební zážitky, které kombinují prvky punku, experimentálních zvuků a rockové energie.

Touché Amoré se staví v Praze

redakce 22.03.2023

Touché Amoré patří ke kapelám, které nezůstávají stát na místě a troufají si přizpůsobovat svou tvorbu realitě, kterou jednotliví členové zažívají.

Dry Cleaning dorazí do Prahy s novou deskou

redakce 20.03.2023

Britští Dry Cleaning přivezou do Prahy svou nálož hypnotického postpunkového storytellingu, a to rovnou ve formě nového alba a dokonce i nového EP.

Dubnový Rachot

redakce 20.03.2023

Rachot přiveze pouštní blues, kytarové legendy, jazz i krautrock.

Bukahara v Café V lese

redakce 19.03.2023

Kapelu sice můžeme zaškatulkovat do folk-popu, severoafrických vlivů a písničkářství, ale kdo jejich strhující energii nezažije na vlastní kůži, ten nepochopí.

Jaro v Jazz Docku, Jazz čtyř kontinentů

redakce 19.03.2023

Více než deset zahraničních kapel přivítá pražský Jazz Dock v rámci jarní části svého festivalu.

Lauren Ruth Ward ve Futurum Music Baru

redakce 18.03.2023

Hudební kritika o ní mluví jako o spojení Janis Joplin, Florence Welch a Courtney Barnett.

The Soft Moon zahrá na Veľkonočnú nedeľu

redakce 17.03.2023

Po takmer štyroch rokoch sa do Bratislavy vráti americká neo-postpunková kapela The Soft Moon.

crave se v dubnu vrací se spring edition

redakce 15.03.2023

Memphis LK je dvacetiletá zpěvačka, producentka a DJka, která uhranula tiktok kombinací popových melodií a raveu inspirovaného detroitským technem, chicagským housem a UK garage.

Kabinet múz se ponoří do temného rapu a kytar

redakce 14.03.2023

Brněnský Kabinet na konci března potemní ve jménu rapu a bude se i křtít!

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace