Zprávy / Festivalové

Program festivalu Le Guess Who? kompletní

Program festivalu Le Guess Who? kompletní

redakce | Zprávy / Festivalové | 19.09.2022

Jubilejní 15. ročník holandského festivalu Le Guess Who? odhaluje kompletní line-up na rok 2022. K Abdullahu Ibrahimovi, Low, Lole Montoya, Nia Archives a kurátorům festivalu Animal Collective, clipping. nebo CURL se připojují nové přírůstky.

A to třeba flamenko hvězda Estrella Morente, která vystoupí s Amsterdam Andalusian Orchestra, Charlotte Adigéry & Bolis Pupul, kteří míchají z ducha doby hravé syntezátorové odvary, taky malijská zpěvačka Oumou Sangaré nebo jeden z nejzajímavějších nových talentů R&B Yaya Bey. Z dalších nás zajímá afrofuturistická jazzová formace Idris Ackamoor & The Pyramids, velšská hudebnice a producentka Cate Le Bon, kolumbijsko-kanadský hudebník Lido Pimienta, angažovaný afro-punkový Fulu Miziki Kolektiv nebo amsterdamští indie rockeři Personal Trainer.

Na Le Guess Who? Se můžeme těšit i na program kurátorovaný kampalským labelem Nyege Nyege, který se zaměřuje na inovativní africkou elektroniku. Vedle nich vystoupí i DJ Fitz, který je součástí každého ročníku festivalu již patnáct let, multidisciplinární africký kolektiv Moonshine nebo holandský progresivista Bong-Ra. Ovšem program je mnohem bohatší, další, už dříve oznámená jména nahlédněte zde, za zmínku stojí fakt, že na festivalu vystoupí Irena & Vojtěch Havlovi.

Info

Le Guess Who? 2022
10.-13. 11. 2022
Utrecht, Holandsko
web festivalu

foto © se souhlasem Le Guess Who?

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Bring Me the Horizon na dalším Rock for People

redakce 01.10.2023

Nespoutaná energie, rebelství i kontroverze - to jsou Bring Me the Horizon.

Unsound 2023: poslední vlna jmen + denní program

redakce 28.09.2023

Unsound se nezadržitelně blíží, a proto nastal čas na zveřejnění kompletního lineupu a všech jmen.

Mezinárodní komiksový festival KOMA, Deadline

redakce 27.09.2023

Milovníkům komiksu a ilustrace představí to nejlepší, co nejen český komiks v současné době nabízí. Letošním tématem festivalu je Deadline.

JazzFestBrno láká na Pivce, Bártu i Jaga Jazzist

redakce 24.09.2023

V rámci off-programové série Tension pak přivítá festival v brněnské premiéře norskou kapelu Jaga Jazzist.

Lunchmeat Festival začíná

redakce 22.09.2023

V pondělí začíná program festivalu v CAMPu, kde se představí díla připravená speciálně pro místní obří plátno o rozměrech 20 x 4 metry.

Knižní veletrh LITR ve znamení fauny a flóry

redakce 20.09.2023

Víkend plný tvůrčích workshopů, výstav, autorských čtení a hudebního programu bude probíhat především v šapitó před pavilonem a ve sbírkových sklenících Flory.

Le Guess Who? 2023 oznamuje kompletní line-up

redakce 19.09.2023

Je libo legendární ESG z jižního Bronxu, která zde předvede svůj vůbec poslední evropský koncert, Alana Sparhawka z Low nebo společné představení Catariny Barbieri a Space Afrika?

Dream Or Die, festival psychedelického snění

redakce 19.09.2023

Nabitý hudební program láká také na výstavu obrazů, poezii, přednášení a další aktivity.

Mladí ladí jazz-fest zatnul do živého

redakce 18.09.2023

K hvězdným jménům světové jazzové a experimentální scény přibyli francouzsko-alžírští Acid Arab kombinující elektronickou hudbu s tradiční arabskou kulturou.

Boleslam, festival slam poetry

redakce 17.09.2023

Během dvou dnů proběhne více než 24 tematických slamových exhibic, při kterých vystoupí největší jména tuzemské slamové scény.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace