Zprávy / Festivalové

Program festivalu Le Guess Who? kompletní

Program festivalu Le Guess Who? kompletní

redakce | Zprávy / Festivalové | 19.09.2022

Jubilejní 15. ročník holandského festivalu Le Guess Who? odhaluje kompletní line-up na rok 2022. K Abdullahu Ibrahimovi, Low, Lole Montoya, Nia Archives a kurátorům festivalu Animal Collective, clipping. nebo CURL se připojují nové přírůstky.

A to třeba flamenko hvězda Estrella Morente, která vystoupí s Amsterdam Andalusian Orchestra, Charlotte Adigéry & Bolis Pupul, kteří míchají z ducha doby hravé syntezátorové odvary, taky malijská zpěvačka Oumou Sangaré nebo jeden z nejzajímavějších nových talentů R&B Yaya Bey. Z dalších nás zajímá afrofuturistická jazzová formace Idris Ackamoor & The Pyramids, velšská hudebnice a producentka Cate Le Bon, kolumbijsko-kanadský hudebník Lido Pimienta, angažovaný afro-punkový Fulu Miziki Kolektiv nebo amsterdamští indie rockeři Personal Trainer.

Na Le Guess Who? Se můžeme těšit i na program kurátorovaný kampalským labelem Nyege Nyege, který se zaměřuje na inovativní africkou elektroniku. Vedle nich vystoupí i DJ Fitz, který je součástí každého ročníku festivalu již patnáct let, multidisciplinární africký kolektiv Moonshine nebo holandský progresivista Bong-Ra. Ovšem program je mnohem bohatší, další, už dříve oznámená jména nahlédněte zde, za zmínku stojí fakt, že na festivalu vystoupí Irena & Vojtěch Havlovi.

Info

Le Guess Who? 2022
10.-13. 11. 2022
Utrecht, Holandsko
web festivalu

foto © se souhlasem Le Guess Who?

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Film a architektura uvede v Brně poctu géniům moderní architektury a designu

redakce 30.09.2022

Festival zakončí v Kině Art bizarní dokument The Bubble přibližující oblast Villages, největší komunitu důchodců v Americe.

Na Be2Can nebude chybět Stříbrný medvěd z Berlinale nebo Zlatý lev z Benátek

redakce 30.09.2022

Filmová přehlídka, která každoročně nabízí dramaturgicky vytříbený výběr toho nejvýraznějšího z Berlinale, Benátky a Cannes, letos představí dvacet premiér.

Začíná knižní festival LITR

redakce 28.09.2022

Tradiční olomoucká událost nabízí to nejzajímavější ze světa nezávislé knižní tvorby a zaměřuje se především na autorské a umělecké publikace.

První ročník brněnské klubové noci Batch

redakce 27.09.2022

Mezi headlinery akce patří argentinská rapperka Catnapp, legenda středoevropského a východoevropského punku polští Dezerter.

Sýpka Za Škodovkou dokořán

redakce 22.09.2022

V pětici prázdných pater objektu se postupně vystřídají tři kolektivy, které připraví svůj denní program v interakci s rozmanitými prostorami budovy.

Space X počtvrté

redakce 22.09.2022

Počet hudebníků i příznivců zabývající se ambientem, minimalismem či alternativní elektronikou v současném hudebním dění neustále roste.

Lunchmeat Festival 2022 co nevidět, co neslyšet

redakce 21.09.2022

Každoroční přehlídka věnovaná elektronické hudbě a vizuálnímu umění slibuje šestidenní dobrodružný program na čtyřech scénách v Praze.

Ostrava Kamera Oko: Pod dlažbou je pláž!

redakce 21.09.2022

Během pěti dnů nabídne víc než tři desítky krátkometrážních i celovečerních snímků.

Jazz Goes to Town v půlce října

redakce 20.09.2022

Do Hradce dorazí zahrát více než sedmdesát hudebníků v jedenácti domácích i zahraničních kapelách, z nichž šest zažije svou českou premiéru.

Festival Sonda a těžce přístupné audiovizuální hlubiny

redakce 19.09.2022

Prezentuje skladatele a multimediální umělce, kteří ve své tvorbě neortodoxním způsobem kombinují médium zvuku, světla a pohyblivého obrazu. Hvězdárna a planetárium, Brno.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace