redakce | Zprávy / Pozvánky | 17.05.2020
Karantény jsou u konce, jdou se dělat pártošky. Historicky první společný koncert všech dobrých lidí a kapel z Divností, a to hned v nejmilejším Punctu.
Člověk krve, stříbrnoskalický písničkář vyprávějící příběhy krajin, které potkává na vandrech a poutích. Ima Teva jsou na cestě z města, na kterou balí sluchátka do kapsy a poslouchají mýtickou alfamáti Přírodu, která šustí, ševelí, bzučí a hvízdá svoje mantry. Jdou pozpátku, zpět na počátek. Cestou nachází, co zahodili. Neřvi mi do ucha je introvertní disko. Česko-slovenské texty. Klarinet a klávesy. Melancholická slova, taneční hudba a míchání stylů od folku po house.
Hudební svět něco něco se skládá z lo-fi samplů a analogových syntezátorů doplněných akustickými nástroji. Žánrově plynule přechází od barevného weird-popu přes potemnělou elektroniku až ke špinavým tanečním plochám. Stejně jako kmitá nálada hudebního projevu, tak se i jejich české texty pohybují na rozmezí od hravosti až po naléhavost.
info o novém albu něco něco zde
redakce 30.12.2020
Vánoční atmosféra byla tradičně úzce spjatá s party Celebration44 a letos, ačkoliv tomu náročné časy nepřejí, tomu nebude jinak.
redakce 29.12.2020
Speciální audiovizuální Pfko, tedy přání všeho dobrého v roce příštím si na 30. prosince přichystala platforma Menu.
redakce 25.12.2020
Svůj pohled na nejaktuálnější témata dnešního světa nabídli odborníci napříč oblastmi veřejné a soukromé sféry, osobnosti s přímou osobní či profesní vazbou na Moravskoslezský region.
redakce 22.12.2020
Během koncertu bude prostřednictvím platformy Donio spuštěna benefiční sbírka pro organizaci Jako Doma.
redakce 21.12.2020
Konektiv sezval ke spolupráci české hudebníky a zástupce menšin či pocházející odjinud. Rottin, Mlebom, McGowan a další.
redakce 20.12.2020
Album Walls obsahuje autorovy doposud nejosobnější skladby a Tomlinson na něm otevřeně vzdává hold svým hudebním hrdinům, bratrům Gallagherům z Oasis.
redakce 16.12.2020
Dejte si stream Prago Union v rámci pořadu Party.Lajf. Podpoříte muzikanty i klubovou scénu.
redakce 16.12.2020
Raz do mesiaca sa zmení "ajlavmjuzik base" Atom v budove Novej Cvernovky na miesto, kam pozývajú kamarátov zahrať live.
redakce 12.12.2020
Skutečný řev by měl bolet. Jelikož jde už o krajní vyjádření rozsápaného nitra, nezdrásá jen hrdlo, měl by prostupovat celým tělem.
redakce 10.12.2020
A na co se mohou příznivci jazzu v rámci Jazz Meets World ještě letos těšit?