Články / Profily

Psi šoubyznysu štěkají, ztracená karavana jde dál (Lost Caravan)

Psi šoubyznysu štěkají, ztracená karavana jde dál (Lost Caravan)

Jan Hocek | Články / Profily | 14.01.2014

„Mým celoživotním snem je stát se profesionální zpěvačkou, miluju hudbu a toužím hudbou žít. Naučila jsem se milovat životní výzvy. Zůstat kreativní a jít dál!“ Tato slova den co den vyslovuje spousta dívek, alespoň první část určitě. Cesta ke slávě, respektive k úspěchu (ať už si pod tím představujeme cokoli), je však různá. A málokdy přímočará. A když už, tak trvání mnohdy jepičího. Ale Lindsay Meredith na sobě vytrvale a tvrdě pracuje, hodlá přesvědčit kvalitní hudbou, svou hudbou, hudbou ze sebe. A netlačí na pilu. Věří si.

Lindsay Meredith je nadějná zpěvačka, kytaristka a písničkářka z amerického Denveru. Odmalička do sebe nasávala nejrůznější hudbu, od lidové až po rockovou, odborné pěvecké vzdělání získala usilovným čtyřletým studiem (2004 – 2008) u slovutné Mary Ann Kehler. Její sytý mezzosoprán získal čistý rozsah tří oktáv. Na počátku roku 2012 založila kapelu Lost Caravan, která nejdříve hrála v jedné malé denverské kavárně a postupem času se vypracovala na post vyhledávané festivalové skupiny. A v loňském prosinci se dostali do finále prestižní soutěže nezávislého umění Denver RAWards jako Hudebník roku 2013.

Lost Caravan tvoří vedle kapelnice a autorky všech písní Lindsay Meredith ještě sólový kytarista Nick Einterz, basista Owen Tharp a bubeník Jared Forqueran. Jejich hudbu charakterizuje Meredith jako „gypsy-rock“, zatímco jeden renomovaný kritik se zmiňuje o „spojení Gwen Stefani s Rodrigo y Gabriela“. Každopádně písně Lost Caravan nezapřou výrazný vliv pop-rocku, folku, country a gypsy-swingu. To vše lze slyšet na jejich prvním CD, jež vyšlo v loňském roce – jde o pětitrackové EP You Don’t Know Me, přičemž titulní píseň je ve dvou verzích, rockové a gypsy-swingové. Jazzovější podobu kapely představuje píseň Monsieur Joli, countryově květnaté housle zdobí chytlavě melodickou Go, ve skladbě Oh Yeah zní výrazná mandolína, přesto je to víc rock než bluegrass nebo folk. Ostatně, posuďte sami.

Letošní rok jim otevře dveře studií konečně dokořán, Lindsay Meredith s Lost Caravan budou natáčet plnohodnotné album...

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nenalezeny žádné záznamy.

Nejlepší texty Full Moonu 2020: Co je to dneska videoklip? (Na vlastní oči: David Kořínek)

Karel Veselý 07.01.2021

David Kořínek (Rafani) současnou hudbu sleduje se stejným zájmem jako umění a to mu dává šanci oba světy, které se v mnohém ovlivňují, zodpovědně srovnávat.

Nejlepší texty Full Moonu 2020: Z okraje společnosti do kulturního kánonu (Grime)

Jakub Šíma 07.01.2021

Prošel cestu, na které dokázal dát hlas lidem z okraje společnosti, aktivizoval je a nabídnul vzory, s kterými se mohli ztotožnit. Grime.

Nejlepší texty Full Moonu 2020: Buď řeznickej pes (Michael's Uncle)

mxm 06.01.2021

Někdy v jednadevadesátém kdosi zazvonil za dveřmi v paneláku uprostřed hornického sídliště... Maxim týrá paměť v rubrice Kult. Michael’s Uncle.

Full Moon Stage 2021: The Membranes

redakce 06.12.2020

Comebacky jsou módou i prokletím posledních let. Jeden takový budeme mít na Full Moon stage na Colours. A bude to nejvíc.

Full Moon Stage 2021: The Sweet Release Of Death

redakce 05.12.2020

Strhující koláž, křišťálově čisté melodie i výbuchy surového hluku. Máte rádi Sonic Youth?

Full Moon Stage 2021: Lonker See

redakce 04.12.2020

Lonker See si zakládají na neustálém překvapování posluchačů i sama sebe, své dobrodružné kompozice staví na improvizovaných základech. Vyzkoušíme na nadcházející Full Moon Stage.

Full Moon Stage 2021: I Like Trains

redakce 03.12.2020

Neúnavný taneční beat a angažované a buřičské texty, to je čtvrtá kapela naší Full Moon Stage.

Full Moon Stage 2021: Repetitor

redakce 02.12.2020

Radost z hluku. Srbská formace Repetitor představuje to nejlepší z bělehradské alternativní rockové scény.

Full Moon Stage 2021: Vanishing Twin

redakce 01.12.2020

Chvílemi na riviéře z černobílého francouzského filmu, chvílemi na bláznivé vesmírné stanici. Seznamte se s druhou kapelou Full Moon Stage.

Full Moon Stage 2021: Health

redakce 30.11.2020

Health představují dokonalé ztělesnění konceptu ‚ubavit se k smrti‛. Hysteričtí, umělí, prázdní a nehorázně zábavní.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace