Zprávy / Festivalové

Psy-High uvolňuje druhou vlnu lístů a přidává další kapely

Psy-High uvolňuje druhou vlnu lístů a přidává další kapely

redakce | Zprávy / Festivalové | 25.05.2015

Psy-High je umělecko-kulturní zážitek s celistvě pojatým programem, ve kterém spoluhrají hudební vystoupení a semináře, divadlo, debaty, předčítání, workshopy, meditace, cvičení a více. Součástí P-H je i snaha výtvarně přetvořit místo konání akce tak, aby odpovídalo myšlenkám festivalu.

Organizátoři čelí i letos velkému zájmu o vstupenky a proto přichází do prodeje jejich druhá vlna: Prvních 100 lístků zmizelo za 92 minut. Druhá vlna, za cenu 650kč odstartuje 1.6. v 18:00. Uvolní se 200 lístků. K dostání budou jako vždy přes stránky Psy-High. Už teď je jisté, že na místě nebudou k dostání žádné lístky. Finišujeme mimohudební program, který bude letos téměř dvojnásobný a kromě běžných vystoupení kapel koketujeme s myšlenkou jamů spojených z vystupujících hudebních projektů.


Lákadlem budiž i nová várka ohlášených kapel: Kamni (ru, stoner doom) - spolu s Pozvakowski hlavní headlineři. V kategorii ruského stoner doomu jednoznační favoriti. Klasickou žánrovku rozbíjí elektronickýma prvkama. Nikdy předtím nehráli v Evropě a přijedou POUZE na PH, je to tedy pro nás velká čest. Ovo (it, doom sludge ritual) - vystoupení téhle italské manželská dvojice je okultní zážitek sám pro sebe. Neúprosně sekané africké rytmy, se zvukem kytary a vokálů z jiného světa. Předskakovali Mombu v Chapeau, Stefanii z dvojice pak mohli lidé slyšet v dubnu se svym solo projektem ?Alos. Or (cz, noise rock) - kdo by potřeboval představovat Or... jedna z nejzajímavějších českých kapel, jen co je pravda. B4 (cz, psychedelic) - nejpestřejší mix žánrů v jednom projektu, legendy české psychedelie, kteří se za sebe nebojí skládat kompozice z opačných poloh zvukové spektra. Saiga (cz/ru, stoner) - Českosibiřské trio s novým materiálem tahá ještě více vlivu z prog rocku, jazzu, post-blacku i post rocku, vše opředené do Nikitova typického fuzzy zvuku. Sweeps04 (cz, ambient industrial doom) - Meditativní zážitek jak má být. Sweeps04 nás svojí ambientní zvukomalbou s inudstriálními prvky i táhlým doomem uhranul ve Venuši tak, že jsme ho nemohli nepozvat.

Info

Psy-High 2015
13. - 16. 8. 2015, 40km od Plzně
Pro včasné informace, se přidejte do Newsletteru nebo sledujte událost na www.facebook.com/events/313590198850496

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

JazzFestBrno oslaví dvacítku

redakce 25.11.2020

Jubilejní 20. sezóna brněnského festivalu začne 7. března a ozdobí ji mistr klavírního tria Chick Corea.

Hudobný festival Next bude virtuálnym 3D zážitkom

redakce 25.11.2020

Live streamy vlakových jázd, zábery z centier veľkých miest, kamerové pasce z chránených prírodných oblastí, ale aj chat roomy, mačacie útulky, konferenčné hovory.

PAF Olomouc ohlašuje první jména

redakce 19.11.2020

V průběhu uplynulých dvou dekád se PAF rozvinul v label zahrnující mezinárodní síť umělců, kurátorů a událostí.

Jazz Dock odvysílá online festival

redakce 15.11.2020

Můžeme se těšit například na Ondřeje Pivce, Vertigo nebo Ondřeje Rumla. Koncerty budou přenášeny několika kamerami a se špičkovým zvukem.

Festival krátkých filmů Brno16 má nové datum konání

redakce 15.11.2020

Diváci se mohou těšit na tradiční mezinárodní soutěž i soutěž pro autory z České a Slovenské republiky, Československou 16.

Le Guess Who? oznamuje kurátory dalšího ročníku

redakce 12.11.2020

Čtrnácté vydání mají ve svých rukou kurátoři John Dwyer (Oh Sees), Lucrecia Dalt, Matana Roberts, Midori Takada a Phil Elverum (Mount Eerie/The Microphones).

Dokumentární Ji.hlava skončila, diváků bylo o polovinu více než loni

redakce 11.11.2020

Čtyřiadvacátý ročník Ji.hlavy je za námi. Proběhl výjimečně online a divácky překonal minulé ročníky

Hradecký slunovrat se pustil do záchrany kostela

redakce 10.11.2020

Crowdfundingová akce si klade za cíl zaplatit opravu brány v gotickém portálu zbylých městských hradeb a nátěr kostelní věže v Opavě.

Pohodové novinky

redakce 07.11.2020

Veľký výpredaj v Pohoda shope, Devendra Banhart na Pohodě 2021 a dokument Orchestra from the Land of Silence na Festivalu Jeden Svet.

Dokumenty na Mezipatrech představí milníky queer historie

redakce 04.11.2020

Heslem 21. ročníku festivalu, který letos proběhne poprvé celý online, je “Zotavení” obracející pozornost na duševní a fyzické zdraví LGBTQ+ komunity.