Zprávy / Festivalové

Psy-High uvolňuje druhou vlnu lístů a přidává další kapely

Psy-High uvolňuje druhou vlnu lístů a přidává další kapely

redakce | Zprávy / Festivalové | 25.05.2015

Psy-High je umělecko-kulturní zážitek s celistvě pojatým programem, ve kterém spoluhrají hudební vystoupení a semináře, divadlo, debaty, předčítání, workshopy, meditace, cvičení a více. Součástí P-H je i snaha výtvarně přetvořit místo konání akce tak, aby odpovídalo myšlenkám festivalu.

Organizátoři čelí i letos velkému zájmu o vstupenky a proto přichází do prodeje jejich druhá vlna: Prvních 100 lístků zmizelo za 92 minut. Druhá vlna, za cenu 650kč odstartuje 1.6. v 18:00. Uvolní se 200 lístků. K dostání budou jako vždy přes stránky Psy-High. Už teď je jisté, že na místě nebudou k dostání žádné lístky. Finišujeme mimohudební program, který bude letos téměř dvojnásobný a kromě běžných vystoupení kapel koketujeme s myšlenkou jamů spojených z vystupujících hudebních projektů.


Lákadlem budiž i nová várka ohlášených kapel: Kamni (ru, stoner doom) - spolu s Pozvakowski hlavní headlineři. V kategorii ruského stoner doomu jednoznační favoriti. Klasickou žánrovku rozbíjí elektronickýma prvkama. Nikdy předtím nehráli v Evropě a přijedou POUZE na PH, je to tedy pro nás velká čest. Ovo (it, doom sludge ritual) - vystoupení téhle italské manželská dvojice je okultní zážitek sám pro sebe. Neúprosně sekané africké rytmy, se zvukem kytary a vokálů z jiného světa. Předskakovali Mombu v Chapeau, Stefanii z dvojice pak mohli lidé slyšet v dubnu se svym solo projektem ?Alos. Or (cz, noise rock) - kdo by potřeboval představovat Or... jedna z nejzajímavějších českých kapel, jen co je pravda. B4 (cz, psychedelic) - nejpestřejší mix žánrů v jednom projektu, legendy české psychedelie, kteří se za sebe nebojí skládat kompozice z opačných poloh zvukové spektra. Saiga (cz/ru, stoner) - Českosibiřské trio s novým materiálem tahá ještě více vlivu z prog rocku, jazzu, post-blacku i post rocku, vše opředené do Nikitova typického fuzzy zvuku. Sweeps04 (cz, ambient industrial doom) - Meditativní zážitek jak má být. Sweeps04 nás svojí ambientní zvukomalbou s inudstriálními prvky i táhlým doomem uhranul ve Venuši tak, že jsme ho nemohli nepozvat.

Info

Psy-High 2015
13. - 16. 8. 2015, 40km od Plzně
Pro včasné informace, se přidejte do Newsletteru nebo sledujte událost na www.facebook.com/events/313590198850496

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Scandi 2021 proběhne online ve virtuálním kinosále

redakce 17.01.2021

Rodinná oslava, Chlast, Rytíři spravedlnosti a další veselé filmy na každý den, ovšem jen pokud bude leden.

Eurosonic Noorderslag 2021 na Spotify

su 11.01.2021

Štěstí v neštěstí, znáte to. Přehlídku mladých talentů si můžete tedy pustit i doma za stránkách festivalu.

Festival Eurosonic Noorderslag se blíží

redakce 07.01.2021

Umělci měli tento rok málo šancí se představit, online festival je tedy alespoň jednou z nich.

Festival otrlého diváka uvede dvoják s dabingem

redakce 06.01.2021

Dvojitá dávka audiovizuální zoufalosti v double feature, kde se řemeslná inkompetence překlápí do inkontinence tvůrčí nesoudnosti.

Brutal Assault 2021 rozšiřuje sestavu

redakce 05.01.2021

A jde opravdu o várku, protože nových kapel do sestavy festivalu máme hned dvacet a pokrývají celé spektrum žánrů.

Rock for People do herního prostředí

redakce 05.01.2021

Fanoušci se budou moci projít po festivalovém areálu, zazpívat si s českými i zahraničními kapelami, zatančit si v kotli pod pódiem, prohlédnout si partnerské zóny nebo nabídku stánkařů.

Poslední letošní koncert Amerického jara

redakce 28.12.2020

Americké jaro bude patřit zpěvačce Lence Dusilové a kapelám Vertigo, -123min. a Jan P. Muchow & The Antagonists.

Severská přehlídka Scandi pojede na hybridní pohon

redakce 27.12.2020

V případě uvolnění opatření přehlídka proběhne i v kamenných kinech. Hlavním filmem letošního ročníku je bezesporu očekávaná Greta.

Creepy Teepee Sabbatical online

redakce 26.12.2020

Finální a nejnabitější víkend s Creepy Teepee Sabbatical přichází v době těsně povánoční: v sobotu 26. prosince a v neděli 27. prosince.

Teepee na Budapest Showcase Hubu

redakce 18.12.2020

Povětšinou neznámé kapely se nakonec představily pomocí série videí Bush extravaganza.