Zprávy / Nové desky

Psychocandy pokračují v tradici podzimních EP

Psychocandy pokračují v tradici podzimních EP

redakce | Zprávy / Nové desky | 21.10.2015

Třetí počin znojemských Psychocandy obsahuje sedm písní, což je dosud největší porce hudby od této garážové party. Inspirační zdroje jsou stále zakotveny v nezávislé kytarové hudbě 80. a 90. let, ale kromě shoegaze a grunge, dojde i na trochu postpunku, krautrocku a Becka. V prvním singlu King of Maybe hostuje punkový rapper Johnny Násilník.

„První nahrávka Suburbia is dead byla o tom, jaké je opustit svět věčných přátel z maloměsta - trochu ve zlým. Dvojka rock - paper - scissors vypráví o posunech. Ze známých cest se musíte vydat do neznámá a ještě dál. Kings Of Maybe zkoumá život tak daleko od původní oběžné dráhy, že už výchozí bod ani není vidět. Ale jak se říká v seriálech, čas je placatej kruh. Takže v určitým smyslu je předměstí mrtvé a co je mrtvé nemůže zemřít, pouze povstat znovu tvrdší a silnější. Hudebně se oproti předchozím nahrávkám nesnažíme dramaticky měnit směr. Náš cíl je pořád stejný. Napsat každý rok lepší písně než vloni, nahrát je a pak koncertovat,“ shrnuje přístup celého tria bubeník Filip.


Nahrávka vznikla opět v produkci lokálního studia Wobblekovice. Stejně jako předchozí EP, vychází Kings of Maybe vlastním nákladem. K dostání bude v digitální formě, nebo na koncertech, nejdříve 6. listopadu v brněnském klubu Paradox. Kromě klasického CD z domácí manufaktury nechybí ani znovu populární kazeta. Kapela ústy frontmana doplňuje: "Jelikož jsme už asi tisíckrát slyšeli, že jsme devadesátkoví, tak jsme si řekli... My vám ukážeme jak devadesátkoví umíme být a máme i kazety. Jsou na něm všechny naše písničky od nejmladších po nejstarší."

Info

Psychocandy
6.11. Brno, Paradox
14.11. Telč, Prostor
5.12. Uherské Hradiště, klub Mír

https://psychocandycz.bandcamp.com
www.facebook.com/psychocandybandy

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Debut skupiny Tamara vyjde co nevidět

redakce 01.08.2022

Album Anderson zachycuje nadšení i zklamání z přátelství a rodinných vztahů, neopětovaných i vyčpělých lásek.

A Sense of Destiny: David Kollar + Arve Henriksen

redakce 26.07.2022

Základy k dvanástim skladbám albumu vznikli za krátkych desať dní, nasledovala však viac ako šesťmesačná komunikácia na linke medzi Prešovom a švédskym mestečkom Mölnlycke.

Novým releasem Wetlschmerzen je Ondrej Zajac

redakce 25.07.2022

Zajac neustále mení svoj zvuk aj prístup, nestačí mu ľahko ohúriť či zveličovať: práve v úprimnosti, krehkosti a integrite jeho tvorby počujeme Zajaca v najväčšej sile.

Kakktus na Na hrbatým koni

redakce 22.07.2022

Hrací automaty blikají a laciný pivo teče proudem, zatímco za nonstopem jako každou sobotu cvakaj zuby o patník.

Ladislav Zensor jako Oblaka

redakce 21.07.2022

Ladislav Zensor čerpá vlivy ze součásné hybrid-klubové scény, experimentuje s různými hudebními směry, aby vytvořil nadžánrový zvuk.

Barbora Hora debutuje

redakce 12.07.2022

Barbora Hora na EP představuje minimalistické, ale do detailu promyšlené kytarové linky s autentickým vokálním projevem.

Irreality, nová deska Island Mint

redakce 12.07.2022

Poznávacím znamením Island Mint je slunečná nálada a propojení psychedelie šedesátých let s indie rockem.

Trio Dorůžka – Wyleżoł – Ballard vydává album

redakce 11.07.2022

Zvuk kapely se opírá především o analogové elektronické nástroje, jednoduché melodie a složité groovy.

Miss Petty vydala Slay

redakce 10.07.2022

Miss Petty na poli pěti nových skladeb řeší s nadhledem slávu, vztahy, a jednu skladbu napsala i pro své mladší já.

Pesničkár Nany Hudák vydáva nový album

redakce 10.07.2022

Žije v obytnom aute, ktoré je zároveň jeho ateliérom a nahrávacím štúdiom. Tam vznikol aj najnovší album Mramorové slnko.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace