Akce

Public Image Ltd. s Johnem Lydonem v Praze i Brně

Public Image Ltd. (uk)
16. 10. 2023 20:00
Lucerna Music Bar, Praha

Ikona punku, John Lydon aka Johnny Rotten, vystoupí 17. října na Flédě v čele Public Image Ltd. Britská kapela představí v Brně nové album End of World. To vychází po téměř dekádě a uctí památku Lydonovy zesnulé ženy. PiL stáli koncem 70. let u zrodu post-punku, který vládne současné kytarové hudbě. Sám Lydon se proslavil už jako frontman punkových Sex Pistols, kteří se během pár let stali synonymem britské punkové rebélie. V Praze se představí naživo 16. října v Lucerna Music Baru.

Public Image Ltd. (PiL) vydávají nové album po téměř dekádě. Desku End of World dávala kapela dohromady postupně od roku 2018, kdy oslavila neuvěřitelných čtyřicet let existence velkým turné. Po koncertní pauze se pak skupina vrátila do studia. Výsledkem je třináct hudebně vyzrálých přesto inovativních skladeb, které jsou podle legendárního frontmana tím nejlepším, co PiL vytvořili. Začátkem roku 2023 PiL vydali úvodní singl Hawaii. Jde o nejosobnější skladbu, kterou kdy Lydon napsal, a navíc ji doprovodil vlastní grafikou. Píseň je milostným dopisem jeho zesnulé ženě Noře, která po více než čtyřech dekádách společného života podlehla Alzheimerově chorobě.


Po rozpadu Sex Pistol koncipoval Lydon PiL jako svébytný „antirock“. Inspiroval se přitom vznikající hip-hopovou a disco kulturou, noisem nebo progresivním rockem. Unikátní zvuk Pil, který spojuje rock, dance, folk, pop a dub, vedl kapelu od debutu First Issue (1978) až po album That What Is Not (1992). Následovala sedmnáct let dlouhá pauza trvající do roku 2009, kdy Lydon PiL obnovil. Kapela poté vydala dvě kritikou uznávaná alba his is PiL(2012) a hat The World Needs Now...(2015). V roce 2018 PiL oslavili 40. výročí vzniku best-of kolekci a dokumentem The Public Image Is Rotten. Sestava PiL se opakovaně měnila. Současné složení John Lydon, Lu Edmonds, Scott Firth a Bruce Smith představuje to nejstabilnější v historii kapely.

Info

Public Image Ltd. (uk)
16. 10. 2023 20:00
Lucerna Music Bar, Praha
Fb událost

Public Image Ltd. (uk)
17. 10. 2023 20:00
Fléda, Brno
Fb událost

foto © se svolením klubu Fléda

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Červnový Kabinet múz

redakce 01.06.2023

Full Moon selekce z červnového programu Kabinetu múz. Kam zajdeme?

Pantera v Praze po čtyřiadvaceti letech

redakce 01.06.2023

Texaská čtveřice nadále inspiruje spousty kolegů hudebníků a zároveň si získává miliony šíleně oddaných fanoušků po celém světě.

Polský gqom, japonský daxofonista nebo niněrový drone. Punctum uzavírá jarní sezónu

redakce 31.05.2023

Měsíc ve znamení zajímavých malých koncertů oázy jménem Punctum.

El Perro (ex Radio Moscow) a Esben and the Witch míří do Prahy

redakce 31.05.2023

Mezinárodní sestava El Perro se vydává na evropskou tour v podobném stylu a snaze navázat na předchozí úspěchy Radio Moscow.

Blixa Bargeld a Teho Teardo v Paláci Akropolis

redakce 30.05.2023

Jejich hudba kombinuje avantgardu s útulností, kakofonii s melodií a jazykové propasti s krásou.

Cornelia Jakobs, Matthew and the Atlas, Glen Hansard nebo Bill Burr přijedou do Prahy

redakce 30.05.2023

Burr se nebojí rozkrývat paradoxy takové nálepky a kromě jiného se nepřímo ptá: Mohl by nás nakonec spojit muž, který vystupuje v bavlněném tričku s kapucí?

Punctum zažije polské všeuměly i tlak zlomených rytmů

redakce 29.05.2023

Alternativa, Heartnoize a Sonitus přivezou polské všuměly i čínskou elektroniku.

Erik Truffaz uvede na Flédě soundtracky kultovních filmů

redakce 27.05.2023

Švýcarsko-francouzský trumpetista patří k jazzové špičce, běžně překračuje hranice žánru a obohacuje jej o prvky hip hopu, rocku nebo elektroniky.

Lunchmeat a Bukolika v kladenské Poldi

redakce 26.05.2023

Na Till The Last se představí spoluzakladatel zásadního mexického kolektivu No Ambition And Fuck-all Interest Mexican Jihad a jeho kolega Fausto Bahio.

Full Moon in the Eye: Ivan Pinkava v Trafo Gallery

redakce 25.05.2023

Tělo se svýma očima. Nebo snad oči a jejich tělo? Těžko rozhodnout, která z těchto dvou definic podstaty vnímání lépe odpovídá principům díla Ivana Pinkavy.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace