Akce

Public Image Ltd. s Johnem Lydonem v Praze i Brně

Public Image Ltd. (uk)
16. 10. 2023 20:00
Lucerna Music Bar, Praha

Ikona punku, John Lydon aka Johnny Rotten, vystoupí 17. října na Flédě v čele Public Image Ltd. Britská kapela představí v Brně nové album End of World. To vychází po téměř dekádě a uctí památku Lydonovy zesnulé ženy. PiL stáli koncem 70. let u zrodu post-punku, který vládne současné kytarové hudbě. Sám Lydon se proslavil už jako frontman punkových Sex Pistols, kteří se během pár let stali synonymem britské punkové rebélie. V Praze se představí naživo 16. října v Lucerna Music Baru.

Public Image Ltd. (PiL) vydávají nové album po téměř dekádě. Desku End of World dávala kapela dohromady postupně od roku 2018, kdy oslavila neuvěřitelných čtyřicet let existence velkým turné. Po koncertní pauze se pak skupina vrátila do studia. Výsledkem je třináct hudebně vyzrálých přesto inovativních skladeb, které jsou podle legendárního frontmana tím nejlepším, co PiL vytvořili. Začátkem roku 2023 PiL vydali úvodní singl Hawaii. Jde o nejosobnější skladbu, kterou kdy Lydon napsal, a navíc ji doprovodil vlastní grafikou. Píseň je milostným dopisem jeho zesnulé ženě Noře, která po více než čtyřech dekádách společného života podlehla Alzheimerově chorobě.


Po rozpadu Sex Pistol koncipoval Lydon PiL jako svébytný „antirock“. Inspiroval se přitom vznikající hip-hopovou a disco kulturou, noisem nebo progresivním rockem. Unikátní zvuk Pil, který spojuje rock, dance, folk, pop a dub, vedl kapelu od debutu First Issue (1978) až po album That What Is Not (1992). Následovala sedmnáct let dlouhá pauza trvající do roku 2009, kdy Lydon PiL obnovil. Kapela poté vydala dvě kritikou uznávaná alba his is PiL(2012) a hat The World Needs Now...(2015). V roce 2018 PiL oslavili 40. výročí vzniku best-of kolekci a dokumentem The Public Image Is Rotten. Sestava PiL se opakovaně měnila. Současné složení John Lydon, Lu Edmonds, Scott Firth a Bruce Smith představuje to nejstabilnější v historii kapely.

Info

Public Image Ltd. (uk)
16. 10. 2023 20:00
Lucerna Music Bar, Praha
Fb událost

Public Image Ltd. (uk)
17. 10. 2023 20:00
Fléda, Brno
Fb událost

foto © se svolením klubu Fléda

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Šimanský & Niesner v Džungli BKAO

redakce 14.07.2024

Jan, řečený Člověk Krve, si nese slovo sen i v rodovém jméně. Z magických prostor jeho písní se noří živé postavy, důvěrně známá místa i povědomá slova.

Psychedelic Porn Crumpets ve Futuru

redakce 14.07.2024

Odkud by měl do světa proudit ten nejlepší psychedelický rock, když ne z Austrálie.

Berlin Atonal představuje nový projekt Openless

redakce 11.07.2024

Poté, co v loňském roce přešli na dvouletý režim, představují Openless jako sérii tří výjimečných koncertních večerů plných audio-vizuálních zážitků.

David Tibet s Current 93 v Kostele sv. Šimona a Judy

redakce 08.07.2024

Svět C93 je pestrý, chaotický, má spoustu odboček a zákoutí, ale v konečném důsledku jde především o upřímnou snahu vydat ze sebe mimořádný umělecký výkon.

Za Fuchsem Arleta, Berlin Manson nebo Dušan Vlk

redakce 07.07.2024

Po třech slovenských edicích míří Underground Overtake poprvé do Prahy, kde obsadí open air prostor za Fuchsem.

Opulence: letní eventová série Radia Wave a GHMP

redakce 06.07.2024

Kromě několika opulentních koncertů v zákoutích zdejších zahrad se můžete těšit na tematické debaty vedené hudební publicistkou Anetou Martínkovou.

Okay Kaya, Yann Destal a Kavinsky v Praze

redakce 05.07.2024

Dva večery s tou nejlepší francouzskou elektronikou a jeden s tajuplnou hudebnici. Fource.

CocoRosie oslaví v Praze dvacet let na scéně

redakce 04.07.2024

Svým uměním se zasazují o lidská práva, zpochybňují společenské normy a často si pohrávají s různými tabu.

Porridge Radio ve Futuru

redakce 04.07.2024

Výrazný zvuk, kombinující prvky indie rocku a postpunku, je doplněn o upřímné texty, které se nebojí otevřeně reflektovat emocionální turbulence a existenciální otázky.

Fource přivezou The Last Dinner Party, Cults i Alana Walkera

redakce 01.07.2024

Jako když paprsky světla pronikají do temných koutů – hudba Cults je jako posmutnělý film, který je ale plný záblesků naděje.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace