Zprávy / Festivalové

Punk i berlínské techno: Das Filmfest

Punk i berlínské techno: Das Filmfest

redakce | Zprávy / Festivalové | 15.10.2018

Černočerná komedie z prostředí berlínské techno scény, dokument o německé punkové kapele Feine Sahne Fischfilet, která na německých vesnicích a maloměstech bojuje proti neonacizmu, či historické drama o slepé klavíristce, jíž jednu ze svých skladeb věnoval sám Mozart – festival DAS FILMFEST opět v rámci programu nabízí několik snímků zaměřených na hudbu. To nejlepší z aktuální kinematografie Německa, Rakouska a Švýcarska bude k vidění v pražských kinech Lucerna a Atlas od 17. do 23. října a od 29. října do 2. listopadu v brněnském kině No Art a v Místodržitelském paláci.

Divoké srdce je dokument o německé punkové kapele Feine Sahne Fischfilet, jejíž jméno si možná někteří vybaví i proto, že vystoupila na nedávném koncertu proti násilí v Chemnitzu. Film mimo jiné ukazuje, jak se hudebníci brání proti neonacistům a všudypřítomným pocitům prázdnoty a frustrace. Historické drama Světlo vypraví příběh silné a nezávislé umělkyně Marie Theresie „Resi“ Paradis, která na rozdíl od svých současníků Haydna, Glucka a Mozarta upadla do zapomnění.


Magical Mystery aneb návrat Karla Schmidta je název černé komedie o bývalém umělci Karlovi, který se nervově zhroutil ve stejný den, kdy se zhroutila i Berlínská zeď. Jeho staří kamarádi se v průběhu let Berlíně proslavili jako hvězdy rave a techno scény. Teď pořádají “Magical Mystery Tour” a potřebují někoho, kdo by vydržel celou dobu střízlivý. Nabídnou tedy Karlovi pozici řidiče a tour managera...

Info

Das Filmfest Praha
17. - 23. 10. 2018
Kino Lucerna, Praha
fb událost

Das Filmfest Brno
29. 10. - 2. 11. 2018
Místodržitelský palác, Brno
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nenalezeny žádné záznamy.