Zprávy / Festivalové

Punkový Barrák music hrad proběhne o víkendu

Punkový Barrák music hrad proběhne o víkendu

redakce | Zprávy / Festivalové | 01.07.2021

Živé jednodenní koncerty, divadelní představení a performance, to vše nabídne multižánrový projekt Barrák music hrad, který proběhne o víkendu na Slezskoostravském hradě v Ostravě. Na festivale vystoupí The Analogs z polského Štětína, kteří hrají od roku 1995 a z původního ska přeladili na punk, oi a streetpunk oblíbený nejen v polské domovině. Dále se plánuje vystoupení hardcoreových Crushing Caspars z Německa, polských Prawda, slovenských Konflikt. Z domácích úderek se představí Saints & Sinners, Zeměžluč, Malomocnost Prázdnoty z Mostu, Vision days, Supertesla a IQ:60.

Vystoupit měli také skotští The Exploited a britská hardcorová skupina Discharge, nakonec jsou však nuceni vystoupení zrušit. Organizátoři uvádí: "Velká Británie bohužel zavedla nové a přísnější restrikce, ke kterým se ještě přidaly potíže způsobené odchodem Velké Británie z EU a změnou pravidel při organizování koncertů kapel přijíždějících z této země. Proto, ač jsme se my, bookingové agentury i kapely samotné snažili, nebylo možné, aby ti, na které jsme se nejvíc těšili, kapely Exploited a Discharge, přijely do ČR. Čekali jsme s tímto rozhodnutím do poslední chvíle, protože to vypadalo, že k 21.6. Velká Británie velmi rozvolní pravidla. To se však nestalo, a tak jsme nuceni oznámit zrušení jejich vystoupení v rámci festivalu PUNK!!!"

"Poslední týden jsme se pak také snažili zajistit náhrady ze zahraničí, ale drtivá většina kapel je z Velké Británie nebo ze Spojených států, tím pádem jsme naráželi na stejný problém. Kapelám z Evropské unie, se kterými jsme jednali zase pro změnu nedovolí pracovní povinnosti odjet na víkend na festival do ČR. Museli jsme se tedy poohlédnout v ČR a v okolních zemích. Naštěstí se nám podařilo zajistit v tomto krátkém čase náhradní kapely, a to matadory z polské Wroclawi, kapelu Prawda, a neméně známé Brňáky Zeměžluč."

Info

Barrák music hrad:
Punk!!!
3. 7. 2021 12:30
Slezskoostravský hrad, Ostrava
Fb událost

foto © se svolením The Analogs

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Knižní festival LITR je tu

redakce 22.09.2021

Prašina s Vojtěchem Matochou, básně s Petrem Borkovcem, Nejkrásnější české knihy a otevřené ateliéry. A svazky dalšího!

Hudba za klima potřetí

redakce 21.09.2021

Třetí ročník hudebně klimatického minifestivalu tentokrát v Olomouci. Vystoupí Khoiba.

Přírodní saunový festival Hiki Joki

redakce 20.09.2021

Kromě nekonečného saunování v různých potírnách se na louce chystají i jiná smyslová dobrodružství. Včetně gurmánských, mystických nebo hudebních.

Prague Music Performance představí Braxtona, Brendela i členy King Crimson

redakce 20.09.2021

PMP se zaměřuje na klasickou, jazzovou a experimentální hudbu. Do svých projektů integruje i další umělecké oblasti, jako je výtvarné, filmové a slovesné umění.

Be2Can odkrývá všech jedenáct filmů

redakce 19.09.2021

Berlín, Benátky a Cannes po roce okleštěných festivalů otevřely své brány naplno a Be2Can se tak vrací s širokou nabídkou.

Opavský páv už za měsíc

redakce 19.09.2021

Na půdě Slezské univerzity proběhne další ročník mezinárodního festivalu studentských filmů Opavský páv.

Less is Sound: Koncerty postavené na zvukoch lesa

redakce 17.09.2021

Slovensko-britské vydavateľstvo Proto Sites uvádza sériu koncertov experimentálnej hudby a zvukových performancií Less is Sound.

Le Guess Who? kompletuje soupisku

redakce 17.09.2021

Holandský festival Le Guess Who? do svého programu přihazuje hned sedmdesát nových jmen.

Colours of Ostrava 2022 potvrzují další kapely z celého světa

redakce 15.09.2021

Festival přidává například radikální newyorskou raperku Princess Nokia, geniální japonskou jazzovou pianistku Hiromi nebo malijskou zpěvačku Fatoumata Diawara.

Jazz Goes to Town proběhne v půlce října

redakce 15.09.2021

Tři světově proslulí improvizátoři, velký orchestr, dvě premiéry napsané přímo pro festival a jeden z nejslavnějších evropských skladatelů soudobé hudby.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace