Zprávy / Offtopic-Novinky

Radio Dreams o poezii, snech a Metallice

Radio Dreams o poezii, snech a Metallice

redakce | Zprávy / Offtopic-Novinky | 09.10.2016

Už 6. ročník Festivalu íránských filmů se na začátku roku 2017 uskuteční v pražských kinech Světozor, Lucerna, Bio Oko, Royal a v Kině Pilotů. Ohlédnutím za 5. ročníkem a zároveň první ochutnávkou nadcházejícího bude Večer íránských filmů, který se 13. října uskuteční v Kině Pilotů v Praze. V rámci něj proběhne slavnostní premiéra poetické komedie Radio Dreams a uvedeny budou také snímky Taxi Teherán a Obyčejný člověk.

"Snímek Radio Dreams připomíná poetiku filmů Jima Jarmusche a Akiho Kaurismakiho. Druhý celovečerní film režiséra Babaka Jalaliho získal hlavní cenu Zlatého tygra na filmovém festivalu v Rotterdamu, který kdysi pro svět objevil i Knoflíkáře Petra Zelenky," říká Anna Kopecká ze společnosti Film Distribution Artcam.


Hlavním hrdinou filmu Radio Dreams je Íránec Hamid, který se po odchodu do Spojených států pokouší uskutečnit svůj americký sen a pokračovat ve spisovatelské dráze. Místo toho ale trčí v malém lokálním rádiu a bojuje s majiteli, kteří jeho naučné pořady "ničí" reklamou. Hamid právě chystá svůj velký plán, od kterého si hodně slibují i majitelé stanice: uskutečnit společnou živou jam session první afghánské rockové kapely KabulDreams a jejich idolu – americké Metallicy.

Během Večera íránských filmů budou ve vršovickém kině uvedeny také filmy Taxi Teherán a Obyčejný člověk. Oba dva zhlédli již návštěvníci 5. ročníku Festivalu íránských filmů letos v lednu. Jeho tvůrci v těchto dnech finišují s přípravami šestého ročníku. "Uskuteční se od 10. do 15. ledna 2017. Stejně jako v minulých letech uvede to nejvýznamnější z íránské kinematografie napříč žánry. Festival nabídne také bohatý doprovodný program – například tematickou výstavu či koncert. Slavnostní zahájení 6. ročníku Festivalu íránských filmů proběhne v kině Lucerna," říká ředitelka festivalu Andrea Svobodová. Stejně jako v minulých letech se festival také letos přesune po Praze do Brna a Bratislavy.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Vychází Lymfom City – ponuře úsměvný černobílý sitkomiks

redakce 02.05.2021

Lucie Trávníčková ve své knize svérázně zaznamenává autobiografii své onkologické léčby. Podpořte na Hithitu!

Slovensko sa zapojilo do prípravy Nového európskeho Bauhausu

redakce 18.04.2021

Cieľom tejto medzinárodnej iniciatívy je spájať udržateľnosť, kultúru, rozvoj komunít a investície tak, aby pomohla naplniť zámery Európskej zelenej dohody.

Novinky v Nakladatelství AMU

redakce 16.11.2020

Vychází dílo Michela Chiona věnované analýze lidského hlasu ve filmu a monografie, zabývající se dílem Karla Teigeho a Vítězslava Nezvala.

Fortnite chystá další virtuální koncert

redakce 22.10.2020

Střílečka nabízí speciální halloweenský event reggaetonového prince J Balvina.

Vychází kniha srbského režiséra Gorana Markoviće Česká škola neexistuje

redakce 04.06.2020

Název knihy vychází z označení skupiny jugoslávských filmařů, která na přelomu šedesátých a sedmdesátých let 20. století vystudovala pražskou FAMU.

Pomozte postavit Novou Perlu

redakce 04.05.2020

Pomoct můžete dobrovolnickou prací, zakoupením knih z nakladatelství Divus, návštevou kavárny Perla i na webu darujme.cz.

Trystero vydává první díl nové trilogie Charlese Burnse: Bludiště

redakce 30.04.2020

Kniha má pozoruhodný osud. Poprvé vyšla loni na podzim ve francouzském překladu, aniž by se předtím objevila v anglickém originále.

Unikátní projekt hudebních promotérů propojuje hudební komunitu

redakce 27.04.2020

Díky zkušeným hudebním dramaturgům se rádio může chlubit různorodými (nejen) hudebními pořady.

Promotéři a producenti založili asociaci APPOK

redakce 20.04.2020

Spolek sdružuje všechny ty, které současná situace zasahuje a pracují na místech, kde se organizují koncerty nebo jiné kulturní akce.

Kino u vás doma: Aerovod

redakce 18.03.2020

Původní česká online videopůjčovna Aerovod nabízí kurátorovaný výběr více než 300 snímků, jejichž kvalitu prověřila plátna kin.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace