Články / Seriály

Radio FMz: Charli XCX, Arca, Fvlcrvm a další bangery

Radio FMz: Charli XCX, Arca, Fvlcrvm a další bangery

Kateřina Cumin, Aneta Martínková, Maria Pyatkina, su | Články / Seriály | 10.11.2021

Co se urodilo v posledním týdnu? Redakce tentokrát zamířila do elektronického záhonku a dopoiručuje nikdy nekončící experiment producentky Arcy, Fvlcrvma v roli úchylného gangstera s Annet X na featu, sladké synťáky Charli XCX i vysmátou kolaboraci Hudsona Mohawka s Lunicem. Vypadá to, že brzy vyroste hned na několik výjimečných desek.

Arca - Electra Rex
Už nějakou dobu se fanoušci venezuelské producentky Arcy těší na třetího prosince, kdy má vyjít album KicK ii, a najednou se dozví, že ten den vyjdou u labelu XL hned dvě alba, totiž s dvojkou i trojka. A zatímco ještě horký singl Prada/Rakata nabídl extrémně stylizovaný, opulentní vizuál plný počítačových modulací a hudebně charakteristických vysokých tónů a kudrlinek, aktuální Electra Rex mu nemůže být dále. Klip se natáčel na náměstí Plaça dels Àngels v Barceloně a jeho syrovost proniká jak obrazovou stránkou, tak i tou zvukovou. Arca pokračuje ve své psychofyzické proměně a nový track ohýbá antické mýty o králi Oidipovi a Élektře k obrazu svému: Electra Rex zabije oba své rodiče, sex má sama se sebou a rozhodne se žít. Majstrštyk!


Charli XCX feat. Christine and the Queens a Caroline Polachek - New Shapes
Charli XCX chystá na březen novou desku a slibuje samé velkolepé spolupráce. Že nejde o výmysl, napovídá aktuální singl New Shape, ve kterém si s kamarádkami Christine and the Queens a Caroline Polachek vylévají srdíčka ohledně neuspokojivých vztahů. Kapesníčky ale nehledejte, celá debata zní spíš jako diskuze na holčičích záchodech na diskotéce. Hudebnice si berou na pomoc mohutnou osmdesátkovou produkci, monstrózní synťáky a beaty, co zní jako rána do hlavy. Jak název napovídá, všechny tři zúčastněné líčí své neštěstí z toho, jak jim jejich protějšky brání v tom se rozvíjet a posouvat. Album má vyjít v březnu a kromě jmenovaných spolupracovnic se přidá třeba i A. G. Cook nebo Oneohtrix Point Never.


Fvlcrvm, Annet X - Do It All Again
Novou skladbu Do It All Again slovenský producent Fvlcrvm a česká R&B hvězda Annet X představili naživo v rámci Žižkovské noci. Minulý pátek ji vyslali do digitálního světa i spolu s videoklipem v režii Simona Seriše (Saymon Production) a najednou se zdá, že je skladba spíše jeho soundtrackem. Ve vizuálně vytříbeném snímku putuje úchylný gangster Fvlcrvm kanonickou devadesátkovou károu Citroën XM se záhadnou aktovkou a kufrem plným jahodového sirupu. Nebude mu překážkou ani přísná Annet X as a police woman, čeká ho ale na cestě další nepřítel… Jak to dopadne se (možná) dozvíte z klipu. Chytlavá melodie, neodolatelně křupavý beat a procítěný zpěv Annet X vás neopustí ani po jeho zhlédnutí.TNGHT - Tums
„Hlavně ať je to sranda. Hlavně nad tím moc nepřemýšlet.“ Těžko odhadovat, že tyto zásady patří k projektu TNGHT, který mají na svědomí producenti Hudson Mohawke a Lunice. Nicméně roky ustavičné práce vám už trochu rozvážou ruce. Stačí minimalistický beat, samply smíchu a nový singl Tums, který vydávají TNGHT po dvouleté přestávce u Warp/LuckyM, je na světě. A údajně za ním není nic hlubšího než pocit, že snad ještě někdy bude normální chodit na parties. Experimentální video i vědomí, že téměř po deseti letech snad společně vydají další dlouhohrající nahrávku, vám vykouzlí úsměv na tváři. Od ucha k uchu.


Info

foto © Unax LaFuente

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Radio FMz: Brzy se stmívá

su, Kateřina Cumin, Aneta Martínková 24.11.2021

Brzo se stmívá, na hyperpop už není nálada a atmosféra ve společnosti nic s bpm nad 90 nesnese.

Vstupní prohlídka: Frankie & The Deadbeats

redakce 22.11.2021

Členové kapel jako Prague Conspiracy, Unholy Preachers nebo Inventa Storca. Krize středního věku, punk, country a folk. A co dále?

Radio FMz: Alva Noto, Coucou Chloe i nová Mitski

Kateřina Cumin, Maria Pyatkina, su 17.11.2021

Co nového za poslední týden? Bangery, hledání samotných hranic lidského vnímání i hořící lesy. Horsegirl!

Pořadatelská: Renata Goryszewská (Underdogs’)

redakce 08.11.2021

Renata Goryszewská je součástí party, která provozuje klub Underdogs’. Kam se chystá, kam bychom se měli chystat my a kde v létě nebyli?

Radio FMz: Yaeji, Black Country, New Road a další šlágry

Kateřina Cumin, Aneta Martínková, Maria Pyatkina, su 03.11.2021

Novinky z posledního týdne? Pravidelné elektronické okénko tentokrát doporučuje zlomené beaty producenta Ploye, nezapomínáme ale ani na přítulnější skladby.

10 + 1 = Max James (The Underground Youth)

redakce 31.10.2021

Kytaristu The Underground Youth jsme požádali o desítku nejoblíbenějších skladeb a vedle očekávaných hitů se nám dostalo i poněkud nečekaných libůstek.

Pořadatelská: Jitka Miková

redakce 29.10.2021

Jitka Miková se podílí na organizaci festivalů Struny podzimu, JazzFestBrno anebo Pop Messe, všude tam ji taky můžete potkat.

Radio FMz: Lana Del Rey, Dave Gahan i čerstvá krev

Kateřina Cumin, Aneta Martínková, Maria Pyatkina, su 27.10.2021

Napraví si Lana Del Rey reputaci? Má Dave Gahan ještě co nabídnout? A co na to čerstvé beaty?

To nejlepší z Montmartru aneb Top 5 Mama Paris

redakce 26.10.2021

Kdo uhranul měsíční posádku a spřízněné tváře na francouzském showcasu?

Vstupní prohlídka: Franzie

redakce 25.10.2021

Čekání na podzimní/zimní koncerty si krátíme klábosem nad podstatnými i podružnými tématy ze života hudebníkova i lidského.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace