Články / Seriály

Radio FMz: Novinky od písničkářek Faye Webster a Soccer Mommy a strejců Hot Chip

Radio FMz: Novinky od písničkářek Faye Webster a Soccer Mommy a strejců Hot Chip

Kateřina Cumin, Zuzana Malá, Maria Pyatkina | Články / Seriály | 20.04.2022

V novinkách z uplynulého týdne hned dvakrát zamíříme do Států za písničkářkami Faye Webster a Soccer Mommy. Pro víc optimismu zas vyrazíme za Hot Chip do Londýna. Před poslechem se nezapoměňte rozvičit, zopakujeme si i algebru.

Faye Webster - Car Therapy
Zasněná písničkářka a milovnice yo-yo z Atlanty, Faye Webster, se vrací s novým EP. Na Car Therapy Sessions, které vyjde 29. dubna, najdeme skladby z jejích předchozích dvou alb, zaranžované pro čtyřiadvacetičlenný orchestr. Titulní skladba, která vyšla minulý týden, je ovšem nová. Při jejím poslechu si připadám jako princezna z Disneyovky, která se prochází pohadkovým lesem a zpívá ptákům. Měl by to ovšem být novější snímek – místo zamilovanosti s neurčitými vyhlídkami je song spíše o problémech s mentálním zdravím: „Yes, you guessed it, flowers made of plastic, 'cause I can barely take care of myself”.


Hot Chip - Down
Postarší strejdové/dědkové z Londýna se po třech letech vrací s další synthpop/alternative dance náloží (Freakout/Release vyjde v srpnu u Domina), což je zástěrka pro lehce obstarožní diskošku, pro kterou mají slabost i mladší ročníky. Jako singl bude track Down fungovat skvěle, refrén „Girl, know how to break it on down“ projde zubní sklovinou rychleji, než dokončíte ranní hygienu. Ovšem pozor, text se dá číst i jako hluboká sebereflexe, verš „Well, someone just had to stop me/ Take me out of the frame“ si vysvětluju jako snahu aspoň na chvíli se zbavit svého vlastního já, být někým jiným. Kdopak nezná tuhle touhu… Problém je, že Hot Chip chtějí vyhnat čerta diablem, totiž znovu se zamilovat. Kvadratura kruhu. Transcendentní čísla nelze vyjádřit jako algebraická, víte, jak to myslim…


Soccer Mommy - Unholy Affliction
Americká písničkářka Soccer Mommy koketuje s trip-hopem! Sophie Allison dostala hned po vydání svého debutu nabídky na předskakování kapelám jako Wilco nebo Vampire Weekend a zahrála si hned i na Coachelle a Primaveře. Ve dvaadvaceti připravuje už třetí album, ke kterému vyšel singl Shotgun, sladká hitovka, byť lehce očekávatelná. O to větším kontrastem je aktuální Unholy Affliction, její možná i nejtemnější kousek. Stejné pořadí mají singly i na (již vyprodané) desce, kterou bude produkovat Daniel Lopatin aka Oneohtrix Point Never. Album Sometimes, Forever vychází u labelu Loma Vista 24. června.


Info

foto © Eat Humans

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Vstupní prohlídka: Beach Bum

redakce 27.06.2022

Devadesátkami ovlivněné surfrockové písničky nasáklé trávou, pařbami i oblíbenými filmy z VHS. Vstupní prohlídka na Prýglu.

10 + 1 = Hana Kotková

redakce 12.06.2022

Trvale usídlená ve Švýcarsku absolvovala celou řadu turné po celém světě po boku Yehudi Menuhina či Alberta Lysyho. Jedenáct oblíbených skladeb Hany Kotkové.

Pořadatelská: Richard Michalik (Hviezdne noci)

redakce 10.06.2022

Richard Michalik je dramaturgem akce, která mění formát a místo vícedenního festivalu nabídne jednodenní přehlídku. Slikback nebo Ziúr v třináctitisícovém městečku? Panečku!

Vstupní prohlídka: Sunbrella

redakce 06.06.2022

David Žbirka zblízka aneb co dělá a co si myslí o současném světě. Sunbrella už brzo na festivalu Metronome Prague. Melancholic love.

Tak daleko, tak blízko: Maja Milner (Makthaverskan)

redakce 02.06.2022

Makthaverskan po letech vydali nové album För Allting, nabízející 60s jangle i melancholický darkgaze. A my jsme oslovili zpěvačku Maju Milner, aby vyhlédla ze svého okna a řekla nám...

10 + 1 = Sean Nicholas Savage

redakce 30.05.2022

... a jeho výběr oblíbených písniček je neméně pestrý a působivý, stejně jako komentáře k nim. Dobrý poslech, uvidíme se na Smíchově!

Kam na rajz s Dominikou Prokopovou

redakce 27.05.2022

Dominiku Prokopovou si můžete pamatovat coby někdejší příležitostnou dopisovatelku Full Moonu z divadelních sálů, a tak není náhodou, že od roku 2015 je také ředitelkou Festivalu Habrovka.

Radio FMz: Marina Herlop, Rina Sawayama i nová Santigold

Kateřina Cumin, Zuzana Malá, Maria Pyatkina 25.05.2022

Povznešené pártošky i éterické víly. Nové tracky z posledních dní opět nabízí dámskou volenku, vybírejte.

Tak daleko, tak blízko: David Pomahač

redakce 23.05.2022

Zpěvák, skladatel a multiinstrumentalista v dubnu vydal u Minority Records druhou sólovku Neviditelný, kterou pokřtí v pražském Café V lese.

Radio FMz: Dámská jízda s Shygirl, Klarou Wodehn a Tank and the Bangas

Kateřina Cumin, Zuzana Malá, Maria Pyatkina 18.05.2022

Vybírejte z nových tracků, tentokrát je to dámská jízda.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace