Články / Seriály

Radio FMz: První máj s Fiedlerskim, Teou Sofií i nestárnoucími The Afghan Whigs

Radio FMz: První máj s Fiedlerskim, Teou Sofií i nestárnoucími The Afghan Whigs

Kateřina Cumin, Zuzana Malá, Maria Pyatkina | Články / Seriály | 04.05.2022

V novinkách z uplynulého týdne zabrousíme do hitparád i do kultovních sestav. Hned třikrát míříme na domácí hřiště, skvělý singl totiž vydala Tea Sofia a hned na dvou pak spolupracoval stále oblíbenější producent Fiedlerski. A zakončíme u kultovních The Afghan Whigs.

Fiedlerski - Space Cowboy* ft. Ben Cristovao
Hned dva zářezy má v posledním týdnu na svědomí producent Fiedlerski, který spolupracuje i s největšími jmény českého mainstreamu. Na prvního máje vyšel singl Toothbrush jeho dlouholeté spolupracovnice Annabelle, k němuž dělal produkci. Tedy zubní kartáček jako metafora začínajícího vztahu a popíček par excellence. A vypustil také vlastní track, banger Space Cowboy, na který si přizval i Bena Cristovaa. Track doprovází i skvělý klip, na kterém pracovaly ilustrátorky Petra Mikolášová (znáte z Vysílače) a Anastázie Rainischová. No to teda ne, no to teda ne. Ale jo, dejte si.


Tea Sofia - Lust for Desire
Pražská rodačka Tea Sofia se srbsko-litevskými kořeny znovu servíruje krásný soulový projev na novém singlu Lust for Desire. Písničku si pustíte na streamovacích platformách stejně jako v live provedení na YouTube. Decentní video sebezpytné skladbě sluší – kouř, uplé šaty, jemné teplé světlo a krásný hluboký hlas. Cítím v tom trochu retrománie stejně jako smyslné Jorja Smith vibes. Těším se na následovníka skvělé předloňské desky Stani.


The Afghan Whigs - The Gateway
„Byl to Mark, kdo album pojmenoval,“ říká k novému singlu The Afghan Whigs frontman Greg Dulli. Nedávno zesnulý Mark Lanegan byl jeho blízký přítel, pravidelně hostoval v jedné z jeho předchozích formací Twillight Singers a byl taky součástí vynikajících The Gutter Twins, kteří sice vydali jen jednu nahrávku (Saturnalia, 2008), ale ta zůstane navěky vepraná do mozkových plen nejen fanoušků Sub Popu. Už se pohybujeme na hranici nekrologu, že? Zatímco první singl z chystané novinky The Afghan Whigs (vyjde v září) nazvaný I’ll Make You See God nabídl bezmála noise rock/punkový útěk před žárem vševidoucího slunce, aktuální The Getaway je o poznání pomalejší. Tak charakteristická pompézní gradace hravě vsákne i sláčiky a všechno uzemňuje text: „No more time to play/ Slip into something classic/ Turn on the television/ Ignoring all your children… Amphetamines and coffee/ It almost makes you gag.“ Album se bude jmenovat How Do You Burn?.


Info

grafika © Petra Mikolášová a Anastázie Rainischová

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Vstupní prohlídka: Beach Bum

redakce 27.06.2022

Devadesátkami ovlivněné surfrockové písničky nasáklé trávou, pařbami i oblíbenými filmy z VHS. Vstupní prohlídka na Prýglu.

10 + 1 = Hana Kotková

redakce 12.06.2022

Trvale usídlená ve Švýcarsku absolvovala celou řadu turné po celém světě po boku Yehudi Menuhina či Alberta Lysyho. Jedenáct oblíbených skladeb Hany Kotkové.

Pořadatelská: Richard Michalik (Hviezdne noci)

redakce 10.06.2022

Richard Michalik je dramaturgem akce, která mění formát a místo vícedenního festivalu nabídne jednodenní přehlídku. Slikback nebo Ziúr v třináctitisícovém městečku? Panečku!

Vstupní prohlídka: Sunbrella

redakce 06.06.2022

David Žbirka zblízka aneb co dělá a co si myslí o současném světě. Sunbrella už brzo na festivalu Metronome Prague. Melancholic love.

Tak daleko, tak blízko: Maja Milner (Makthaverskan)

redakce 02.06.2022

Makthaverskan po letech vydali nové album För Allting, nabízející 60s jangle i melancholický darkgaze. A my jsme oslovili zpěvačku Maju Milner, aby vyhlédla ze svého okna a řekla nám...

10 + 1 = Sean Nicholas Savage

redakce 30.05.2022

... a jeho výběr oblíbených písniček je neméně pestrý a působivý, stejně jako komentáře k nim. Dobrý poslech, uvidíme se na Smíchově!

Kam na rajz s Dominikou Prokopovou

redakce 27.05.2022

Dominiku Prokopovou si můžete pamatovat coby někdejší příležitostnou dopisovatelku Full Moonu z divadelních sálů, a tak není náhodou, že od roku 2015 je také ředitelkou Festivalu Habrovka.

Radio FMz: Marina Herlop, Rina Sawayama i nová Santigold

Kateřina Cumin, Zuzana Malá, Maria Pyatkina 25.05.2022

Povznešené pártošky i éterické víly. Nové tracky z posledních dní opět nabízí dámskou volenku, vybírejte.

Tak daleko, tak blízko: David Pomahač

redakce 23.05.2022

Zpěvák, skladatel a multiinstrumentalista v dubnu vydal u Minority Records druhou sólovku Neviditelný, kterou pokřtí v pražském Café V lese.

Radio FMz: Dámská jízda s Shygirl, Klarou Wodehn a Tank and the Bangas

Kateřina Cumin, Zuzana Malá, Maria Pyatkina 18.05.2022

Vybírejte z nových tracků, tentokrát je to dámská jízda.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace