Články / Seriály

Radio FMz: Soundtracky k bondovkám

Radio FMz: Soundtracky k bondovkám

Kateřina Cumin, Aneta Martínková, Maria Pyatkina, su | Články / Seriály | 20.10.2021

Který track by byl nejlepším doprovodem pro novou bondovku? Ten od Billie Eilish, Adele nebo snad Maca Millera? Emmy Ruth Rundle? Opět hledáme nejzajímavější tracky z uplynulého týdne, zlomená srdce, kam se podíváš. A nezapomeneme ani na zlomené beaty, do budoucnosti nahlédneme s novým trackem producentky Jlin.

Adele - Easy On Me
V roce 2019 se před hvězdou Billie Eilish nešlo schovat, stejně jako o několik let dřív před hlasem britské zpěvačky Adele. Obě umělkyně jsou popovými fenomény svých dekád, o čemž svědčí i fakt, že obě vydaly soundtracky k filmům o Jamesu Bondovi. Zatímco Eilish na letošní nahrávce mění image a zvuk, Adele na chystané čtvrté řádovce evidentně sází na jistotu. A to tak troufale, že klip k singlu Easy on Me, který uvozuje desku 30, téměř cituje video k šest let starému megahitu Hello (zase Xavier Dolan). Srdcervoucí pianová balada, utlumené barvy a bujný vítr ve vlasech, který víří papíry poházené v zabordeleném pokoji kolem oddaně zpívající Adele. Proč taky nějaké inovace, když tenhle klip hned a napevno obsadí první příčku YouTube trendů a nominuje chystanou desku na pozici nejúspěšnější nahrávky letošních svátků? Chyběla tu! Ať se dnešní teenageři po vzoru Billie Eilish se svými nesnázemi sofistikovaně svěřují šeptem, starší holky se furt potřebují vyřvat.


Emma Ruth Rundle - Blooms of Oblivion
Emma Ruth Rundle po spolupráci se sludgemetalovými Thou hraje zase pro změnu na klidnější notu. V prvním singlu nazvaném Return znovuobjevila piano, v dalším Blooms of Oblivion akustickou kytaru a smyčce. Nic, co by nasvědčovalo tomu, že se nová deska bude jmenovat Engine of Hell. Zvuky jsou tu možná soft, téma ale heavy jak asfalt. Rundle se tady sbírá z bolestivého rozvodu s frontmanem Jaye Jayle Evanem Pattersonem, události, kterou řeší všichni, kdo se aspoň trochu zajímají o Sargent House a drby. Deska o rozpadu nejvíc cute páru ze scény se nebude poslouchat radostně, prostý fakt, že Emma Ruth Rundle vydá novou hudbu, má ale stále pozitivní konotace.


Jlin – Embryo
Na konci srpna vyšel remix skladby Barsa-Kelmes od houslistky Galyi Bisengalievy, podepsaná je pod ním Jlin. Nezůstala v něm ani struna suchá, ale hlavně nebylo jasné, ze které dimenze se americká producentka tomuhle světu ozývá. Další umělci ji neoslovují náhodou, letos remixovala pro jazzmana Stevea Lehmana, Martina Gorea z Depeche Mode nebo pro producentku Marii Davidson. A Kronos Quartet po ní chtějí skladbu do své série 50 for the Future. Zní to trochu zvláštně, protože Jlin už v budoucnosti prodlévá. Začátkem prosince vychází EP Embryo, které uvádí titulní track. Evokuje neznámé robotické tance skládající Potěmkinův Detroit do puzzle pro děti bez končetin.


Mac Miller - Yeah
Track, ze kterého budete mít husí kůži i v tom nejteplejším svetru. Tři roky po smrti rappera Maca Millera vychází na streamovacích platformách i na vinylu jeho mixtape Faces z roku 2014, na kterém hostovali Earl Sweatshirt, Rick Ross nebo Vince Staples. Tečku za čtyřiadvaceti tracky k vydanému materiálu tentokrát dělá dříve nevydaná píseň Yeah, za jejíž produkcí stojí mimojiné torontský hitmaker Frank Dukes. Bohaté aranže, silná slova. Je to soundtrack k bondovce nebo hymna? Then one day we'll die / No one will care / Do you get high? / We will survive.


Info

foto © se svolením Adele

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Žebříčky Full Moonu: Očekávání roku 2022

redakce 16.01.2022

Co čekat od příštího roku? Někdo je opatrný, někdo nepoučitelný optimista. Shodneme se ale na tom, že...

Žebříčky Full Moonu: hudební weby roku 2021

redakce 15.01.2022

Loni jsme ve velkém upřednostňovali magazín The Quietus a portál Pitchfork coby zdroje hudebních novinek, přesahů i souvislostí, letos je výběr pestřejší.

Žebříčky Full Moonu: koncert/festival roku 2021

redakce 14.01.2022

Koncertní sezóna roku 2021 byla velmi nestandardní, ale kdo hledá, najde. Naši redaktoři vzpomínají...

Žebříčky Full Moonu: videoklip roku 2021

redakce 13.01.2022

Víření těl, lap dance na ďáblově klíně a tanec u tyče, za který by se nemusela stydět ani FKA twigs. Páči sa.

Žebříčky Full Moonu: objev roku 2021

redakce 12.01.2022

Gruzínská elektronika, skotské dudy, vietnamský rap, tenhle žebříček je jako tlustá kuchařka plná receptů z celého světa.

Žebříčky Full Moonu: song roku 2021

redakce 11.01.2022

Které písničky adorují mileniální guilty pleasures, které poslouží jako k odchodu do důchodu a které nás rozpláčou jako staré kočky?

Žebříčky Full Moonu: album roku 2021

redakce 10.01.2022

Nejlepší desky loňského roku? Celkové pořadí redakce Full Moonu už známe, jak ale hlasovali jednotliví redaktoři a redaktorky?

Žebříčky Full Moonu: interpret*ka roku 2021

redakce 09.01.2022

Komu patřil rok 2021? Redaktoři Full Moonu a jejich blízké okolí rekapitulují proběhlý rok ve výročních žebříčcích. Vybíráme progresivní jména i kapely, které dokáží se ctí stále vydávat nový matierál.

To nejlepší z komiksů za rok 2021

3DDI3, Martin Šinkovský 30.12.2021

To nejlepší z filmové produkce loňského roku jsme si prosvištěli včera, dnes se zaměříme na zejména tuzemskou komiksovou produkci, která nabízí nemalé čtenářské zážitky.

To nejlepší z filmových zážitků v roce 2021

redakce 29.12.2021

... a výběr se to sešel pestrý jako animovaná zahrada od Břetislava Pojara. Blockbustery i artovky.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace