Články / Seriály

Radio FMz: Terapie k tiskovkám

Radio FMz: Terapie k tiskovkám

Aneta Martínková, Maria Pyatkina, Michal Pařízek, Kateřina Cumin, su | Články / Seriály | 03.03.2021

Radio FM znáte jako rubriku z tištěných čísel Full Moonu, kde poutáme na pozoruhodné nadcházející desky. Webová "rádiová" sestra se bude věnovat každý týden trackům, které již vyšly a za pozornost stojí neméně. První kolo je plné citu, objeví se v něm, ale i jeden balvan, který doporučujeme nejen jako terapii po tiskových konferencích vlády.

Greentea Peng - Nah It Ain’t the Same
Potetovaná milovnice zeleného čaje Aria Wells své hudbě říká psychedelické R’n’B. Taky v jejích skladbách slyším jazz, hip hop a opojný dubový groove. Na novém singlu Nah It Ain’t the Same rapuje o tom, že být člověkem dnes není jako dřív, pravidla hry se pořád mění. Souhlasím, je to teď samý zmatek, ještěže je ta její flow tak medová a uklidňující. A co teprve jazzovo-junglová vichřice v závěru. Těším se na léto (a na desku).


Noname – Rainforest
Není nad poklidnou hudbu se znepokojujícím textem. V písni Rainforest se ideologická, klimatická a rasová témata proplétají s vlastní sexualitou i touhou po blízkosti a vše je předneseno na něžném najazzlém podkladu. Chicagská rapperka Noname má v sobě zvláštní kombinaci křehké síly, která ji spolu s neotřelým přístupem (místo merche vám raději nabídne členství ve vlastním knižním klubu) dělá jedinečným úkazem na scéně. Více si o ní můžete přečíst v aktuálním Full Moonu věnovanému ženám v rapu, kde ji ve svém článku o emancipaci zmiňuje Mary C.


Pedazo De Carne Con Ojo - Stuck in the Crib
Pedazo de carne con ojo, kus masa s okem. Je to zvláštní obraz nebo jen jiná citlivost? Steven Perez, hudebník a básník z Filadelfie, vydal před rokem v lednu debutovou nahrávku ¿Pero Like Cómo E'tá?, plnou poměrně krátkých písniček, kombinujících rap, jazz i trap. Těžko zařaditelná a snad i uchopitelná deska umožňuje to, co by takové desky měly – hravě ji propadnout. Ozvuky dominikánské hudby, kterou má Perez v krvi, prosakují i novým singlem Stuck in the Crib. Ten je ještě úsečnější a prolamuje se do tichých proláklin v místech, kde byste čekali pevný díl cesty. Top shit! (Album Dun Dun v dubnu, Citrus City.)Show Me the Body - Survive
Hardcore-punkoví Show Me the Body se singlem Survive ohlašují stejnojmenné EP, naposledy se světu hlásili se skvělým albem Dog Whistle v roce 2019. V tiskovce hovoří o tom, že museli kvůli pandemii hodně přeorganizovat spolupráci ve své komunitě, a jak jméno písně napovídá, snaží se jednoduše přežít. Singl vychází s hodně naštvaným klipem, doporučujeme poslouchat ve smyčce po zhlédnutí každé vládní tiskovky. Nenásilná ventilace špatné nálady je aktuálně k nezaplacení, Show Me the Body v tomto ohledu slouží více než dobře.Silent – End
Z Mexicali je to do San Diega sotva dvě hodiny autem, pokud si tedy člověk odmyslí zeď na hranici, pomyslnou nebo ne. Právě o zdech, hranicích a bariérách, respektive hlavně o jejich bourání a eliminaci hovoří Silent. Řízná gothpunková čtveřice z Mexicali zaujala před pěti lety skvostným debutem A Century of Abuse, nyní konečně přichází s jeho pokračováním. První ukázka se jmenuje typicky End a je to opravdu jen návnada. Modern Hate vychází na konci dubna u Justina Pearsona (The Locust nebo Retox) na jeho Three One G labelu a zní jako výprask devítiocasou kočkou. Nestrkej ruce, kam nemáš, nebo ti je urazím. Kérky, obleky, špetka klišé a goth danceové koření jako lepkavá poleva. ¿Quieres algo más, cabron?


Info

foto © archiv kapely

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Tak daleko, tak blízko: Pavel Štorek

redakce 19.09.2021

Pavel Štorek je uměleckým ředitelem festivalu mezinárodního festivalu současného umění 4+4 dny v pohybu. Kde se sám rád pohybuje?

Douška vydavatelská: Real Music House

redakce 15.09.2021

Vydavatelství Real Music House je na slovenské hudební scéně jedenáct let a za tu dobu vydalo více jak sto nahrávek.

Pod pultem Kabinetu #9

Jakub König 13.09.2021

Kittchen má rád kitchen v moravském velkoměstě, taky chvíle s kafem před klubem, anebo nákupy v místním vinylovém krámku. Co si nakoupil v Kabinetu múz?

10 + 1 = Irena Havlová

redakce 04.09.2021

Irena Havlová nám dala poslechnout pár písniček oblíbených i formativních, do nichž se rádi propadneme. Stejně jako do koncertů Havlových.

Kam na rajz s Ondřejem Bezrem

redakce 02.09.2021

Hudební publicista, portrétista, dramaturg a muž dlouhých uší se chystá nejen na vlastní festival.

Vstupní prohlídka: Waterbased

redakce 30.08.2021

Velká naděje ze Slovenska, toho času v Praze, to je slovenské dreampopové duo Waterbased. Co o nich víme?

Vstupní prohlídka: Lofn

redakce 29.08.2021

Zkraje září jim vychází první dlouhohrající nahrávka Post-Apo Romance, a to hned na výrazném zahraničním labelu Veyl.

Vstupní prohlídka: Josefina Dusk

redakce 25.08.2021

A protože Josefína Dušková učarovala i nám, nesmí chybět v lajnapu druhého ročníku festivalu Moody Moon Noize. Jak se umělkyně dívá na svět kolem nás?

Kam na rajz s Demim Mortuusem

redakce 23.08.2021

Demi Mortuus, coby člen Sanctuary crew, která pořádá goth friendly koncerty, festival Prague Gothic Treffen a parties Batsave či Dark 80s, nás pozve nejen do Futura a nejen mezi gotiky.

Kino FMz: Tátům a jejich dcerám

Jakub Blaho, Jiří Přivřel, Viktor Palák, 3DDI3, Lukáš Masner 18.08.2021

Na které filmy se těší naše filmová redakce a které doporučuje ke zhlédnutí?

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace