Články / Seriály

Radio FMz: Xanaxové bangery, létající gobelíny a dobrá manikúra

Radio FMz: Xanaxové bangery, létající gobelíny a dobrá manikúra

Kateřina Cumin, Zuzana Malá, Maria Pyatkina | Články / Seriály | 13.04.2022

Xanaxový hitmaker Yung Lean si bere (nejen na feat) artpopovou princeznu FKA Twigs, japonští psych-rockeři Kikagaku Moyo zhudebnili cestu pro létající gobelíny předtím, než se uloží k věčnému (?) spánku, a Empress Of si dá záležet na dobré manikúře. Magnolie kvetou, tak vybírejte z nových singlů z uplynulého týdne!

Empress Of - Save Me
Je jaro, čas lásky a dobré manikúry. Minule červenými nehty zaujal Harry Styles, teď tu máme americko-honduraskou hudebnici Lorely Rodriguez aka Empress Of, která ve videu k novému singlu Save Me hladí milence prsty s výrazně zelenou, květy inspirovanou manikúrou. Ve smyslném videu je hodně objetí, doteků a (dravých) rostlin. Zpěvačka, která má na kontě tři desky a rozehřívačky pro Lizzo, Jungle nebo Florence and the Machine k písničce říká: „Je tu sexuální naléhavost, power play. Je to jeden z mých nejvíc sexy tracků.” Záblesky disco smyčců a akustické perkuse provokují, opojné magnolie za okny rozkvétají. Císařovna zpívá: „I'm on my knees having a good time”Kikagaku Moyo - Cardboard Pile
Tokijští psych-rockeři Kikagaku Moyo, které známe i z koncertů u nás, ohlásili album a následné turné předtím, než se uloží k hibernaci. Bude se jmenovat Kumoyo Island a vyjde na jejich vlastní značce Guruguru Brain. Singl nabízí kobercový nálet kytar, ovšem break ve třetině skladby mění náladu i perspektivu, jako kdybychom ze šinkansenu přestoupili na létající gobelín. To, co se v animovaném klipu nejdříve jeví jako „zemanovský“ let do kosmu, je ve skutečnosti dopadající raketa. Ztěžklá víčka omámená povznášející látkou už nejdou otevřít, ale stejně víme, co se děje a co se nemůže odestát. Psychedelický dance macabre? Země jako lepenkové cucky.


Yung Lean and FKA Twigs - Bliss
Yung Lean si bere FKA Twigs! Alespoň na feat, alespoň v klipu, kde se spolu projíždí károu lustry ověnčenou. Cloudrapový hitmaker s artpopovou královnou, tedy match made in heaven, sázka na jistotu. Leanův úspěšný rok začal tím, že se jeho track Ginseng Strip 2002 z roku 2013 stal TIkTokovým virálem, a zdá se, že stále nekončí. Singl pochází z jeho čerstvého mixtapeu Stardust, na kterém mu dále hostují feláci z Drain Gangu (Bladee, Ecco2k), Skrillex nebo Jack Donaghue z kultovně okultního tělesa Salem. Xanaxový banger!


Info

foto © Jamie Wdziekonski

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Vstupní prohlídka: Beach Bum

redakce 27.06.2022

Devadesátkami ovlivněné surfrockové písničky nasáklé trávou, pařbami i oblíbenými filmy z VHS. Vstupní prohlídka na Prýglu.

10 + 1 = Hana Kotková

redakce 12.06.2022

Trvale usídlená ve Švýcarsku absolvovala celou řadu turné po celém světě po boku Yehudi Menuhina či Alberta Lysyho. Jedenáct oblíbených skladeb Hany Kotkové.

Pořadatelská: Richard Michalik (Hviezdne noci)

redakce 10.06.2022

Richard Michalik je dramaturgem akce, která mění formát a místo vícedenního festivalu nabídne jednodenní přehlídku. Slikback nebo Ziúr v třináctitisícovém městečku? Panečku!

Vstupní prohlídka: Sunbrella

redakce 06.06.2022

David Žbirka zblízka aneb co dělá a co si myslí o současném světě. Sunbrella už brzo na festivalu Metronome Prague. Melancholic love.

Tak daleko, tak blízko: Maja Milner (Makthaverskan)

redakce 02.06.2022

Makthaverskan po letech vydali nové album För Allting, nabízející 60s jangle i melancholický darkgaze. A my jsme oslovili zpěvačku Maju Milner, aby vyhlédla ze svého okna a řekla nám...

10 + 1 = Sean Nicholas Savage

redakce 30.05.2022

... a jeho výběr oblíbených písniček je neméně pestrý a působivý, stejně jako komentáře k nim. Dobrý poslech, uvidíme se na Smíchově!

Kam na rajz s Dominikou Prokopovou

redakce 27.05.2022

Dominiku Prokopovou si můžete pamatovat coby někdejší příležitostnou dopisovatelku Full Moonu z divadelních sálů, a tak není náhodou, že od roku 2015 je také ředitelkou Festivalu Habrovka.

Radio FMz: Marina Herlop, Rina Sawayama i nová Santigold

Kateřina Cumin, Zuzana Malá, Maria Pyatkina 25.05.2022

Povznešené pártošky i éterické víly. Nové tracky z posledních dní opět nabízí dámskou volenku, vybírejte.

Tak daleko, tak blízko: David Pomahač

redakce 23.05.2022

Zpěvák, skladatel a multiinstrumentalista v dubnu vydal u Minority Records druhou sólovku Neviditelný, kterou pokřtí v pražském Café V lese.

Radio FMz: Dámská jízda s Shygirl, Klarou Wodehn a Tank and the Bangas

Kateřina Cumin, Zuzana Malá, Maria Pyatkina 18.05.2022

Vybírejte z nových tracků, tentokrát je to dámská jízda.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace