Zprávy

Recalling Terabytes jako kolab Nano vjs a Early Millenial

Recalling Terabytes jako kolab Nano vjs a Early Millenial

redakce | Zprávy | 30.06.2020

Recalling Terabytes je nejnovějším výsledkem dlouholeté spolupráce košického hudebníka Dalibora Kociana alias Stroona, s kolektivem Nano vjs, který má na svědomí vizualizace a videomapping na festivalech jako Pohoda, Signal, Grape či Hradby Samoty a který letos slaví desetileté výročí.

Skladba je z EP Infant Territories, které Stroon vydal pod pseudonymem Early Millenial: „Retrospektivní myšlenky jsou na něm transformovány do čtyř skladeb. Nikdy jsem nevlastnil tabla, hrát na ně je příliš komplikované, ale měl jsem Amigu 1200 s hrami na deseti disketách. Pořád vidím ty plakáty Schwarzeneggera a Van Damma na zdech. A když ti věc, vůně, chuť nebo píseň hodně připomíná zážitky z minulosti, můžeš to nazvat vzpomínkové terabyty.“

O video se postaral Jakub Pišek z Nano vjs a přetváří v něm databázi videosouborů ve fiktivní industriální prostředí: „Uživatelé sbírají soubory médií a ukládají je na hardware, který není jejich. Uložiště dat zastávaly v rámci vývoje technologií vždy velmi významnou pozici. Tohle je pocta všem harddiskům s terabajty důležitých dat. Vidíme tady standardní vzpomínky z dovolených, ale se vzdalující se kamerou se ukazují nové a nové fragmenty videí a my pomalu začínáme chápat, že souborů je pořád víc a víc a jejich množství je neuchopitelné. Nekonečná kvantita materiálu je dechberoucí.“

Info

Early Millenial (sk)
Bandcamp projektu

Nano vjs
web kolektivu

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Imagination Festival je zpět

redakce 08.07.2020

Nejtvrdší elektronický podnik u nás chystá na podzim další edici. Imagination Festival se vrací v listopadu.

Festival Nultý bod v karlínské Invalidovně

redakce 07.07.2020

Program bude bohatý a nejedno představení je jazykově bezbariérové a vzhledem k velmi omezenému počtu diváků u většiny představení je exkluzivita zážitku zaručena.

Boskovice 2020 v srpnu a komorněji

redakce 07.07.2020

Připravená je žánrově pestrá Uni scéna, česko-německá jazzová scéna, blues, divadla interiérová i v plenéru na boskovickém hradě.

Mooncloud #45: Razam

redakce 06.07.2020

Tvorba Razam stojí především na výrazném projevu zpěvačky Ivy Marešové a akordeonu Aliaksandra Yasinského, pro Full Moon vybírají své oblíbené písně.

Platforma GoodGood přichází se svým pop up rádiem

redakce 06.07.2020

Nová platforma GOODGOOD se představí jako Pop Up Radio. Na střeše Národního zemědělského muzea představí více než 30 dj’s a hudebníků napříč klubovou scénou.

Holky z viy a kluci z P/\STi to v Přístavu rozproudí

redakce 06.07.2020

Holky z viah poprvé zazpívají i zahrají nové písně z připravovaného alba. K příležitosti premiéry svého nekontrolovatelného řádění si přizvaly P/\ST.

Letiště X0X0 v Radosti a Přítomnosti

redakce 06.07.2020

Karnevalu jazzu, elektronické hudby a imerzivního divadla nejen s Tryptychem, E Converso či Marií Pravdou.

Groove Brno přiveze evropské funky špičky

redakce 05.07.2020

Zahraniční funky kapely a tuzemské projekty, které v minulých letech vytvořily ve vlastní produkci festivalu a každoročně je po nich poptávka.

46. Letní filmová škola Uherské Hradiště odhaluje program

redakce 04.07.2020

Diváci Letní filmové školy se z Uherského Hradiště plynule dostanou přímo do historie i současnosti filmu.

Mooncloud #44: Decultivate

redakce 03.07.2020

Lehce bizarní mixtape, kde Elton John stojí vedle Retox, Caterina Caselli otvírá pro The Armed a Roy Orbison navazuje na Nasum.