Zprávy / Nové desky

Repetitor na nové desce zkoumají prostor mezi námi

Repetitor na nové desce zkoumají prostor mezi námi

redakce | Zprávy / Nové desky | 06.11.2020

Když vydala srbská trojice Repetitor svou poslední, třetí desku Gde češ (2016), znamenalo to pro ni status jedné z nejuznávanějších rockových kapel Balkánu, což je mimo jiné zavedlo na tour do Ruska a Číny. Na toto chtějí navázat novým materiálem, který za pár dní vyjde pod názvem Prazan prostor među nama koji može i da ne postoji u labelu Moonlee.

Osvědčené ingredience zůstávají: Boris Vlastelica (zpěv, kytara), Ana-Marija Cupin (basa, zpěv) a Milena Milutinović (bicí, zpěv), osobité propojení mužské a ženské energie, naléhavé hymny, které nutí ke stage divingu i při domácím poslechu. Repetitor však předesílají, že jejich zvuk bude ještě ostřejší, jejich výraz ještě divočejší a jejich poetika drsnější. Sami zmiňují inspirace v tak odlišných jménech, jako jsou Nirvana, Sonic Youth, The White Stripes, ale i Black Sabbath. Hlásí se ke garážovému punku Viagra Boys nebo Metz, uslyšíte z jejich úst i neunavitelné King Gizzard & the Lizard Wizard. Stejně jako na předešlých nahrávkách Repetitor vycházejí z domácí bělehradské scény a křížení nové vlny, postpunku a new wave, v textech pak reflektují pocity současné post-jugoslávské generace. Jejich verše jsou upřímné, místy i zoufalé, zpívají o drogách, sebepoškozování, drogách i depresi. Název alba Prazan prostor među nama koji može i da ne postoji, který se dá přeložit jako Prázdné místo mezi námi, které může být i nemusí, naznačuje hledání cesty ke druhým, což může být jediná možná v dnešním nelítostném světě.

Deska byla nahraná v bělehradském Downthere Studiu, když mix, mastering a produkci měl na starost Milan Bjelica. Autorem coveru je Antonio Karača. U Moonlee Records vychází 20. listopadu na CD, LP a v digitálním formátu.

Info

Repetitor (srb)
Bandcamp

foto © Miran Rusjan

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

The Ills zrekonstruovali svoj prvy album aj s nikdy nevydanou skladbou

redakce 13.05.2021

Myšlienka na možné prepracovanie materiálu z debutu prišla práve po oslavách 10. narodenín, kde kapela v pôvodnom zložení hrala niekoľko starých skladieb.

Floex vydává herní soundtrack - Papetura

redakce 12.05.2021

Hudba na Papetura Soundtrack odráží křehkost papíru, strach ze samoty a destrukce i naději a přátelství.

František Skála & Provodovjané

redakce 11.05.2021

„Na nenáviděné dechovce, kterou nás – máničky – krmili komunisti, není ve skutečnosti nic špatného, říká František Skála.

Nová deska Ruinu

redakce 11.05.2021

Pražské trio Ruinu vydává po čtrnácti letech a třinácti živých nahrávkách první studiové album Left Behind.

Gurun Gurun vydali benefiční album

redakce 10.05.2021

Čtveřice Gurun Gurun doposud vydala dvě alba na japonsko-britském labelu Home Normal, absolvovala japonské turné a hrála například i v londýnském Café Oto.

Malé lesní ukolébavky Tomáše Háčka

redakce 09.05.2021

Ambientní struktury plné pestrých atmosférických nálad, melodických střípků a hudebních nápadů, které bez přestání tepou na bránu vaší fantazie.

Marián Slávka vydáva odtlačok svojej duše s číslom dva

redakce 09.05.2021

Líniu intímnej klavírnej tvorby kombinovanej s elektronikou rozvíja Marián Slávka v ôsmich nových skladbách na albume Vláska 2.

Ticho před pandemickou bouří podle Plusminusnula

redakce 07.05.2021

Čtveřice Plusminusnula přichází po čtyřech letech s novým albem. Jmenuje se Nový zprávy žádný a zachycuje atmosféru společnosti konce desátých let.

Banausoi vydávají debutové album Imagines

redakce 06.05.2021

Kolekce zvukových příběhů je utkána tkanivem radikální improvizace a mytologie antického Řecka.

I Am Planet vydává Záznamy ticha

redakce 04.05.2021

Jak naznačuje název alba, na nahrávce se ve větší míře využívá ticho jako plnohodnotná součást kompozice.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace