Zprávy / Nové desky

Repetitor na nové desce zkoumají prostor mezi námi

Repetitor na nové desce zkoumají prostor mezi námi

redakce | Zprávy / Nové desky | 06.11.2020

Když vydala srbská trojice Repetitor svou poslední, třetí desku Gde češ (2016), znamenalo to pro ni status jedné z nejuznávanějších rockových kapel Balkánu, což je mimo jiné zavedlo na tour do Ruska a Číny. Na toto chtějí navázat novým materiálem, který za pár dní vyjde pod názvem Prazan prostor među nama koji može i da ne postoji u labelu Moonlee.

Osvědčené ingredience zůstávají: Boris Vlastelica (zpěv, kytara), Ana-Marija Cupin (basa, zpěv) a Milena Milutinović (bicí, zpěv), osobité propojení mužské a ženské energie, naléhavé hymny, které nutí ke stage divingu i při domácím poslechu. Repetitor však předesílají, že jejich zvuk bude ještě ostřejší, jejich výraz ještě divočejší a jejich poetika drsnější. Sami zmiňují inspirace v tak odlišných jménech, jako jsou Nirvana, Sonic Youth, The White Stripes, ale i Black Sabbath. Hlásí se ke garážovému punku Viagra Boys nebo Metz, uslyšíte z jejich úst i neunavitelné King Gizzard & the Lizard Wizard. Stejně jako na předešlých nahrávkách Repetitor vycházejí z domácí bělehradské scény a křížení nové vlny, postpunku a new wave, v textech pak reflektují pocity současné post-jugoslávské generace. Jejich verše jsou upřímné, místy i zoufalé, zpívají o drogách, sebepoškozování, drogách i depresi. Název alba Prazan prostor među nama koji može i da ne postoji, který se dá přeložit jako Prázdné místo mezi námi, které může být i nemusí, naznačuje hledání cesty ke druhým, což může být jediná možná v dnešním nelítostném světě.

Deska byla nahraná v bělehradském Downthere Studiu, když mix, mastering a produkci měl na starost Milan Bjelica. Autorem coveru je Antonio Karača. U Moonlee Records vychází 20. listopadu na CD, LP a v digitálním formátu.

Info

Repetitor (srb)
Bandcamp

foto © Miran Rusjan

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nový album Burgr / Štrpka

redakce 14.01.2021

Jednotlivé skladby sú precízne skomponované, dokonale premyslené a vyžaruje z nich jedinečná emotívna sila.

Billow zveřejňují demoverze i s videem

redakce 13.01.2021

K vydání loňské desky III přihodili Billow na začátku ledna i nahrávku s demoverzemi celého alba, kterou navíc doplňují vizuálním doprovodem.

Jane Weaver vydává druhý singl

redakce 12.01.2021

Druhý singl Heartlow přichází rovnou s klipem od vlivného hudebníka a režiséra Douglase Harta.

Boh Vajec vydáva debutový album

redakce 12.01.2021

Boh Vajec sa vo svojej hudbe sústreďuje na rytmickú pestrosť, teatrálnosť, no zároveň sa nebojí využívať prvky minimalizmu.

Weltschmerzen uvádějí nové album Penumbra Vortex

redakce 11.01.2021

Phases je debut Penumbra Vortex, sólo projektu Daniela Kozlíka známeho z rôznych doomových hardcoreových projektov ako Möbius.

Nové EP od Metronome Blues

redakce 03.01.2021

Koncerty ani turné se stále nekonají. Místo toho ještě na sklonku roku kapela vydala nové EP, Exploded View.

Vychádza nový beat tape od DifferentZen

redakce 02.01.2021

Koncept ostal rovnaký – spontánne vytvoriť špinavé samplované beaty a ich náladu následne dokreslia abstraktné fotografie.

Budeč mísí středověkou mši se syntezátory

redakce 23.12.2020

Budeč přináší na albu DCCCXCV kombinaci středověké folklorní hudby s moderní estetikou syntezátorových zvuků.

Michael Krásný vydává album 20:20

redakce 22.12.2020

V New Yorku a Praze vznikalo vokální jazzové album s žánrovými přesahy a výmluvným názvem 20:20.

Nové album Moonshye

redakce 21.12.2020

Kolekci deseti písní spojuje žánrová neuchopitelnost s prvky world music a alternativního folku, rozmanitost hlasového výrazu, atmosféry písní a hudebních nástrojů.