Zprávy / Festivalové

Režisér filmu District 9 přijede na Future Gate

Režisér filmu District 9 přijede na Future Gate

redakce | Zprávy / Festivalové | 04.09.2021

Hlavním hostem letošního festivalu science fiction filmů a kultury Future Gate, který proběhne v Praze od 15. do 20. září 2021, bude kanadský režisér Neill Blomkamp. Tvůrce celosvětově úspěšných filmů District 9 nebo Elysium představí osobně v pražské části festivalu svou hororovou novinku Demonik a zúčastní se projekcí svých nejznámějších děl. Festival navštíví také režisér Chino Moya, jehož film Utajení bohové bude uveden v hlavní festivalové soutěži, Danielle Kummer, autorka dokumentárního filmu Vetřelec na jevišti, a Marc Fehse, režisér filmu Sky Sharks.

„Účast Neilla Blomkampa na festivalu Future Gate je splněním snu. Jsme velmi rádi, že přijede do Prahy s hororovou novinkou Demonik, kterou festival uvádí v hlavní soutěži. Blomkamp nás všechny před 12 lety uhranul fantastickým filmem District 9, jeho dokonalé vizuální zpracování bylo jen třešničkou na dortu skvělého sci-fi filmu s nadčasovou tématikou. Divákům Future Gate nabídneme nejen zmíněné filmy, ale i jeho blockbusterový film Elysium, který svým nápaditým tématem zapadá do dramaturgie letošního ročníku. Blomkamp je inspirující svým filmařských přístupem. Hledá cestu k divákům i skrze krátké filmy. To může být vhodná cesta pro začínající české filmaře, kteří by rádi natáčeli celovečerní žánrové filmy, ale překážkou jsou vysoké produkční náklady,” říká dramaturg festivalu Filip Schauer.

Největší český festival sci-fi filmů a kultury Future Gate odstartuje svůj 8. ročník v pražském kině Lucerna, poté se přesune do Brna a dalších měst. Kromě hlavní filmové soutěže, legend žánru a dokumentů přinese nově i soutěž studentských filmů. Letošní ročník se ponese v postapokalyptickém duchu, reaguje tak pomyslně na koronavirovou pandemii, která už více než rok a půl paralyzuje život celého světa. Ozvěny festivalu se budou konat v Šumperku, slovenských Košicích a Plzni.

Do hlavní festivalové soutěže letos dramaturgové vybírali z přihlášených rekordních 500 filmů. Výsledný výběr 5 titulů je žánrově pestrý a nabídne divákům filmy z celého světa. Zahajovacím filmem festivalu je francouzský snímek Poslední mise záhadného Paula W.R. Ambiciózní, vizuálně podmanivý debut režiséra a scenáristy Romaina Quirota reaguje na klimatické nebezpečí.

více o festivalu zde

Info

Future Gate
15.–20. 9. 2021
Praha
web festivalu

foto © se svolením Future Gate

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Mezipatra nabídnou vítěze z Cannes nebo dokument Moniky Treut

redakce 24.09.2021

Tématem 22. ročníku je Oslava života. Kromě celovečerních, krátkých nebo dokumentárních snímků nabídne festival oblíbenou Industry sekci.

Lunchmeat Moon 2021

redakce 23.09.2021

Lunchmeat festival už klepe na dveře, klepe v nejasných beatových vzorcích, luštíme jeho kody.

Knižní festival LITR je tu

redakce 22.09.2021

Prašina s Vojtěchem Matochou, básně s Petrem Borkovcem, Nejkrásnější české knihy a otevřené ateliéry. A svazky dalšího!

Hudba za klima potřetí

redakce 21.09.2021

Třetí ročník hudebně klimatického minifestivalu tentokrát v Olomouci. Vystoupí Khoiba.

Přírodní saunový festival Hiki Joki

redakce 20.09.2021

Kromě nekonečného saunování v různých potírnách se na louce chystají i jiná smyslová dobrodružství. Včetně gurmánských, mystických nebo hudebních.

Prague Music Performance představí Braxtona, Brendela i členy King Crimson

redakce 20.09.2021

PMP se zaměřuje na klasickou, jazzovou a experimentální hudbu. Do svých projektů integruje i další umělecké oblasti, jako je výtvarné, filmové a slovesné umění.

Be2Can odkrývá všech jedenáct filmů

redakce 19.09.2021

Berlín, Benátky a Cannes po roce okleštěných festivalů otevřely své brány naplno a Be2Can se tak vrací s širokou nabídkou.

Opavský páv už za měsíc

redakce 19.09.2021

Na půdě Slezské univerzity proběhne další ročník mezinárodního festivalu studentských filmů Opavský páv.

Less is Sound: Koncerty postavené na zvukoch lesa

redakce 17.09.2021

Slovensko-britské vydavateľstvo Proto Sites uvádza sériu koncertov experimentálnej hudby a zvukových performancií Less is Sound.

Le Guess Who? kompletuje soupisku

redakce 17.09.2021

Holandský festival Le Guess Who? do svého programu přihazuje hned sedmdesát nových jmen.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace