Zprávy / Pozvánky

Říjen v Underdogs'

Říjen v Underdogs'

redakce | Zprávy / Pozvánky | 29.09.2022

Dění v pražském klubu Underdogs' s podzimem nabírá na obrátkách. Publikum se mimo jiné může těšit na dekadentní acid punk VR Sex, metalcorové průkopníky Integrity, alt rockovou klasiku And You Will Know Us by the Traill of Death, melodické screamo Birds in Row nebo industriální elektroniku Hide.

Říjnový program v Underdogs' odstartuje v sobotu 1. října losangeleský acid punkový projekt VR Sex. Stojí za ním Andrew Clinco, známý také ze cyber-post-punkových Drab Majesty. Do Prahy přivezou svou horkou novinku Rough Dimension, kde dekadentní směs death rocku a na syntezátorech založeném post-punku vytváří základ pro Clincovy jízlivě floutkovské vokály. Společně s nimi zahraje mezinárodní, v Praze usazené avantgardně post-punkové uskupení Hothouse, kterému letos vyšel EP debut Light Was Brighter. K dekadentní atmosféře přispěje svým setem DJ a promotér whydie? z kolektivu Rare zaměřující se na temná zákoutí elektroniky.

Hned den nato, tedy v neděli 2. října proběhne odložený koncert rockových progresivistů The Ocean. V Berlíně usazený kolektiv kreativců se zálibou v post-rocku a post-metalu tak konečně dostane příležitost představit druhou část svého dvoudílného releasu Phanerozoic, která nese podtitul Mesozoic/Cenozoic. Během večera zahrají také dánští LLNN, kteří kombinací post-metalu, sludge a hardcoru navodí industriálně depresivní apokalyptickou náladu. Line-up ještě doplní původem řečtí, nyní v Holadsku usazení post/prog rockeři Playgrounded. Ve středu 5. října přijedou do Underdogs' metalcorové ikony Integrity. Ti kombinují rychlý a úderný hardcore punk s těžkotonážním metalem a trashem, ale i industriální elektronikou. Před nimi zahraje noisový projekt Eyes of a Dreamer a trashem načichlý hardcore Boost.

Ve středu 12. října čeká Underdogs' koncert texaských alt rockerů And You Will Know Us By The Trail Of Dead. Kapela přiveze do Underdogs' své nové album XI: Bleed Here Now. Trail Of Dead na něm opět spolupracovali s producentem Charlesem Godfreyem (The Men, Yeah Yeah Yeahs, Beach House a další) a hostuje na něm například Amanda Palmer nebo Britt Daniel ze Spoon. The Trail Of Death přijedou do Underdogs' společně s britským rockery Avalanche Party.


Stejně jako loni se Underdogs' spojilo s Korobushka Records a společně naplánovali další labelovou Korobushka Night. Tentokrát na ní zahraje rakouský, v Brně žijící producent a písničkář vystupující pod pseudonymem Nichi Mlebom, kterého doprovodí členové a členka brněnských sinks, kick-ass hardcore Hever, noise rockoví Tilikum a halucinogenní live techno Lowmoe. V pořadí druhá Korobushka Night se v Underdogs' uskuteční v sobotu 15. října.

V úterý 18. října se do Underdogs' vrátí čelní představitelé francouzského screama a melodického (post)hardcoru Birds in Row. Francouzské trio hudebně sází na melancholické a disonantní melodie s chaotickými pasážemi ve stylu Converge a naživo má sílu a nepředvídatelnost zemětřesení. Do Underdogs' přivezou horkou novinku Gris Klein, která vychází jen čtyři dny před pražským koncertem. Ve středu 19. října v Underdogs' zahraje chicagské industriálně-elektronické duo Hide, za kterým stojí Heather Gabel a Seth Sher. Dvojice vytváří tíživé, na samplech postavené kompozice, které doplňuje vlastními terénními nahrávkami a paralyzujícími mantrickými vokály. Do Underdogs' přijedou Hide představit své loňské album Interior Terror, při jehož tvorbě nechali stranou tradiční kreativní postupy a dali prostor horečnatě roztříštěným rytmům. Intenzivní vyznění samotné nahrávky dává tušit, že Underdogs' čeká hypnoticky znepokojivý zážitek, ke kterému zaručeně přispěje i tuzemský support v podobě industrial metalu M.A.C. Of Mad.

V úterý 25. října v rámci společného evropského turné přijedou v Barceloně žijící elektronické duo SDH a italský, v Londýně žijící sólový umělec a multiinstrumentalista Jack Milwaukee aka M!R!M. SDH čili Semiotics Department of Heteronyms mixují opojný koktejl synth popu, dark wave, industriálu, EDM a techna. Do Underdogs' přivezou své letošní EP Maybe A Body. M!R!M zase představí svou v pořadí čtvrtou desku Time Triator. Její retro-futuristický sound z Milwaukeeho dělá cestovatele časem, který se nechává inspirovat klasikami synth popu a dark/cold wave. Celou nahrávku přitom nenápadně prošpikovává hudebními odkazy a vykresluje svou imaginární verzi osmdesátek. Ve středu 26. října dorazí do Underdogs' se svým posledním počinem Kompromat britští I Like Trains. Hudebně stojí jejich svébytná tvorba mezi post-punkem, new wave a goth-rockem, ale je prosáklá i vyloženě popovými linkami a hlavně nikdy neutichajícím groovem a podivně skličující energií.

Říjnový program uzavře v neděli 30. října italské experimentální duo OvO, které tvoří Stefania Pedretti a Bruno Dorella. Dvojice hudebníků společně už dvacet dva let proplouvá extrémními žánry a stírá hranice mezi hudební science fiction a realitou. Jejich hudba je v lecčems minimalisticky futuristická a zároveň pudově prapůvodní. Do Underdogs' přijedou se svým v pořadí desátým albem Ignoto, které vyšlo 23. září. Společně s nimi zahraje kanadsko-česká experimentální post-punková čtveřice Alpha Strategy. Hlavou a srdcem tohoto původně sólového projektu je Kanaďan Rory Hinchey, který se z Toronta přes Berlín dostal až do Prahy a i zde pokračuje v avantgardní krasojízdě, která bývá přirovnávaná k The Birthday Party nebo The Jesus Lizard.

Info

Underdogs'
web klubu

foto © Maria Isaeva

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Ghostly Kisses a DJ Shadow v Praze

redakce 04.12.2023

DJ Shadow vyrůstal v osmdesátkách, což je skutečnost, kterou jeho hudba nezapře – a ani nechce.

Prosinec s Kabinetem múz

redakce 01.12.2023

Na co nás zve Kabinet múz v prosinci?

Rachot předvánoční s The Necks nebo The Spermbankers

redakce 01.12.2023

Trio The Necks natočilo sedmnáct alb a má pověst té nejlepší z kultovních, stylově nezařaditelných kapel.

Darkfolková A.A. Williams v Kasárnách Karlín

redakce 30.11.2023

Klasicky vzdělaná multiinstrumentalistka, v jejíž písních se snoubí folk, metal, postrok i klasika.

Prosinec v Punctu

redakce 30.11.2023

Dojde na klasicky velkolepý DIY festival, kultovní postavu minimalistické klasiky i komunitní akce.

Akce plug-in & trigger change

redakce 30.11.2023

Co to vlastně je hudební scéna, co ji tvoří a ovlivňuje? V jakém nastavení by se nám lépe tvořilo i žilo?

GMU slaví sedmdesátku

redakce 30.11.2023

U příležitosti 70. výročí od založení galerie proběhnou tři komentované prohlídky. Vstup bude po celý den zdarma do všech stálých expozic a výstav.

Min Tanaka přijíždí do Archy

redakce 29.11.2023

Slavný japonský tanečník, choreograf a herec Min Tanaka provází Archu po celou dobu její existence.

Slast v Paláci Akropolis

redakce 28.11.2023

Joshek nabídne projížďku z veselého elektro vrzání přes house music až do moderního techno bzučáku.

Sasha Velour a Declan McKenna v Praze

redakce 26.11.2023

Genderfluidní drag umělkyně předvede devadesátiminutový spektákl přesahující žánry a styly.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace