Zprávy / Festivalové

Riot Over River proti rasismu v Crossu

Riot Over River proti rasismu v Crossu

redakce | Zprávy / Festivalové | 16.09.2022

V sobotu 17. září rozezní pražský klub Cross mnoho kapel a DJs. Na vnitřní i venkovní sćeně se odehraje sedmý ročník antifašistického festivalu Riot Over River. Festival skrze hudbu, přednášky i poezii upozorňuje na rasismus v české společnosti a na nutnost se proti rasismu jasně postavit skrze podporu lidí na útěku před válkou. Na Riot Over River 7 - Společně proti rasismu zahraje na čtyřech scénách přes třicet kapel a patnáct DJs. Záběr je širší, od punku, hardcore a metalu, přes techno, dub až k přednáškám, diskuzím a současné poezii.

Na pomoc lidem v nouzi, na útěku před válkou a nebo ve válečných oblastech zahraje francouzská street punková kapela Brigada Flores Magon, která se do Čech chystá po dlouhých patnácti letech, a to v době, kdy připravuje nové album. Představí se i matadoři antirasistické scény Los Fastidios z Itálie, punx Rozpor z Bratislavy a nebo Ocaso, temný crust metal z Drážďan. Speciálním hostem festivalu je Bezlad, punk z ukrajinského Charkova. Zpěvák kapely Mira se zúčastní i přednáškového bloku festivalu, kde bude prezentovat syrovou realitu současné Ukrajiny napadené Ruskem.


Lokální scénu zastupuje nesmrtelný grindcore Lycanthrophy, neurotický thrash hardcore Průmyslová smrt, sharp skins Aculeos a nebo mladou fastcore krev Mike X Wazowski. Festival otevře pogo punk Stále nič už ve 12:00. Do ranních hodin lze tančit za doprovodu techno DJs z kolektivu Azyl, Dub Against Racism a nebo 80’ disco DJs Pejsek a Mačička. Krom kapel a DJs bude na místě k dispozici velkokapacitní stan s veganským občerstvením z kuchyně Food Not Bombs.

Info

Riot Over River 7
17. 9. 2022 12:00
Cross Club, Praha
Fb událost

foto © se svolením Riot Over River

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Začíná knižní festival LITR

redakce 28.09.2022

Tradiční olomoucká událost nabízí to nejzajímavější ze světa nezávislé knižní tvorby a zaměřuje se především na autorské a umělecké publikace.

První ročník brněnské klubové noci Batch

redakce 27.09.2022

Mezi headlinery akce patří argentinská rapperka Catnapp, legenda středoevropského a východoevropského punku polští Dezerter.

Sýpka Za Škodovkou dokořán

redakce 22.09.2022

V pětici prázdných pater objektu se postupně vystřídají tři kolektivy, které připraví svůj denní program v interakci s rozmanitými prostorami budovy.

Space X počtvrté

redakce 22.09.2022

Počet hudebníků i příznivců zabývající se ambientem, minimalismem či alternativní elektronikou v současném hudebním dění neustále roste.

Lunchmeat Festival 2022 co nevidět, co neslyšet

redakce 21.09.2022

Každoroční přehlídka věnovaná elektronické hudbě a vizuálnímu umění slibuje šestidenní dobrodružný program na čtyřech scénách v Praze.

Ostrava Kamera Oko: Pod dlažbou je pláž!

redakce 21.09.2022

Během pěti dnů nabídne víc než tři desítky krátkometrážních i celovečerních snímků.

Jazz Goes to Town v půlce října

redakce 20.09.2022

Do Hradce dorazí zahrát více než sedmdesát hudebníků v jedenácti domácích i zahraničních kapelách, z nichž šest zažije svou českou premiéru.

Program festivalu Le Guess Who? kompletní

redakce 19.09.2022

Na sedm desítek přírůstků do programu, včetně Oumou Sangaré, Charlotte Adigéry & Bolis Pupul, Estrelly Morente a Yaya Bey a další.

Festival Sonda a těžce přístupné audiovizuální hlubiny

redakce 19.09.2022

Prezentuje skladatele a multimediální umělce, kteří ve své tvorbě neortodoxním způsobem kombinují médium zvuku, světla a pohyblivého obrazu. Hvězdárna a planetárium, Brno.

Festival Jazz On5 přivítá Lovana, Parlato i The Bad Plus

redakce 18.09.2022

Energický funk a soul s prvky brass music a jazzu přiveze do Prahy renomovaná brooklynská kapela Huntertones.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace