Zprávy / Festivalové

Roadburn kompletuje letošní program

Roadburn kompletuje letošní program

redakce | Zprávy / Festivalové | 28.01.2019

I letos přivítá nizozemský Tilburg respektovaný festival Roadburn. Program akce je nyní kompletní a umělecký ředitel festivalu Walter Hoeijmakers k němu říká: „I když oznamujeme poslední kapely pro ročník 2019, stále pracujeme taky na různých jiných detailech v zákulisí festivalu, které odhalíme v pravý čas. Včetně doprovodného programu a samozřejmě všechny denní rozvrhy. Opět nás nesmírně těší, že se festival vyprodal již před Vánocemi.“

Tomas Lindberg, zpěvák kultovních At the Gates, do svého kurátrovaného programu přidává švédské black metalisty Craft. Na black metalovou strunu zabrnkají také žánroví inovátoři Bosse-de-Nage, kteří se loni vrátili s řadovou deskou Further Still. Black, shoegaze, postrock i screamo v jednom poutavém balení. Z texaského Austinu dorazí také elektro industriální duo Street Sects, aby představilo novou desku The Kicking Mule. Islandský hudebník Elvar Geir Sævarsson přiveze svůj postrockový projekt GlerAkur.

K posledním potvrzeným jménům v letošním programu patří atmosferičtí black metalisté L'Acephale z Portlandu i jejich žánroví souputníci, domácí Grey Aura. Pořadatelé zároveň oznamují, že předprogram Roadburnu se stěhuje na novou adresu (013 Green Room). Ve středu 10. dubna fanoušky rozehřejí Temple Fang a britští Hellripper se svým old school speed black metalem. Třetí kapela pro předprogram bude ještě oznámena. Dodáváme, že mezi hlavními jmény letošního programu nechybí Anna von Hausswolff, Birds in Row, Cave In, Crippled Black Phoenix, Daughters, Emma Ruth Rundle, Have a Nice Life, Old Man Gloom, Sleep, Sumac, Wrong a mnozí další.

Info

Roadburn Festival 2019
11. - 14. 4. 2019
Tilburg, Nizozemí
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Soutěž Jazzfruit jde do finále

redakce 30.05.2020

V hlasování, které probíhalo do pondělního večera, zvítězili u poroty kapely B/Y Organism, Point of Few a Jay Delver a diváci poslali do finále duo KI木.

Přípravy na 24. Ji.hlavu jsou v plném proudu

redakce 28.05.2020

Novinkou letošního ročníku je prodej Early bird akreditací spojený s donátorstvím. Od konce března si akreditaci na festival pořídilo více než 870 návštěvníků.

Tady Vary ve vašem kině

redakce 26.05.2020

Každý z vybraných filmů bude mít pouze jedno exkluzívní představení, které proběhne ve všech zúčastněných kinech ve stejný okamžik.

Letošní Hradecký slunovrat bude hned dvakrát

redakce 23.05.2020

Festival Hradecký slunovrat proběhne v červnu i říjnu na několika pódiích s prostorným hledištěm, což garantuje možnost bezpečných rozestupů v publiku.

První znovu potvrzená jména Colours of Ostrava 2021

redakce 22.05.2020

Celkově by v areálu Dolních Vítkovice mělo proběhnout přes 450 programových bodů na 24 venkovních i krytých scénách.

Všudybud bude na kusy

redakce 22.05.2020

Organizátoři festivalu Všudybud přichází s konceptem Všudybud na kusy.

Pohoda 2021 má další potvrzená jména

redakce 21.05.2020

Thom Yorke, Glass Animals, Jenny Hval a Liraz - festival Pohoda 2021 hlásí další potvrzená jména.

United Islands of Prague budou

redakce 19.05.2020

I přes současné nepříznivé podmínky se organizátoři rozhodli akci zorganizovat, i když v jiné podobě, než jsou její návštěvníci zvyklí.

Festival MikuLove se přesouvá na rok 2021

redakce 19.05.2020

Myšlenkou ročníku 2020 bylo zrealizovat dramaturgii, kterou měl Romek Hanzlík připravenou na rok 2019.

Letní filmová škola Uherské Hradiště se uskuteční

redakce 16.05.2020

Organizátoři počítají s omezeným počtem diváků v sálech, s dodržováním povinných rozestupů, se zvýšenými hygienickými opatřeními.