Zprávy / Festivalové

Roadburn kompletuje letošní program

Roadburn kompletuje letošní program

redakce | Zprávy / Festivalové | 28.01.2019

I letos přivítá nizozemský Tilburg respektovaný festival Roadburn. Program akce je nyní kompletní a umělecký ředitel festivalu Walter Hoeijmakers k němu říká: „I když oznamujeme poslední kapely pro ročník 2019, stále pracujeme taky na různých jiných detailech v zákulisí festivalu, které odhalíme v pravý čas. Včetně doprovodného programu a samozřejmě všechny denní rozvrhy. Opět nás nesmírně těší, že se festival vyprodal již před Vánocemi.“

Tomas Lindberg, zpěvák kultovních At the Gates, do svého kurátrovaného programu přidává švédské black metalisty Craft. Na black metalovou strunu zabrnkají také žánroví inovátoři Bosse-de-Nage, kteří se loni vrátili s řadovou deskou Further Still. Black, shoegaze, postrock i screamo v jednom poutavém balení. Z texaského Austinu dorazí také elektro industriální duo Street Sects, aby představilo novou desku The Kicking Mule. Islandský hudebník Elvar Geir Sævarsson přiveze svůj postrockový projekt GlerAkur.

K posledním potvrzeným jménům v letošním programu patří atmosferičtí black metalisté L'Acephale z Portlandu i jejich žánroví souputníci, domácí Grey Aura. Pořadatelé zároveň oznamují, že předprogram Roadburnu se stěhuje na novou adresu (013 Green Room). Ve středu 10. dubna fanoušky rozehřejí Temple Fang a britští Hellripper se svým old school speed black metalem. Třetí kapela pro předprogram bude ještě oznámena. Dodáváme, že mezi hlavními jmény letošního programu nechybí Anna von Hausswolff, Birds in Row, Cave In, Crippled Black Phoenix, Daughters, Emma Ruth Rundle, Have a Nice Life, Old Man Gloom, Sleep, Sumac, Wrong a mnozí další.

Info

Roadburn Festival 2019
11. - 14. 4. 2019
Tilburg, Nizozemí
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články