Zprávy / Festivalové

Roadburn kompletuje letošní program

Roadburn kompletuje letošní program

redakce | Zprávy / Festivalové | 28.01.2019

I letos přivítá nizozemský Tilburg respektovaný festival Roadburn. Program akce je nyní kompletní a umělecký ředitel festivalu Walter Hoeijmakers k němu říká: „I když oznamujeme poslední kapely pro ročník 2019, stále pracujeme taky na různých jiných detailech v zákulisí festivalu, které odhalíme v pravý čas. Včetně doprovodného programu a samozřejmě všechny denní rozvrhy. Opět nás nesmírně těší, že se festival vyprodal již před Vánocemi.“

Tomas Lindberg, zpěvák kultovních At the Gates, do svého kurátrovaného programu přidává švédské black metalisty Craft. Na black metalovou strunu zabrnkají také žánroví inovátoři Bosse-de-Nage, kteří se loni vrátili s řadovou deskou Further Still. Black, shoegaze, postrock i screamo v jednom poutavém balení. Z texaského Austinu dorazí také elektro industriální duo Street Sects, aby představilo novou desku The Kicking Mule. Islandský hudebník Elvar Geir Sævarsson přiveze svůj postrockový projekt GlerAkur.

K posledním potvrzeným jménům v letošním programu patří atmosferičtí black metalisté L'Acephale z Portlandu i jejich žánroví souputníci, domácí Grey Aura. Pořadatelé zároveň oznamují, že předprogram Roadburnu se stěhuje na novou adresu (013 Green Room). Ve středu 10. dubna fanoušky rozehřejí Temple Fang a britští Hellripper se svým old school speed black metalem. Třetí kapela pro předprogram bude ještě oznámena. Dodáváme, že mezi hlavními jmény letošního programu nechybí Anna von Hausswolff, Birds in Row, Cave In, Crippled Black Phoenix, Daughters, Emma Ruth Rundle, Have a Nice Life, Old Man Gloom, Sleep, Sumac, Wrong a mnozí další.

Info

Roadburn Festival 2019
11. - 14. 4. 2019
Tilburg, Nizozemí
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Mezipatra odhalila svůj hlavní program

redakce 19.10.2019

Celovečerní debut Ernsta autenticky a s humorem pojednává o důležitosti přátelství a vzájemné toleranci nejen v queer komunitě. A filmů bude daleko víc!

Žižkovská Noc oslaví deset let

redakce 16.10.2019

Nadcházející desátý ročník má záměr rekapitulovat vývoj čtvrti, která mu dala jméno. Nejen svým doprovodným programem.

ProtimluvFest zve na cestu

redakce 12.10.2019

Tématem letošního ročníku ProtimluvFestu bude cesta ve všech možných podobách.

Dalších 44 jmen pro ESNS 2020

redakce 11.10.2019

V čele druhé vlny jmen potvrzených pro Eurosonic Noorderslag jsou ukrajinská raperka Alyona Alyona a temné duo Skynd.

Tata Bojs na Metronome Festivalu probudí Křižíkovu fontánu

redakce 10.10.2019

Legendární Křižíkova fontána na Výstavišti se konečně dočká uplatnění odpovídajícího jejímu historickému i kulturnímu významu.

Konkurz kapel na Hradecký slunovrat 2020

redakce 10.10.2019

Welcome scéna objevuje začínající i déle působící zajímavé interprety napříč žánry, nabízí jim možnost vystoupení na renomovaném festivalu.

Možnosti zvuku: Sonic Territories

redakce 09.10.2019

Vídeňská městská část Seestadt zažije poslední říjnový víkend festival soundartu a experimentální elektroniky.

Signal Festival láká na doprovodný program

redakce 09.10.2019

Signal Festival si kromě téměř dvaceti instalací od českých a zahraničních autorů připravil i bohatý doprovodný program.

Mezipatra představují industry program

redakce 07.10.2019

Mezipatra poprvé představí program zaměřený na filmový průmysl. Přijede spolutvůrce seriálu Transparent a mnozí další.

Lunchmeat Moon 2019

redakce 30.09.2019

Místo abychom vypisovali úctyhodný seznam tuzemských i mezinárodních jmen, pojďme si některá z nich poslechnout. Selekci si vzala na starost Kateřina Cumin.