Zprávy / Pozvánky

Rockové power trio Purling Hiss přiveze novou desku

Rockové power trio Purling Hiss přiveze novou desku

redakce | Zprávy / Pozvánky | 27.02.2015

Začíná se z toho stávat pěkné pravidlo – co každý druhý rok nás navštíví rockové power trio Purling Hiss z americké Philadelphie. A co každý druhý rok s sebou přiveze i novou desku.

Na novince Weirdon se kapela vedená Mikem Polizzem vrací ke garážovému zvuku svých raných nahrávek, ale chytlavost předchozí desky Water on Mars zůstává na místě. Kolekce 11 skladeb, které na vydavatelství Drag City vyšla s uctihodným pořadovým číslem 598, upomene na devadesátkové Dinosaur Jr., ale s neurvalým zvukem SST kapel jako Husker Dü či Saccharine Trust.


Zatímco Philadelphie je posledních pár let známa jako domov The War on Drugs či Kurta Vilea, který už má ve svém rodném městě i vlastní ulici, Purling Hiss představují méně provařenou garážovou scénu, která se shromažďuje kolem kultovního vydavatelství Richie Records. Tam vydávají svoje nahrávky kapely jako Spacin' či Watery Love. Koncert, který se Mike Polizze a spol. chystá odehrát na strahovské Sedmičce v pondělí 9. března, pak bude bezpochyby splňovat dva zásadní atributy jejich koncertů – nahlas a intenzivně!


Vydatný čoud předvede i dvojice předkapel. První z nich ještě nemá jméno a na Sedmičce odehraje svůj debutní koncert. Záruky jsou ale hodně vysoké, bezejmenné trio má totiž ve svoji sestavě členy kapel jako Microvomit, Benelux či Black Tar Jesus a podle všech informací pilně a denně zkouší. Šuškandou se také rozneslo, že jejich basista Sokolíček již aktivně operuje s řadou aplikací generujících jména kapel, takže na Sedmičku snad nepřijedou s prázdnou.

Druhou předkapelou pak bude kultovní budějovický punk rock Nuly. Trio, které svým zvukem navazuje na žílu rožnovských kapel či 80's post-punkové spolky jako STP, loni v létě vydal vynikající split s Andrea Rottin a v Praze se objevuje jen velmi vzácně.

Info

Purling Hiss (us)
Support: Nuly + ???
9. 3. 2015 19:00
Klub 007 Strahov, Praha
Vstupné: 200,-

www.facebook.com/events/623401811127167
www.purlinghiss.bandcamp.com
www.nuly.bandcamp.com
www.facebook.com/klub007strahov

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Knižní lázně otvírají čtenářský pobyt pro veřejnost

redakce 25.05.2022

Čtenářský pobyt pro veřejnost vznikl vloni jako reakce na pandemii a zároveň upozornění pozitivních dopadů četby a času stráveného v klidném kulturním a lázeňském prostředí.

Nas i Sohn přijedou do Prahy

redakce 24.05.2022

Christopher Michael Taylor se proslavil svým potemnělým projektem Trouble Over Tokyo, v roce 2012 se vydal na vlastní dráhu jako Sohn.

Blockhead s Arms and Sleepers a il:lo v Kabinetu

redakce 23.05.2022

Producent Blockhead odprezentuje eklektický live-set doplněný vizuály a mapující jeho dvacetiletou kariéru.

Nová soulová diva Kovacs i zkušení Hooverphonic v Brně

redakce 23.05.2022

Naléhavý a melancholický nádech orchestrálních smyčců, downtempa a sebevědomého vokálu je i dnes zárukou silného a velkolepého koncertního zážitku.

KoRn v Praze

redakce 23.05.2022

KoRn jsou často označováni za průkopníky nu-metalu, tedy stylu, jenž kombinuje metal s prvky jiných hudebních stylů.

Olomoucká SF Mini slaví

redakce 20.05.2022

SF Mini je olomoucký DIY skate-punkový prostor, jehož existence je podstatně delší než pět let.

Ezra Furman v Roxy

redakce 18.05.2022

Její syrové, otevřené texty a okázalý styl jí pomohly stát se jedním z nejangažovanějších a nejnepředvídatelnějších artpopových objevů své doby.

Do Kunsthalle dorazí britský performer Haroon Mirza

redakce 18.05.2022

Ve své skladatelské praxi komponuje a zviditelňuje různé vizuální a akustické prvky materiálů i samotných prostor v podobě nových forem.

Mariza ve velké Lucerně

redakce 14.05.2022

Stejně jako blues, i fado kombinuje poetickou zkratku s hořkostí, touhou i nadějí, a nejlépe zní s kytarovým doprovodem.

Střed zájmu: Redefinice prostoru

redakce 14.05.2022

Kancelář Kreativní Evropa ve spolupráci se Studiem ALTA představí na mezinárodní konferenci Trans Europe Halles 93# dvanáct inspirativních příkladů inovativního přístupu k prostoru.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace